Зв'язок з нами

СУСПIЛЬСТВО

COVID-19 – Коли всі українці отримають щеплення від коронавіруса

fdb099d2ed405bf8ef38bd1379dec6bb - COVID-19 - Коли всі українці отримають щеплення від коронавіруса

Фото: УНІАН

Новопризначений міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що його пріоритетом є вакцинація всіх бажаючих вже до кінця 2021 року. Протягом літа новий міністр обіцяє вакцинувати від COVID 5 млн людей. Поки що, за національним планом, в пріоритеті йдуть люди у віці від 65 років, співробітники силових структур, а також люди з хронічними захворюваннями. Тепер до них приєднаються і працівники освітньої сфери. А ось категорії не з груп ризику почнуть отримувати вакцину тільки з листопада. Коли ж всі бажаючі в Україні реально зможуть вакцинуватися, дізнавався “Апостроф”.

Запрягаємо повільно

Ще в січні 2021 року МОЗ представив план вакцинації, який складається з п’яти етапів. У перші ряди потрапляли медики, що працюють безпосередньо з хворими на коронавірус, а також військові із зони ООС. У першій категорії перебували також люди у віці 80+ та працівники закладів первинної медичної допомоги. На другому етапі повинні були вакцинувати інших співробітників медичної сфери, а також літніх людей у віці від 70 років.

В кінці травня перший етап мав повністю завершитися та початися другий. На цих етапах влада визначила 2,5 млн осіб, які підлягають вакцинації. Однак, станом на 19 травня, у нас отримали щеплення лише 1 012 815 осіб, і це з 24 лютого. Навряд чи в Україні встигнуть прищепити ще 1,5 млн чоловік за ті дні, що залишилися у травні.

88f44ff27710fa3a34e8c4ba9dc56879 - COVID-19 - Коли всі українці отримають щеплення від коронавіруса

План вакцинації в Україні Фото: МОЗ України

Колишній глава Центру громадського здоров’я МОЗ України, інфекціоніст Володимир Курпіта вважає, що вакцинація в Україні справді йде доволі повільно.

“За три місяці Ізраїлю вдалося вакцинувати близько 54% населення, а в Україні щеплення отримали лише до 2% населення, і це є загальною оцінкою вакцинації. Головний мінус – це побоювання людей не отримати другу дозу, адже опублікована “дорожня карта” дуже дивна. Є багато невиконаних обіцянок. Нарешті, люди похилого віку, які повинні бути в пріоритеті, налякані та часто відмовляються від вакцинації”, – сказав він в коментарі “Апострофу”.

Відмов дійсно чимало, а тому, відповідно до “дорожньої карти”, невикористані дози переходять до людей з інших етапів. Новий керівник МОЗ Віктор Ляшко заявив, що вже зараз вакцинуються українці віком від 65 років та силовики. Ці групи входять до третього етапу вакцинації, який мав стартувати з липня. Крім того, незабаром почнуть робити щеплення працівникам освітньої сфери, чия черга мала початися у вересні, але тепер, за наказом МОЗ від 13 травня, вони також входять в третій етап вакцинації.

При цьому експерт МОЗ з епідеміології, радник міністра охорони здоров’я з питань біобезпеки Наталія Виноград стверджує, що це стало можливим скоріше не через відмови, а через збільшення кількості вакцин.

“Ми пам’ятаємо, що були затримки і з індійською вакциною, і з китайською. А зараз поставки пішли, вакцини різнопланові та дуже ефективні, тож з’явилася можливість йти на випередження”, – заявила епідеміолог в коментарі “Апострофу”.

У квітні МОЗ оновив план вакцинації, яким передбачається вакцинувати 70% дорослого населення до кінця 2021 року. А це приблизно 24 мільйони людей. Якщо врахувати обидві дози вакцини, то за цей час держава повинна поставити людям 48 мільйонів уколів.

За словами Ляшка, з травня Україна має вийти на 6 мільйонів щеплень на місяць. Хоча з кінця лютого, коли до нас прийшла перша партія індійської вакцини CoviShield, і до середини травня, в Україну прибуло всього 2,2 млн вакцин різних виробників. Ще майже 500 тис. доз вакцин Pfizer мають приїхати до кінця травня кількома траншами. Тобто при всьому бажанні зробити 6 мільйонів щеплень на місяць неможливо через банальний брак препаратів. Саме тому новий глава МОЗ зараз трохи вгамував апетити та сподівається повністю вакцинувати 5 млн українців за три місяці літа.

Ситуація з поставками препаратів повинна вирівнятися десь в кінці травня, на початку червня. За словами вже колишнього глави МОЗ Максима Степанова, до кінця травня очікується прибуття 1,4 мільйона доз за механізмом COVAX. Також прийдуть вже згадані 500 тисяч доз вакцини Pfizer за прямими контрактами, а основні поставки підуть з липня. Вже на третій квартал передбачено 4,5 млн доз цієї вакцини. Він також очікує, що Індія скасує ембарго на продаж вакцин за кордон, і в Україну приїдуть ще 1,5 млн доз вакцини CoviShield.

Всього ж Степанов заявив про постачання 42 мільйонів доз вакцини проти коронавіруса в поточному році:

  • Novavax – 10 млн доз, поставка очікується з серпня;
  • CoviShield – 2 млн, з них 500 тисяч доз вже в Україні.
  • CoronaVac – 2 млн, з них 1,2 млн доз вже в Україні;
  • Pfizer – 20 млн доз вакцини;
  • За механізмом COVAX – 8 млн доз, з них 484,2 уже доставлені. Наступна поставка вакцини Pfizer очікується з 7 червня.

Загалом прогнози обнадійливі, але багато чого залежить від постачальників препаратів. На жаль, непоодинокими є випадки, коли постачання затримується саме з їхньої вини.

Молоді йдуть на абордаж

Поки кандидати з пріоритетних груп не поспішають вакцинуватися, молодь шукає різні способи отримати щеплення. Зокрема, “непріоритетні” почали діяти через мобільні бригади, сімейних лікарів та пункти вакцинації. Це давало результат завдяки залишковим дозам. Річ у тім, що вакцину CoviShield постачають у флаконах на 10 доз та можуть зберігати відкритою тільки протягом 6 годин. Саме невикористані дози пропонували робити українцям з непріоритетних груп.

8661adaa11d64b65c565e59f9a1c9a92 - COVID-19 - Коли всі українці отримають щеплення від коронавіруса

Вакцинація в Україні Фото: pixabay

“Я просто знайшов пункт вакцинації в своїй районній поліклініці та запитав, чи є можливість вакцинуватися? Мене попросили почекати пару годин. Виявилося, що кілька людей так і не прийшли, і мене вкололи залишкову дозу”, – розповів “Апострофу” 33-річний киянин Андрій.

Ще одна мешканка столиці, 40-річна Марина, просто залишила медсестрі свої контакти та попросила зателефонувати, коли з’явиться можливість: “Мене набрали, запитали, чи можу я прийти протягом години. Я відпросилася з роботи та приїхала”.

Дехто навіть їздив за вакциною в іншу область. Адже в невеликих населених пунктах вакцин було набагато більше, ніж бажаючих вколотися. Тому для тих, хто має авто, це теж стало непоганим варіантом.

“Я вакцинувався в одній з амбулаторій в Житомирській області. Я сам хоч із Малина, але вже більше 10 років живу та працюю в Києві. На щеплення пішов не за пропискою, декларацій не укладав. Просто знайомі розповіли, що вакцин вистачає, а от бажаючих вакцинуватися не так вже і багато. Мені дали контакт лікаря та місцевої амбулаторії, я з нею домовився на конкретний час і дату. Благо, були залишкові дози, і мене без проблем вкололи. На другу дозу обіцяли зателефонувати та запросити”, – поділився з “Апострофом” своєю історією 30-річний Роман.

За його словами, він отримав щеплення вакциною CoviShield. З побічних ефектів була висока температура і ломота в тілі: “Прищепили мене після 16:00. Спочатку все було нормально, але ввечері піднялася висока температура – 38,5. Мені сказали приймати ібупрофен, але він не дуже-то і допомагав. Але більше ніяких препаратів я не пив. Вдалося заснути, а зранку вже було 37,2 та невелика слабкість”.

Історій, коли люди не з пріоритетних груп знаходили можливості вакцинуватися позачергово насправді багато. Такі повідомлення дійшли і до МОЗ, де обурилися порушенням черги і навіть пригрозили медикам службовими перевірками.

Вакцинація для всіх

За планом вакцинації, непріоритетні групи населення могли претендувати на щеплення з листопада поточного року. Але, ймовірно, цей етап почнеться набагато раніше. У суботу, 15 травня, Віктор Ляшко повідомив, що для вакцинації всіх людей, котрі записалися в лист очікування в додатку “Дія”, МОЗ запускає роботу центрів щеплення на вихідних.

Перші такі пункти запрацюють в Києві і Львові. Вакцинацію в них проходитимуть всі, хто записався в лист очікування в додатку “Дія”. Точної дати відкриття поки немає, але, ймовірно, що це відбудеться вже найближчим часом.

“Центри щеплення будуть відкриті на 20-30 осіб. Кількість залежить від того, яку локацію вибере місцева влада. Локація – це будь-яка велика площа. Наприклад, виставковий центр, Палац спорту, стадіон”, – сказав Ляшко.

Це підтверджує й радниця керівника Міністерства охорони здоров’я Наталія Виноград. Вона закликає всіх реєструватися через додаток “Дія” та чекати запрошення на вакцинацію.

“Будуть додаткові тури, додаткові можливості, будуть щеплення вихідного дня, і вам обов’язково прийде запрошення. І це дуже важливо, тому що молодь є особливо мобільною, вона б хотіла влітку мати можливість кудись поїхати, а для цього необхідно буде мати сертифікат, який також створюється, і нам тільки залишилося лише узгодити його з ЄС, аби сертифікати були подібними”, – зазначила епідеміолог.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

separatisti 15 raziv porushili tishu na donbasi 6d99ad3 80x80 - Сепаратисти 15 разів порушили "тишу" на Донбасі
УКРАЇНА3 тижні тому

Сепаратисти 15 разів порушили “тишу” на Донбасі

u devjati regionah za dobu zhodnogo covid shheplennja 28f04d9 80x80 - У дев'яти регіонах за добу жодного COVID-щеплення
УКРАЇНА4 тижні тому

У дев’яти регіонах за добу жодного COVID-щеплення

tkg zavershuye uzgodzhennja velikodnogo peremirja 148c6ce 80x80 - ТКГ завершує узгодження великоднього перемир'я
УКРАЇНА4 тижні тому

ТКГ завершує узгодження великоднього перемир’я

ukrayina ogolosila pro viturennja konsula rf v odesi 95b4fa6 80x80 - Україна оголосила про витурення консула РФ в Одесі
УКРАЇНА3 тижні тому

Україна оголосила про витурення консула РФ в Одесі

za dobu covid vakcinu otrimali 14 tisjach ukrayinciv f38dee8 80x80 - За добу COVID-вакцину отримали 14 тисяч українців
УКРАЇНА4 тижні тому

За добу COVID-вакцину отримали 14 тисяч українців

doba v zoni oos 12 obstriliv vtrat nemaye 8ee95e1 80x80 - Доба в зоні ООС: 12 обстрілів, втрат немає
УКРАЇНА4 тижні тому

Доба в зоні ООС: 12 обстрілів, втрат немає

u zoni oos za dobu 20 obstriliv vtrat nemaye 27ba3b0 80x80 - У зоні ООС за добу 20 обстрілів, втрат немає
УКРАЇНА4 тижні тому

У зоні ООС за добу 20 обстрілів, втрат немає

opublikovano nacionalnij plan vakcinaciyi v ukrayini fc94374 80x80 - Опубліковано Національний план вакцинації в Україні
УКРАЇНА4 тижні тому

Опубліковано Національний план вакцинації в Україні

kandidat nauk jak zahishhav disertaciju nardep kiva c5724c7 80x80 - Кандидат наук. Як захищав дисертацію нардеп Ківа
УКРАЇНА4 тижні тому

Кандидат наук. Як захищав дисертацію нардеп Ківа

u radi inicijujut vidstavku lazebnoyi nardep 7656cf4 80x80 - У Раді ініціюють відставку Лазебної - нардеп
УКРАЇНА3 тижні тому

У Раді ініціюють відставку Лазебної – нардеп

ukrayinciv vzhe shhepljat drugoju dozoju astrazeneca 41b55e0 80x80 - Українців вже щеплять другою дозою AstraZeneca
УКРАЇНА4 тижні тому

Українців вже щеплять другою дозою AstraZeneca

zvilnennja kobolyeva skilki vstig zarobiti kolishnij glava naftogazu ce08fc1 80x80 - Звільнення Коболєва - скільки встиг заробити колишній глава Нафтогазу
ГРОШІ3 тижні тому

Звільнення Коболєва – скільки встиг заробити колишній глава Нафтогазу

u moz rozpovili pro vakcinaciju v kompanijah 52a7344 80x80 - У МОЗ розповіли про вакцинацію в компаніях
УКРАЇНА4 тижні тому

У МОЗ розповіли про вакцинацію в компаніях

stepanov posilennja karantinu na velikden ne bude ac84e4b 80x80 - Степанов: Посилення карантину на Великдень не буде
УКРАЇНА4 тижні тому

Степанов: Посилення карантину на Великдень не буде

v ukrayini dvoma dozami vakcinovano 428 osib b75c653 80x80 - В Україні двома дозами вакциновано 428 осіб
УКРАЇНА2 тижні тому

В Україні двома дозами вакциновано 428 осіб

venecianka zrobila visnovok shhodo zakonu pro vrp 318ac50 80x80 - "Венеціанка" зробила висновок щодо закону про ВРП
УКРАЇНА2 тижні тому

“Венеціанка” зробила висновок щодо закону про ВРП

v ukrayini ponad dva miljoni covid vipadkiv 88d0744 80x80 - В Україні понад два мільйони COVID-випадків
УКРАЇНА4 тижні тому

В Україні понад два мільйони COVID-випадків

v ukrayini dobovij rekord zi shheplen vid covid 19 dedcf53 80x80 - В Україні добовий рекорд зі щеплень від COVID-19
УКРАЇНА3 тижні тому

В Україні добовий рекорд зі щеплень від COVID-19

misceznahodzhennja chausa nevidome venediktova 83fc44c 80x80 - Місцезнаходження Чауса невідоме - Венедиктова
УКРАЇНА4 тижні тому

Місцезнаходження Чауса невідоме – Венедиктова

7423a869379a982e5002636003c2f2aa 80x80 - Пасхальний кошик 2021 - які продукти треба святити на Великдень і які ціни
СУСПIЛЬСТВО4 тижні тому

Пасхальний кошик 2021 – які продукти треба святити на Великдень і які ціни

fdb099d2ed405bf8ef38bd1379dec6bb 80x80 - COVID-19 - Коли всі українці отримають щеплення від коронавіруса
СУСПIЛЬСТВО1 хв. тому

COVID-19 – Коли всі українці отримають щеплення від коронавіруса

sud zalishiv medvedchuka pid domashnim areshtom a5be8cf 80x80 - Суд залишив Медведчука під домашнім арештом
УКРАЇНА1 годину тому

Суд залишив Медведчука під домашнім арештом

ukrayina pochinaye covid vakcinaciju zhiteliv ordlo i krimu 57c977c 80x80 - Україна починає COVID-вакцинацію жителів ОРДЛО і Криму
УКРАЇНА3 години тому

Україна починає COVID-вакцинацію жителів ОРДЛО і Криму

u chernigovi vikrili botofermu z administratorami z rosiyi sbu db2db6b 80x80 - У Чернігові викрили "ботоферму" з адміністраторами з Росії - СБУ
УКРАЇНА5 години тому

У Чернігові викрили “ботоферму” з адміністраторами з Росії – СБУ

dfs rozkrila detali obshukiv u kiyivteploenergo 0b5dd37 80x80 - ДФС розкрила деталі обшуків у Київтеплоенерго
УКРАЇНА7 години тому

ДФС розкрила деталі обшуків у Київтеплоенерго

ukrayina zavela spravu cherez trubi siemens u krimu f7808e1 80x80 - Україна завела справу через труби Siemens у Криму
УКРАЇНА9 години тому

Україна завела справу через труби Siemens у Криму

pogoda na vihidni v ukrayinu povertayetsja teplo c4fd444 80x80 - Погода на вихідні: в Україну повертається тепло
УКРАЇНА11 години тому

Погода на вихідні: в Україну повертається тепло

spravu rotterdam zakrili vchetverte 035e6d5 80x80 - Справу Роттердам+ закрили вчетверте
УКРАЇНА13 години тому

Справу Роттердам+ закрили вчетверте

u tkg nazvali termini rishennja shhodo planu dlja donbasu 61235a0 80x80 - У ТКГ назвали терміни рішення щодо плану для Донбасу
УКРАЇНА15 години тому

У ТКГ назвали терміни рішення щодо плану для Донбасу

9b2f37bd75015210a58ce44b33e6d29e 80x80 - Погода на вихідні 22-23 травня - тепло замовляли? буде, але не скрізь
СУСПIЛЬСТВО16 години тому

Погода на вихідні 22-23 травня – тепло замовляли? буде, але не скрізь

shmigal ozvuchiv grafik nadhodzhennja covid vakcin 69d322f 80x80 - Шмигаль озвучив графік надходження COVID-вакцин
УКРАЇНА17 години тому

Шмигаль озвучив графік надходження COVID-вакцин

stvorennja bjuro ekonomichnoyi bezpeki navishho vono potribne vladi f8b9800 80x80 - Створення Бюро економічної безпеки - навіщо воно потрібне владі
ГРОШІ18 години тому

Створення Бюро економічної безпеки – навіщо воно потрібне владі

v ukrayini startuvalo zno 2021 45d4178 80x80 - В Україні стартувало ЗНО-2021
УКРАЇНА19 години тому

В Україні стартувало ЗНО-2021

v ukrayini pochav skorochuvatisja pririst covid 682f926 80x80 - В Україні почав скорочуватися приріст COVID
УКРАЇНА21 годину тому

В Україні почав скорочуватися приріст COVID

na donbasi znovu zagostrilasja situacija 1a7d4fb 80x80 - На Донбасі знову загострилася ситуація
УКРАЇНА23 години тому

На Донбасі знову загострилася ситуація

japonija dopomozhe ukrayini v provedenni refom 36ea471 80x80 - Японія допоможе Україні в проведенні рефом
УКРАЇНА1 день тому

Японія допоможе Україні в проведенні рефом

u pomaranchevij zoni zalishayetsja tilki odna oblast 63448a8 80x80 - У "помаранчевій" зоні залишається тільки одна область
УКРАЇНА1 день тому

У “помаранчевій” зоні залишається тільки одна область

zelenskij pro mir na donbasi 99 zalezhit vid rf 4b14e2f 80x80 - Зеленський про мир на Донбасі: 99% залежить від РФ
УКРАЇНА1 день тому

Зеленський про мир на Донбасі: 99% залежить від РФ

zelenskij ozvuchiv obsjag zakontraktovanih vakcin 34bf117 80x80 - Зеленський озвучив обсяг законтрактованих вакцин
УКРАЇНА1 день тому

Зеленський озвучив обсяг законтрактованих вакцин

zelenskij u rnbo ne diktatura i ne monarhija 1395ecf 80x80 - Зеленський: У РНБО не диктатура і не монархія
УКРАЇНА1 день тому

Зеленський: У РНБО не диктатура і не монархія