Зв'язок з нами

СУСПIЛЬСТВО

Чи буде Путін мститися за Медведчука – Дмитро Орєшкін

7a92e1e34d578893d710505bdde4ba5d - Чи буде Путін мститися за Медведчука - Дмитро Орєшкін

Дмитро Орєшкін Фото: imrussia.org

Незважаючи на те, що Віктора Медведчука не відправили за ґрати (і не відправлять у подальшому), слід говорити про серйозне ослаблення головного кремлівського комунікатора в Україні. До того ж тепер соратники з партійного союзу ОПЗЖ самі почнуть його підсиджувати. У Кремлі його долю теж поки не вирішили, але Києву варто очікувати максимально недружніх актів з боку Москви, в інтерв’ю “Апострофу” розповів російський політолог Дмитро Орєшкін.

– Прес-секретар президента РФ, коментуючи судовий процес над Медведчуком, заявив, що в Кремлі “хотіли б переконатися, що за цією справою не стоїть якесь переслідування за політичними мотивами, якась компанейщіна, яка пов’язана виключно з бажанням позбутися від конкурентів”. На вашу думку, про яку “компанейщину” йдеться?

– Я думаю, що Кремль буде шукати відповіді на запитання типу “це серйозно чи це дурні жарти?”. Як в анекдоті: людині дають кулаком в обличчя. Він питає: “ти це серйозно?” “Так”, – йому відповідають: “Всерйоз”. “Ну добре”, – каже він: “А то терпіти не можу безглуздих жартів”. Одне зі значень слова “компанейщина” – це якраз “дурні жарти”.

Таким чином, Кремль вустами Пєскова дає зрозуміти, що він поки не ухвалив рішення, як реагувати на ситуацію з Медведчуком. Тому що все погане, що він зміг зробити з Україною, він уже зробив. Спробою покарати за закриття “медвечуковскіх” каналів була ескалація біля кордонів. Але Україна не злякалася, Європа теж. Замість цього Зеленський зробив наступний крок щодо Медведчука.

І тут важливий момент. Справа в тому, що в Україні є 9-10 мільйонів людей, які орієнтовані більше на Росію, ніж на Україну. Хоча вони поступово перебудовуються під дією пропаганди і життєвих обставин і не є вже чітко пропутінським електоратом, але все одно ними треба займатися, їх треба якось “підгортати”. І з точки зору Кремля, його підсапував пан Медведчук за допомогою телебачення. І передбачалося, що Зеленський не посміє втрутитися в діяльність цієї сили, тому що за нею Москва. Але Зеленський і його номенклатура посміла. І у Кремля виявилося нічим відповісти.

Але святе місце порожнім не буває. Якщо є кілька мільйонів потенційного електорату, то питання в тому, хто цим електоратом буде маніпулювати. Дуже можливо, що це буде Ахметов…

– Я цілий список накидав тих, хто може. Це, звичайно, ж і Сергій Льовочкін, і Юрій Бойко, які є прямими конкурентами Медведчука всередині ОПЗЖ. Або навпаки – Вадим Рабинович, який його соратник. Поки що…

– Ну, тут потрібні як мінімум три складових. У людини повинні бути гроші, впливовість і хороші відносини з Москвою – не тільки білі, а й сірі. Тому що Медведчук хоч і кум, але очікуваної віддачі для Кремля він не забезпечив і Кремль змушений якось підлаштовуватися в мінливій ситуації.

Решта хоч і мають зв’язки з Росією, але вони все-таки більш українські політики. А ось Медведчук, як мені з боку здавалося, занадто перегинав свою проросійську палицю: про нього постійно говорили, що він “кум Путіна”. Напевно, з огляду на деяку еволюцію російсько-орієнтованого електорату в Україні, це, можливо, не дуже подобається Москві. Можливо, їм потрібен більш гнучкий агент впливу.

Але найголовніше, на мою думку – у Москви немає ресурсів для реакції. Що вона може? Війну почати? Це пов’язане з абсолютно неймовірними витратами. Євросоюз почав зараз побоюватися приєднання “ДНР” і “ЛНР” до Росії. Так, це можливо, але це теж пов’язано з величезною кількістю витрат – не тільки санкційних. Та й кому ж це величезний хомут на шиї – в сенсі грошовому і в сенсі всіх інших ресурсів. Путіну було б вигідно, щоб за розбиті горшки платила Україна, а він бив посуд.

Тому, мені здається, пану Пєскова в даній ситуації просто нічого сказати. Якщо це серйозно, якщо це кинута рукавичка, то треба якось відповідати, викликати на дуель. Але в якому просторі буде дуель? Ось і залишається говорити, що доля Медведчука їх не дуже хвилює. Тому що “перша особа” не придумала ще, як реагувати на те, що кума образили.

– Ну ось, наприклад, Бойко, про який я згадав, демонструє підтримку Медведчуку, але в це віриться насилу. Той же Рабинович – якщо Кремль скаже йому: “на тобі гроші, переспрямуємо ресурсні потоки на тебе” – так чому той не погодитися? Той же Льовочкін має дуже серйозний вплив на Офіс президента. І лунає думка, що під впливом саме Льовочкіна відбувається суд над Медвечуком, а сам Льовочкін нібито намагається перехопити ресурси Кремля на себе.

– Ну, а чому ні? Умовно кажучи, 8-10 мільйонів чоловік є об’єктом досить жорсткої конкуренції між різними людьми, які говорять, що саме вони будуть краще представляти їх інтереси, і тому планують отримувати дотації з Москви. Природно повинна бути внутрішньовидова боротьба.

Медведчук був ніби як головним, він під себе консолідував зусилля. Але зараз “верховний лідер” ослаб після того, як в Офісі українського президента прийняли рішення, що він підсудний.

– Як вважаєте, чи готовий Путін здати свого кума з потрохами?

– Все залежить від ціни і витрат. Тут ніякої романтики немає. Якщо буде вигідніше здати, то здасть. Тут питання в тому, як це все оформити. І така невиразна позиція Пєскова говорить якраз про те, що рішення ще не прийнято.

І тому я Медведчуку не заздрю, тому що у нього – неприємна ситуація. Він розраховував, що у нього є “дах”, твердий. І його не чіпатимуть, бо його не можна чіпати. Але Зеленський виявився досить сміливою людиною для того, щоб організувати – чи не заважати іншим – цей самий “наїзд”.

І тепер проблема багатовимірна. Тому що Медведчук весь “здувся”. Тому що він з пафосом говорить, що нікуди не їде і буде чекати справедливого суду. Але Козак уже поїхав, ніби як. Та й сам Медведчук, ясна річ, не сяде. Його випустять під викуп. Він поїде – викуп залишиться. До в’язниці його, звичайно, не доведуть. Не підставить Москва його настільки. Та й навіщо він потрібен українському істеблішменту за гратами?

Інша справа, що в Москві йому скажуть “ну що ж ти, друже мій, ми на тебе розраховували. А ти виявився такий козел, дозволив справу на себе завести”. Буде вирішуватися питання, як цю ситуацію представити громадськості, щоб не впустити престиж Путіна, який свого кума ніби підставив.

І ось вони зараз сидять в Кремлі і зважують – що робити з Медведчуком. Вивозити його і селити в одну кімнату “гуртожитку” з Януковичем десь в Ростові або кинути і нехай сам видряпується.

У будь-якому випадку, за цей тиждень, мені здається, його політичне майбутнє скінчилося, бо він не справляє враження сильного лідера – ні там, ні тут. І звичайно, його колишні соратники вже пов’язали серветочки, поділили тарілочки, взяли ножики і вилочки і зараз вони його будуть потихеньку “піджирати”.

Я думаю, в Росії постараються це на гальмах спустити. Ну подумаєш – Мед-вед-чук! Був – та загув. Забули про нього.

Хоча, може бути і зовсім інший поворот. Можуть роздути навіть в якості казус беллі: мовляв, “російський народ ображають”. Але це залежить від того, яка думка забреде або яку думку “заведуть” у голову Володимира Володимировича Путіна. А це я ніколи не беруся пророкувати. Тому що це досить специфічне місце – ця голова. Бог її знає, з яких міркувань вона виходить.

– А хто може “завести” думку?

– Ну, там знайдуться товариші! Сам же Путін, коли вперше йшов з президентства і готував собі в заміну Медведєва, зі своїм специфічним почуттям гумору сказав – “вистачить на мене впливати, краще допоможіть працевлаштуватися”.

Він – об’єкт впливу, на нього впливають усі. Лизоблюди, підлабузники, силовики, які є і тими, і тими. У нього на столі лежить кілька аналітичних розробок. Припустимо, написано: “топимо Медведчука без сліду в якомусь керносховищі або в глибокій свердловині; очікувані позитивні наслідки – такі, негативні-такі” (керносховище – комплекс споруд, призначений для дослідження проб гірських порід поруч з нафтовими покладами, – “Апостроф” ). І ось у нього десять варіантів і він вибирає один. А Пєсков нам потім каже, що це єдина можлива реакція, органічна для російської людини.

Зрозуміло, що на Путіна впливають в першу чергу люди з найближчого оточення, коло персонажів, яким дозволений вхід в “Просковейку” (так званий палац Путіна біля Геленджика, – “Апостроф”). Це найбільші кілька сімейств, які поділили між собою Росію.

– Чи можна, виходячи з ситуації, сказати, що зараз в Україні йде боротьба проросійських “п’ятих колон” і разом з тим – боротьба веж Кремля, які за ними стоять?

– По суті, ви, напевно, маєте рацію. Адже зрозуміло, що Медведчук – у всякому разі, агент впливу. Це коректне формулювання. А “п’ята” колона він чи ні – це емоційна характеристика.

З моєї точки зору, говорити “п’ята колона” – це певний пропагандистський пережим і мене від нього дещо воротить. Ну, ось у нас в Росії “п’ятою колоною” називають мене, тому що вони вважають, що я працюю на інтереси західних розвідок. Ну, дай Бог їм здоров’я. Я просто намагаюся мислити так, як я мислю.

Так само є велика кількість російських людей в Україні, які дивляться і прикидають, що їм більше подобається. Наприклад, їм не подобаються “западенці”. Але з іншого боку вони дивляться “на Вовку” – і він теж не дуже хороший. А з третього боку – начебто, Україна рухається в нормальному напрямку.

І природно є політики, які говорять по-російськи, користуються інтересом і повагою таких людей і володіють політичним честолюбством. І в процесі боротьби за голоси ось таких людей, вони використовують штампи, які таким людям зрозумілі і близькі – “бандерівці”, “а у Путіна добре виходить”. Чи є такі політики зрадниками українських інтересів – питання досить складне. Мені здається, що український інтерес полягає в тому, щоб домогтися поліфонії.

– Добре, давайте говорити “боротьба агентів впливу”. Вона йде?

– Неминуче під килимом повинна бути якась сутичка. Але ми абсолютно точно не знаємо, які персонажі якими вежами в Кремлі підтримуються. Більш того, ми не знаємо, які ці вежі. Раніше був В’ячеслав Сурков, який визначав – ставимо ось на цього. Тепер Сурков пішов, ніби як Козак вирішує.

Наприклад, ФСБ було б простіше взаємодіяти зі своїм агентом, який у них просто безпосередньо завербований, знаходиться у них в списках, звітує перед куратором і отримує зарплату на Луб’янці – це вже “п’ята колона”. Звичайно, спецслужбам було б вигідно, щоб російську меншину в Україні очолював їх агент. А у Козака може бути інший кандидат. І хто перший до Путіна добіжить, той поставить свою кандидатуру. Думаю, у ФСБ-шників шансів найбільше.

– Чого очікувати Україні? До чого готуватися?

– Треба чекати максимально недружніх актів з боку Путіна. Тому що для нього існування України стає все більшим і більшим вантажем. Виходить так, що він нічого з нею не може зробити. У його ідеальному зображенні світу російський орач або російський воїн повинен був рукавом махнути – і Україна повинна була зникнути, як ранковий туман. А вона, стерво, не зникає. І наскільки розумію, навіть зміцнюється. І його дико дратує. Тому що найгірший сценарій для Путіна – це успішна європеїзована Україна. Тому що хоч як крути, а це соплями не замажеш, ганчірочками не завісиш, і якщо у України вийшло, то чому у росіян вийти не може? Адже у нас домінуючий дискурс великодержавної публіки – “та які українці вояки, вони тільки вареники жерти вміють”.

Тому для Путіна ніж гострий – будь-який український успіх. Ось цього треба розуміти, до цього треба готуватися. Він піде на все, крім прямого військового вторгнення, поки що. Тому що якщо він ще й у прямому військовому вторгненні програє – а є така ненульова ймовірність – тут йому точно кирдик.

Напасти, я думаю, він не зможе. А максимально зіпсувати українське життя – це буде зроблено обов’язково. І всюди, де можна наступити на українську мозоль, буде наступлено і кілька разів поспіль. У тому числі – і в якості відповіді за кума.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

na donbasi vijskovij otrimav oskolkove poranennja e3772a6 80x80 - На Донбасі військовий отримав осколкове поранення
УКРАЇНА4 тижні тому

На Донбасі військовий отримав осколкове поранення

u moz rozpovili kudi skarzhitisja na medikiv a1cc4b0 80x80 - У МОЗ розповіли куди скаржитися на медиків
УКРАЇНА4 тижні тому

У МОЗ розповіли куди скаржитися на медиків

ecdbbeb6279e513b9a1513fc5e805368 80x80 - Війна на Донбасі - хто такі марксмени і як вони протистоять Росії
СУСПIЛЬСТВО4 тижні тому

Війна на Донбасі – хто такі марксмени і як вони протистоять Росії

separatisti 15 raziv porushili tishu na donbasi 6d99ad3 80x80 - Сепаратисти 15 разів порушили "тишу" на Донбасі
УКРАЇНА2 тижні тому

Сепаратисти 15 разів порушили “тишу” на Донбасі

zelenskij zaproponuvav putinu zustrich na donbasi 7a91bba 80x80 - Зеленський запропонував Путіну зустріч на Донбасі
УКРАЇНА3 тижні тому

Зеленський запропонував Путіну зустріч на Донбасі

rosija ne hoche miru kravchuk d91f9da 80x80 - Росія не хоче миру - Кравчук
УКРАЇНА4 тижні тому

Росія не хоче миру – Кравчук

u parizhi pochalasja zustrich zelenskogo i makrona 42fecc3 80x80 - У Парижі почалася зустріч Зеленського і Макрона
УКРАЇНА4 тижні тому

У Парижі почалася зустріч Зеленського і Макрона

tkg zavershuye uzgodzhennja velikodnogo peremirja 148c6ce 80x80 - ТКГ завершує узгодження великоднього перемир'я
УКРАЇНА3 тижні тому

ТКГ завершує узгодження великоднього перемир’я

stalo vidomo jak ukrayina vikoristaye vakcinu pfizer 5054be6 80x80 - Стало відомо, як Україна використає вакцину Pfizer
УКРАЇНА4 тижні тому

Стало відомо, як Україна використає вакцину Pfizer

u devjati regionah za dobu zhodnogo covid shheplennja 28f04d9 80x80 - У дев'яти регіонах за добу жодного COVID-щеплення
УКРАЇНА3 тижні тому

У дев’яти регіонах за добу жодного COVID-щеплення

360d373a42a48e3940f64f43f5a2f0c1 80x80 - Війна Україна Росія - які уроки можна винести з загострення
СУСПIЛЬСТВО4 тижні тому

Війна Україна Росія – які уроки можна винести з загострення

za dobu covid vakcinu otrimali 14 tisjach ukrayinciv f38dee8 80x80 - За добу COVID-вакцину отримали 14 тисяч українців
УКРАЇНА3 тижні тому

За добу COVID-вакцину отримали 14 тисяч українців

v ukrayini majzhe 15 tisjach novih vipadkiv covid 677544c 80x80 - В Україні майже 15 тисяч нових випадків COVID
УКРАЇНА4 тижні тому

В Україні майже 15 тисяч нових випадків COVID

opublikovano nacionalnij plan vakcinaciyi v ukrayini fc94374 80x80 - Опубліковано Національний план вакцинації в Україні
УКРАЇНА3 тижні тому

Опубліковано Національний план вакцинації в Україні

u zoni oos za dobu 20 obstriliv vtrat nemaye 27ba3b0 80x80 - У зоні ООС за добу 20 обстрілів, втрат немає
УКРАЇНА3 тижні тому

У зоні ООС за добу 20 обстрілів, втрат немає

moz poperedzhaye pro novij shtam koronavirusu 98c8817 80x80 - МОЗ попереджає про новий штам коронавірусу
УКРАЇНА4 тижні тому

МОЗ попереджає про новий штам коронавірусу

v ukrayini vid covid pomerli 40 tisjach ljudej b33bb91 80x80 - В Україні від COVID померли 40 тисяч людей
УКРАЇНА4 тижні тому

В Україні від COVID померли 40 тисяч людей

vijskovi donbasu gotovi do vsogo komanduvannja 73fd6e6 80x80 - Військові Донбасу готові до всього - командування
УКРАЇНА4 тижні тому

Військові Донбасу готові до всього – командування

doba v zoni oos 12 obstriliv vtrat nemaye 8ee95e1 80x80 - Доба в зоні ООС: 12 обстрілів, втрат немає
УКРАЇНА3 тижні тому

Доба в зоні ООС: 12 обстрілів, втрат немає

ukrayina ogolosila pro viturennja konsula rf v odesi 95b4fa6 80x80 - Україна оголосила про витурення консула РФ в Одесі
УКРАЇНА3 тижні тому

Україна оголосила про витурення консула РФ в Одесі

danilov nazvav termini zakinchennja vijni na donbasi f9dbf51 80x80 - Данілов назвав терміни закінчення війни на Донбасі
УКРАЇНА38 секунд тому

Данілов назвав терміни закінчення війни на Донбасі

7a92e1e34d578893d710505bdde4ba5d 80x80 - Чи буде Путін мститися за Медведчука - Дмитро Орєшкін
СУСПIЛЬСТВО1 хв. тому

Чи буде Путін мститися за Медведчука – Дмитро Орєшкін

ukrayina nagadala pro obicjanku shhodo chlenstva v nato 927a2fc 80x80 - Україна нагадала про обіцянку щодо членства в НАТО
УКРАЇНА2 години тому

Україна нагадала про обіцянку щодо членства в НАТО

v ukrayini za dobu vakcinuvali bilsh jak 23 tisjachi osib df3e5b9 80x80 - В Україні за добу вакцинували більш як 23 тисячі осіб
УКРАЇНА3 години тому

В Україні за добу вакцинували більш як 23 тисячі осіб

mikolayivska oblast znovu v pomaranchevij zoni karantinu b3ed992 80x80 - Миколаївська область знову в помаранчевій зоні карантину
УКРАЇНА5 години тому

Миколаївська область знову в помаранчевій зоні карантину

ukrayina svjatkuye den yevropi ec54053 80x80 - Україна святкує День Європи
УКРАЇНА7 години тому

Україна святкує День Європи

na donbasi 11 obstriliv za dobu b97ff18 80x80 - На Донбасі 11 обстрілів за добу
УКРАЇНА9 години тому

На Донбасі 11 обстрілів за добу

v ukrayini zjavljatsja kibervijska danilov b9970ab 80x80 - В Україні з'являться кібервійська - Данилов
УКРАЇНА11 години тому

В Україні з’являться кібервійська – Данилов

nazvanij najvirogidnishij nastupnik stepanova 3409c76 80x80 - Названий найвірогідніший наступник Степанова
УКРАЇНА13 години тому

Названий найвірогідніший наступник Степанова

majzhe vsi chleni sposterezhnoyi radi nak vidmovilisja zalishitisja 6dd8cc5 80x80 - Майже всі члени спостережної ради НАК відмовилися залишитися
УКРАЇНА15 години тому

Майже всі члени спостережної ради НАК відмовилися залишитися

veliki zmini v urjadi hto na vihid 9d8b35a 80x80 - Великі зміни в уряді. Хто на вихід
УКРАЇНА17 години тому

Великі зміни в уряді. Хто на вихід

rada rozgljane vidstavku stepanova 1ddc464 80x80 - Рада розгляне відставку Степанова
УКРАЇНА19 години тому

Рада розгляне відставку Степанова

nazvali imena dvoh kandidativ na krisla ministriv 3248a29 80x80 - Назвали імена двох кандидатів на крісла міністрів
УКРАЇНА21 годину тому

Назвали імена двох кандидатів на крісла міністрів

dvoye ministriv napisali zajavi pro vidstavku ebb399a 80x80 - Двоє міністрів написали заяви про відставку
УКРАЇНА23 години тому

Двоє міністрів написали заяви про відставку

pid sankciyi ssha potrapiv 61 ukrayinec danilov 20a6557 80x80 - Під санкції США потрапив 61 українець - Данілов
УКРАЇНА1 день тому

Під санкції США потрапив 61 українець – Данілов

semenchenka pidozrjujut v obstrili telekanalu b80ea37 80x80 - Семенченка підозрюють в обстрілі телеканалу
УКРАЇНА1 день тому

Семенченка підозрюють в обстрілі телеканалу

na medvedchuka nadili elektronnij braslet c39ec9a 80x80 - На Медведчука наділи електронний браслет
УКРАЇНА1 день тому

На Медведчука наділи електронний браслет

v ukrayini rekord shhodo covid vakcinaciyi drugoju dozoju c043325 80x80 - В Україні рекорд щодо COVID-вакцинації другою дозою
УКРАЇНА1 день тому

В Україні рекорд щодо COVID-вакцинації другою дозою

v ukrayini 7562 novih vipadki covid 19 za den 0a54f6a 80x80 - В Україні 7562 нових випадки COVID-19 за день
УКРАЇНА1 день тому

В Україні 7562 нових випадки COVID-19 за день

doba v oos 19 obstriliv zaginuv boyec zsu cb959a1 80x80 - Доба в ООС: 19 обстрілів, загинув боєць ЗСУ
УКРАЇНА1 день тому

Доба в ООС: 19 обстрілів, загинув боєць ЗСУ