Богослужіння на Вербну неділю та Великдень - можна йти до церкви чи ні
Зв'язок з нами

СУСПIЛЬСТВО

Богослужіння на Вербну неділю та Великдень – можна йти до церкви чи ні

e2e210527e3bf4cf74ebba125cda9f0b - Богослужіння на Вербну неділю та Великдень - можна йти до церкви чи ні

Двері церкви Фото: УНІАН

Святкування Вербної неділі та Великодня рік тому було досить оригінальним. Через жорсткий локдаун більшість віруючих не могли традиційно піти до церкви на службу, а замість цього святили паски онлайн в ході прямої трансляції по телевізору. В 2021 році релігійні свята також ризикують пройти в умовах карантинних обмежень. Як будемо святкувати – дізнавався “Апостроф”.

Знову онлайн?

Раніше такий варіант дійсно не виключали в МОЗ. Як відомо, станом на 23 квітня у “червоній” карантинній зоні знаходиться 12 областей і місто Київ. Для них діють жорсткі обмежувальні заходи, які також стосуються відвідування храмів і церков. Наприклад, не більше 1 людини на 10 кв. м площі приміщення.

Читайте: Страсний тиждень і Великдень 2021: як будуть працювати найпопулярніші храми України

Однак головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розуміє, що у Вербну неділю, 25 квітня, і на Великдень, 2 травня, кількість бажаючих піти храм буде значно більша. За його словами, влада веде переговори з релігійними організаціями, щоб напрацювати оптимальне і компромісне рішення.

“Зараз нам потрібно досягти компромісу: у нас діють обмеження – одна людина на певну кількість квадратних метрів – і спробуйте когось не пустити на Великдень до храму. Питання в тому, як це правильно все організувати. Тому ми хочемо, щоб хтось був в храмі, але з дотриманням усіх обмежень, а хтось повинен залишитися зовні. Плюс можливий формат Пасхи онлайн, який був минулого року”, – сказав Ляшко, зазначивши, що закривати храми на Великдень влада поки не планує.

Не виключав введення особливого режиму на час релігійних свят і глава МОЗ Максим Степанов. Міністр зазначив, що британський і південноафриканський штами коронавірусу, які зараз поширюються по країні, “занадто агресивні”, а перебіг хвороби дуже важкий, тому варто себе поберегти. Крім того, він заявив, що через 3-4 тижні після Великодня і травневих свят в Україні може виникнути новий спалах COVID-19.

“Для нас важливо, щоб виконувалися ті обмеження, які є. Звичайно, буде особливий режим, ми будемо просити, звертатися до громадян, щоб вже почали обмежувати контакти по можливості, трималися подалі від великих скупчень людей”, – заявив Степанов.

“У будь-якому разі ще після Пасхи, за 3-4 тижні, ми чекаємо зростання кількості хворих. Я зараз не можу сказати, до якої міри буде це зростання. Треба буде подивитися, як пройдуть свята. Там же не просто Великдень, а низка свят, з 1 травня по 10 травня – це супроводжується мобільністю населення. З точки зору епідеміології це додасть захворюваності”, – трохи пізніше додав міністр.

Однак вже 19 квітня Степанов повідомив, що на травневі та великодні свята національний карантин буде таким же, що й зараз, і жодного посилення обмежень або особливих періодів не буде. Він пояснив, що в “червоних” зонах людям доведеться дотримуватися встановлених правил, а отже, богослужіння на Вербну неділю в храмах буде з обмеженою кількістю віруючих.

А ось до Великодня деякі області можуть вийти з “червоної зони”, це стосується і міста Києва, де локдаун попередньо діятиме до 30 квітня. В областях “зеленої” і “жовтої” зони великодні богослужіння відбуватимуться з дозволом для віруючих відвідати церкви та храми.

Церкви готові до будь-якого варіанту

Торішні великодні богослужіння дійсно проводилися у досить незвичайних умовах не тільки в Україні, але і по всьому світу. На жаль, пандемія не відступила і в цьому році. Тож найбільші українські церкви це розуміють, тому й самі не виключають проведення богослужіння за торішнім сценарієм.

В Українській греко-католицькій церкві поки нічого не знають про можливі консультації з владою. Однак стверджують, що будуть діяти відповідно до вимог влади і виходячи з пандемічної ситуації в тому чи іншому регіоні.

“Поки ми не бачимо чіткого бачення як це буде, тому що ситуація в різних містах відрізняється. Так, є загальні правила – обов’язкові маски і дотримання дистанції, але конкретно в кожній окремій єпархії, митрополії прийматимуть рішення індивідуально, залежно від конкретних епідеміологічних показників на місцях”, – розповів в коментарі “Апострофу” керівник департаменту інформації Української греко-католицької церкви, протоієрей Ігор Яців.

За його словами, не виключається навіть варіант повного закриття церков, якщо в якомусь певному регіоні будуть встановлені відповідні жорсткі обмеження. При цьому, якщо віруючим дійсно заборонять приходити на богослужіння, або їх кількість буде обмежена, УГКЦ організовуватиме онлайн-трансляцію: “Якщо люди не зможуть прийти до церкви, то церква прийде до людей”, – повідомив Яців.

У Православній церкві України також будуть дотримуватися загальнонаціональних рекомендацій. Ймовірно пасхальне богослужіння буде проводиться за прикладом минулого року, коли в країні був всеукраїнський локадун.

ebf43e350d32dce7841eb00800f492b7 - Богослужіння на Вербну неділю та Великдень - можна йти до церкви чи ні

Великоднє богослужінняФото: УНІАН

“У минулому році ми вже святкували Великдень в особливих умовах. Буде приблизно так, як у минулому році, з поправкою на поточну ситуацію станом на цей час”, – повідомив спікер ПЦУ архієпископ Євстратій Зоря.

Також ПЦУ організовує онлайн-богослужіння для парафіян.

В УПЦ підтвердили, що очікують консультацій з владою щодо того, як будуть проводитися великодні богослужіння в умовах пандемії. У коментарі “Апострофу” глава Інформаційно-просвітницького відділу Української Православної Церкви митрополит Климент зазначив, що досвід проведення богослужінь при жорстких обмеженнях вже є, тому в цьому році створити необхідні безпечні умови для прихожан буде набагато легше.

“У цьому році ми вже маємо певний досвід, і нас чекає ще низка консультацій з представниками влади. Звичайно, думаю, що минулорічні заходи при святкуванні Пасхи будуть введені і в цьому році. Це і дотримання дистанції, і звукова трансляція у дворі храму, щоб віруючі могли розміщуватися на свіжому повітрі, і маски, і антисептики. Ми також дезінфікуємо ікони і святині, до яких прикладаються віруючі люди. Крім того, ті люди, які з певних причин не зможуть відвідати богослужіння в таких умовах, зможуть подивитися трансляцію пасхального богослужіння на центральних телеканалах України”, – розповів митрополит.

Климент підкреслив, що питання з проведенням богослужінь в кожному регіоні враховуватиме місцеву епідемічну ситуацію.

“У кожному регіоні, відповідно до наявної проблематики, будемо вирішувати ці питання окремо, так, щоб це не призвело до якихось конфліктів між представниками влади і віруючими. На прикладі статистики минулого року можемо говорити, що Вербна неділя і Великдень не вплинули на зростання поширення коронавірусної інфекції в Україні. Я думаю, що в цьому році такого теж не трапиться”, – додав він.

Медики попереджають

Цього року святкування Великодня припадає на 2 травня, коли українці святкують і так звані “травневі свята”. Це означає, що люди на тривалі вихідні будуть роз’їжджатися по домівках, збиратися сім’ями, з друзями, а віруючі підуть до храмів святити великодні кошики.

5d62f508462d666792bb0e00c3326d58 - Богослужіння на Вербну неділю та Великдень - можна йти до церкви чи ні

Дезінфекція ікониФото: УНІАН

Епідеміолог Людмила Мухарська зазначає, що це може збільшити ризик поширення коронавірусу в Україні. У коментарі “Апострофу” медик пояснила, що зараз по країні “ходить” два мутованих штами вірусу – “британський” і “південноафриканський”, які є більш заразними

“Циркуляція цих вірусів несе велику небезпеку, ніж їх попередник. Мутовані штами більш заразні і набагато швидше поширюються серед людей”, – каже епідеміолог.

Таким чином, великі скупчення людей, особливо в закритих приміщеннях, стають більш небезпечними. Тому краще, якщо богослужіння будуть проводитися на відкритому повітрі, але і тут потрібно дотримуватися певних правил.

“Бажано, щоб взагалі не було ніяких контактів в цей період. Але якщо ви вже йдете на богослужіння до храму, необхідно дотримуватися необхідних протиепідемічних заходів. Найкраще проводити такі заходи на свіжому повітрі, обов’язково бути в масках, тому що і там не завжди виходить дотримуватися дистанції, і мати антисептики. І відповідальність за дотримання всіх норм повинні лежати як на церквах, так і на самих людях. Кожна людина повинна для себе визначити ризик можливого інфікування. Тим паче, якщо це літня людина, або з хронічними захворюваннями, для яких небезпечний ковід. Іншим теж варто подумати, якщо вдома є літні батьки, то вони можуть принести вірус додому з богослужінь і заразити їх”, – зазначила Людмила Мухарська.

З такою думкою погоджується і лікар-інфекціоніст Сергій Крамарєв. За його словами, не варто ризикувати здоров’ям своїх близьких. Тим паче, що на момент сімейних посиденьок за столом хтось із присутніх може не знати, що в його організмі присутній вірус. А ймовірність передачі вірусу на застілля дуже велика.

“Молодим, особливо тим, хто не хворів на коронавірус, не рекомендується ходити до батьків. Справа в тому, що людина стає заразною не тоді, коли з’явилися перші симптоми, а тоді, коли вона заразилася вірусом. І людина може не знати, що захворіла, але заражати інших. Може заразити батьків, і результат цього може бути дуже сумним”, – сказав він в коментарі “Апострофу”.

Щоб зменшити ймовірність поширення вірусу, на думку інфекціоніста, в тих областях, де спостерігається складна епідемічна ситуація, все ж варто було б продовжити локдаун на час травневих свят та Великодня.

“З огляду на недисциплінованість наших людей, які не так вже й хочуть дотримуватися всіх цих обмежень, я б все-таки продовжив локдаун на травневі свята. Але все буде вирішувати місцева влада”, – зазначив Крамарєв.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

stvorennja bjuro ekonomichnoyi bezpeki navishho vono potribne vladi f8b9800 80x80 - Створення Бюро економічної безпеки - навіщо воно потрібне владі
ГРОШІ4 тижні тому

Створення Бюро економічної безпеки – навіщо воно потрібне владі

05f3db2889468aaecc6f962edf4b5d41 80x80 - Коронавірус в Індії - Як країна справляється з епідемією
СВІТ4 тижні тому

Коронавірус в Індії – Як країна справляється з епідемією

na trasi kiyiv zhitomir zatrimali bandu shho katuvala ljudej 383031a 80x80 - На трасі Київ - Житомир затримали банду, що катувала людей
УКРАЇНА4 тижні тому

На трасі Київ – Житомир затримали банду, що катувала людей

armija ssha zamovila vantazhivki u avtokrazu zmi a9f6a73 80x80 - Армія США замовила вантажівки у АвтоКрАЗу - ЗМІ
УКРАЇНА4 тижні тому

Армія США замовила вантажівки у АвтоКрАЗу – ЗМІ

v ukrayini za dobu zrobili majzhe 18 tisjach shheplen e9c34e3 80x80 - В Україні за добу зробили майже 18 тисяч щеплень
УКРАЇНА4 тижні тому

В Україні за добу зробили майже 18 тисяч щеплень

u ditjachomu tabori pid odesoju masove otruyennja d848889 80x80 - У дитячому таборі під Одесою масове отруєння
УКРАЇНА2 тижні тому

У дитячому таборі під Одесою масове отруєння

zelenskij pidpisav odin iz zemelnih zakoniv 9167e2e 80x80 - Зеленський підписав один із земельних законів
УКРАЇНА4 тижні тому

Зеленський підписав один із земельних законів

u krimu student otrimav tjuremnij termin za ekstremizm d77bd6a 80x80 - У Криму студент отримав тюремний термін за "екстремізм"
УКРАЇНА4 тижні тому

У Криму студент отримав тюремний термін за “екстремізм”

v ukrayini dva dni znizhuyetsja pririst covid 19 9c72251 80x80 - В Україні два дні знижується приріст COVID-19
УКРАЇНА3 тижні тому

В Україні два дні знижується приріст COVID-19

52c04d43e24ed0882b96149cd68134ee 80x80 - Погода у червні - прогноз синоптиків на перший місяць літа в Україні
СУСПIЛЬСТВО3 тижні тому

Погода у червні – прогноз синоптиків на перший місяць літа в Україні

3636c2ac17e10558a92e0659e7cb0aa0 80x80 - Байден робить помилки, але йому не дадуть злити Україну Путіну - дипломат США
СВІТ2 тижні тому

Байден робить помилки, але йому не дадуть злити Україну Путіну – дипломат США

40ca687407283720730f8a9061c7c8e3 80x80 - Україна, космос - Коли Україна запустить новий космічний апарат
СУСПIЛЬСТВО3 тижні тому

Україна, космос – Коли Україна запустить новий космічний апарат

doba na donbasi visim obstriliv troye poranenih 587fbc5 80x80 - Доба на Донбасі: Вісім обстрілів, троє поранених
УКРАЇНА4 тижні тому

Доба на Донбасі: Вісім обстрілів, троє поранених

kiyiv otrimaye novij paket cilej partnerstva z nato 482978b 80x80 - Київ отримає новий пакет Цілей партнерства з НАТО
УКРАЇНА3 тижні тому

Київ отримає новий пакет Цілей партнерства з НАТО

de750f30c6ef0a08982371c0eb6a12ba 80x80 - Погода на літо 2021 - синоптики дали прогноз на все літо - новини України
СУСПIЛЬСТВО3 тижні тому

Погода на літо 2021 – синоптики дали прогноз на все літо – новини України

v mvf zajavili pro progres u peregovorah iz kiyevom 3181154 80x80 - В МВФ заявили про прогрес у переговорах із Києвом
УКРАЇНА1 тиждень тому

В МВФ заявили про прогрес у переговорах із Києвом

27c99b375e2a7a9d2cc6b73474ca3a30 80x80 - Пластикові пакети Україна - чи заборонить влада тару і упаковку
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

Пластикові пакети Україна – чи заборонить влада тару і упаковку

padinnja povitrjanoyi kuli na hmelnichchini v policiyi rozpovili podrobici 2fed3b1 80x80 - Падіння повітряної кулі на Хмельниччині: в поліції розповіли подробиці
УКРАЇНА4 тижні тому

Падіння повітряної кулі на Хмельниччині: в поліції розповіли подробиці

taran pojasniv neobhidnist nacoporu cdf485f 80x80 - Таран пояснив необхідність нацопору
УКРАЇНА3 тижні тому

Таран пояснив необхідність нацопору

u zsu koronavirus u 231 ljudini a0b9b52 80x80 - У ЗСУ коронавірус у 231 людини
УКРАЇНА4 тижні тому

У ЗСУ коронавірус у 231 людини

vlada nazvala alternativu biloruskomu rinku 2e6cc28 80x80 - Влада назвала альтернативу білоруському ринку
УКРАЇНА11 хв. тому

Влада назвала альтернативу білоруському ринку

3b632c0a31db485ef6a42e3b98d1fe08 80x80 - Де відпочити недалеко від Києва - яскраві мальовничі озера, парки і зоопарки
СУСПIЛЬСТВО1 годину тому

Де відпочити недалеко від Києва – яскраві мальовничі озера, парки і зоопарки

vsi publichni poslugi stanut cifrovimi mincifri 2a42cae 80x80 - Всі публічні послуги стануть цифровими - Мінцифри
УКРАЇНА2 години тому

Всі публічні послуги стануть цифровими – Мінцифри

140006979eeb5259b15ffbf20227ce08 80x80 - Забудовник ЖК Варшавський подав до суду на ДП Пуща Водиця
СУСПIЛЬСТВО3 години тому

Забудовник ЖК Варшавський подав до суду на ДП Пуща Водиця

v antirejderskij komisiyi minjustu jdut obshuki fe989ca 80x80 - В Антирейдерській комісії Мін'юсту йдуть обшуки
УКРАЇНА4 години тому

В Антирейдерській комісії Мін’юсту йдуть обшуки

boyec zsu otrimav poranennja na luganshhini 8110132 80x80 - Боєць ЗСУ отримав поранення на Луганщині
УКРАЇНА6 години тому

Боєць ЗСУ отримав поранення на Луганщині

e1c5b2af83f304fa1ccbca29f84371ad 80x80 - Допит Протасевича - Кремль жене Лукашенка в свої обійми
СУСПIЛЬСТВО7 години тому

Допит Протасевича – Кремль жене Лукашенка в свої обійми

kuleba obgovoriv z nuland samit ssha rf u zhenevi 25b47a2 80x80 - Кулеба обговорив з Нуланд саміт США-РФ у Женеві
УКРАЇНА8 години тому

Кулеба обговорив з Нуланд саміт США-РФ у Женеві

novij shtam iz rf shho bude z covid v ukrayini 5904674 80x80 - Новий штам із РФ. Що буде з COVID в Україні
УКРАЇНА10 години тому

Новий штам із РФ. Що буде з COVID в Україні

d87db62af22371aa3c518937a2eb9cc0 80x80 - Валерій Колюх розповів, як потрібно реформувати СБУ
СУСПIЛЬСТВО11 години тому

Валерій Колюх розповів, як потрібно реформувати СБУ

na donbasi visim obstriliv poranenij vijskovij afb162d 80x80 - На Донбасі вісім обстрілів, поранений військовий
УКРАЇНА12 години тому

На Донбасі вісім обстрілів, поранений військовий

pljazhi berdjanska i kirilivki pishli pid vodu 8b5dd05 80x80 - Пляжі Бердянська і Кирилівки пішли під воду
УКРАЇНА14 години тому

Пляжі Бердянська і Кирилівки пішли під воду

pid kiyevom zatrimano vodija zi smertelnoju dozoju alkogolju u krovi 3880765 80x80 - Під Києвом затримано водія зі смертельною дозою алкоголю у крові
УКРАЇНА18 години тому

Під Києвом затримано водія зі смертельною дозою алкоголю у крові

zelenskij pogoduvav amerikansku zhurnalistku na kuhni u batkiv 28866db 80x80 - Зеленський погодував американську журналістку на кухні у батьків
УКРАЇНА20 години тому

Зеленський погодував американську журналістку на кухні у батьків

za dobu na donbasi majzhe 200 porushen obsye 744f7ee 80x80 - За добу на Донбасі майже 200 порушень - ОБСЄ
УКРАЇНА22 години тому

За добу на Донбасі майже 200 порушень – ОБСЄ

v op prokomentuvali zustrich bajdena i putina 6d02363 80x80 - В ОП прокоментували зустріч Байдена і Путіна
УКРАЇНА1 день тому

В ОП прокоментували зустріч Байдена і Путіна

boyec zsu otrimav poranennja na donbasi aaecf6a 80x80 - Боєць ЗСУ отримав поранення на Донбасі
УКРАЇНА1 день тому

Боєць ЗСУ отримав поранення на Донбасі

cf86f2c34badd617f3a683ab94c39132 80x80 - Обмін полоненими - коли Путін почне випускати українців
СУСПIЛЬСТВО1 день тому

Обмін полоненими – коли Путін почне випускати українців

zatverdzheno specplan shhodo vstupu ukrayini v nato f768159 80x80 - Затверджено спецплан щодо вступу України в НАТО
УКРАЇНА1 день тому

Затверджено спецплан щодо вступу України в НАТО

z pochatku roku na borotbu z covid vitratili 20 mlrd 6dcf04c 80x80 - З початку року на боротьбу з COVID витратили 20 млрд
УКРАЇНА1 день тому

З початку року на боротьбу з COVID витратили 20 млрд