Коронавірус в Індії - Як країна справляється з епідемією
Зв'язок з нами

СВІТ

Коронавірус в Індії – Як країна справляється з епідемією

05f3db2889468aaecc6f962edf4b5d41 - Коронавірус в Індії - Як країна справляється з епідемією

Фото:

В кінці березня в Індії виявили новий різновид коронавіруса, більш заразний, ніж той, який прийшов в наш світ з китайського Уханю. Новий штам викликав другу хвилю COVID-19 в Індії, в квітні та на початку травня поставивши країну на межу катастрофи – більше 400 тис. нових хворих та 4 тисяч смертей щодоби. Зараз через жорсткий локдаун, ситуація з COVID-19, в цілому, дещо покращилася, але таке можна впевнено сказати лише про столицю – місто Делі. У віддалених містечках та селах ситуація залишається катастрофічною. Про це “Апострофу” розповів громадянин Індії, пов’язаний з торгівлею медпрепаратами у себе на батьківщині, ДЖІТЕНДРА КУМАР.

– Могли б ви розповісти, в якому місті перебуваєте і які там справи з коронавірусом?

– Я перебуваю в столиці Індії – в місті Делі. Тобто, зараз в нашому місті – повний локдаун, відкриті тільки аптеки та продуктові магазини. Ситуація з “короною” на даний момент потроху покращується. 13 травня вірус виявили всього лише у 10,5 тис. осіб – хоча ще два тижні тому щоденно було 25 тис.

Але справи все одно ще дуже погані. Я пов’язаний з медициною – і теж захворів, потрапив у лікарню. Мені було страшно від того, що я там бачив. В очікуванні допомоги люди лежали в проходах, біля входу – було схоже, що йде війна і люди поранені. Багато хто бігав з однієї лікарні в іншу, сподіваючись знайти або ліжко, або балон від кисню. Багато хто таким чином втратив своїх рідних, тому, що в лікарнях не було місць або кисню. Зараз зберігається проблема з киснем для хворих в Делі.

9a1aaf0f219512ac8ea209737df66d7a - Коронавірус в Індії - Як країна справляється з епідемією

Хворі коронавіруусом в Індії в очікуванні допомоги Фото: Reuters

Але Делі – це столиця, всі очі дивляться на Делі. А якщо говорити про інші міста, про маленькі села, про які не пишуть в газетах і не говорять в ЗМІ, то там ситуація ще гірше. Там лікарі часто пишуть діагноз “черевний тиф”, тому що вони не знають справжню причину захворювання, там немає тестів і немає центрів для тестування. Інша проблема в тому, що в маленьких містах люди бояться робити тест. Вони бояться дізнатися про те, що у них може бути “корона”. І вони бояться йти в лікарню, тому що вони чули, що ті, у кого є “корона”, ці люди помирають. Психологічно люди не готові робити тест. І тільки коли стан погіршується, настає остання стадія, вони бігають по лікарнях – і там не можуть їм допомогти, тому що стає занадто пізно. Хворі на коронавірус повинні почати отримувати лікування відразу, на самій першій стадії, в перші три дні. Багато людей починають домашнє лікування, не приймають ліки, наприклад, івермектин. І потім стикаються з дефіцитом ліків, кисню, лікарів – все це завдало дуже великих втрат. Не було місць на кладовищах, не було дерев, щоб спалювати тіла. Люди цілодобово спалювали небіжчиків біля входу на кладовища, щоб поховати рідних.

Індія взагалі не була готова до цього. Наші міністри думали, що ми все перемогли, були дуже горді собою. Потім почалися вибори, свята, люди почали збиратися на вулицях – і у нас почалася друга хвиля. Я втратив трьох людей – бабусю, чоловіка моєї двоюрідної сестри і ще одного родича.

eddebedab6322aa7fa1dbc5e0ba65245 - Коронавірус в Індії - Як країна справляється з епідемією

Коли на кладовищах місць більше немає Фото: BBC

– Тобто, люди стали почали менше хворіти, тому що влада запровадила локдаун і на вулицях стало менше народу?

– Звісно, причина в тому, що люди стали менше виходити з дому – вони йдуть хіба що в лікарню, щоб зробити тест, або на вакцинацію, або в аптеку, або за продуктами. Але я припускаю, що є інша причина – люди стали робити менше тестів. Раніше у нас теж статистика була невисокою, але просто тому, що в країні не було тестів. Зараз же наш місцевий уряд каже, що ситуація в Делі покращилася, мовляв в лікарнях є вже порожні ліжка.

– Чи не станеться так, що зараз люди знову розслабляться і настане черговий пік?

– У нас вже почали говорити про третю хвилю. Тому що в штаті Махараштра почали хворіти діти – це перший такий випадок. Станом на 13 травня, близько 20 дітей хворіли на “корону”. Тоді ж відзначалося свято Ураза-Байрам. І, як то кажуть, Індія – країна свят. Тому люди знову почнуть виходити на вулиці, і буде третя хвиля.

Якщо порівнювати Європу з Індією, то існує одна велика різниця. У Європі може бути повний локдаун – люди можуть не виходити місяць або два з дому і вижити. В Індії люди ходять на роботу щодня, тому що з цих грошей вони їдять. Держава обіцяє, що дасть безкоштовний рис, борошно, цукор – але насправді багато хто навіть не знає, де це отримати. І я розумію, чому багато хто хоче виходити з дому і заробляти гроші, адже сидіти два місяці вдома та голодувати – набагато гірше. Я говорив з одним чоловіком, який водить “тук-тук” (моторикша, вид громадського транспорту, – “Апостроф”), і він каже: або я виходжу з дому і заробляю гроші, або не виходжу – і тоді можу померти від голоду. І таких людей дуже багато. Тому від довгого локдауну Індія дуже економічно страждає. Тож цілком можлива третя хвиля, тому що люди хочуть виходити і заробляти гроші.

Також у нас були вибори. Дуже “великі люди” проводили виступи, розповідали, що може робити їхня партія – на цих виступах збиралося дуже-дуже багато людей. І це одна з причин, чому у нас така погана ситуація в Індії. Виходить, що по телевізору вони закликають одягти маски, мити руки, а самі звуть людей збиратися на вулицях – яка логіка?

– Чи є якісь особливості в звичаях індійців, які сприяли поширенню коронавіруса?

– Люди повинні носити маски та, як нам кажуть, перебувати на відстані більше одного метра один від одного. Але у нас люди носять маски через штраф в 2 тис.рупій (близько 750 гривень). Поки не почали показувати по телевізору, як люди страждають, хочуть дихати, але не можуть, після чого вмирають – ніхто цього не боявся. Також у нас дуже багатолюдні ринки в містах, а населення країни дуже велике, як ви знаєте. Люди не дотримуються правил санітарії, не миють руки після туалету – це ще одне питання. Ну, і, звичайно, свята. Нещодавно люди зібралися на дуже великий фестиваль, де купалися в річці Ганг. Купалися всі разом, в тому числі і хворі – і не носили ніяких масок.

be9d413fa730c174e2a21345502053a5 - Коронавірус в Індії - Як країна справляється з епідемією

Так в 2021 році в Індії відзначали релігійне свято Кумбха Мела

– Ви сказали, що теж хворіли коронавірусом. Можете розповісти про ваш особистий досвід?

– Я хворів двічі – в минулому році і в цьому, тому що є різні мутації вірусу. У мене була три дні дуже висока температура, на четвертий день вона впала, а на п’ятий день почався сухий кашель і я відчував біль і тяжкість у грудях. Я кожен день приймав парацетамол, тому що теж думав, що у мене звичайна застуда. З шостого дня у мене почалися труднощі з диханням. Я міг дійти тільки до туалету – і все. Було складно навіть говорити. Я пробував лікуватися за допомогою інгаляторів, дихав парою, приймав ремдесивір, і мені допомогло. Ми з братом, котрий теж хворів, обидва втратили смак і нюх на два дні. І хоча моя робота, як я вже сказав, пов’язана з медициною, ми не могли знайти медикаменти, які нам лікарі виписували. Дуже багато магазинів-оптовиків і аптек були закриті, тому що їх працівники теж боялися заразитися. Крім того, люди, які не хворіли, теж почали купувати та зберігати вдома ліки від коронавіруса. Але зараз ситуація з ліками дуже покращилася.

Але найгірше, що відбувається з пацієнтами зараз – це утворення тромбів, що може спричинити інфаркт. Це симптоми нового мутованого вірусу.

– Індія сама виробляє вакцину. Влада каже, що індійці дуже хочуть вакцинуватися. Але чи мають вони для цього можливості?

– Так, завод “Серум” виробляє вакцини – але порівняйте наше населення і обсяги виробництва. Поки тільки 17 мільйонів осіб вдалося вакцинувати. У перші дні вакцинували тільки літніх, потім людей у віці 45+ і лише близько двох тижнів тому (розмова відбувалася в середині травня, – “Апостроф”) почали вакцинувати дітей до 18 років. Але в багатьох містах, навіть в Делі, немає вакцини, це правда.

Вони зробили сайт, де можна зареєструватися і вибрати місце для вакцинації. І після реєстрації ви отримаєте код і в найближчому центрі вам поставлять укол. Однак ми чекаємо код дуже довго – через те, що у нас немає потрібної кількості доз. Люди звинувачують зараз державу в тому то, що вона експортувала таку велику кількість вакцин, знаючи про чисельність і потреби власного населення.

Але є хороша новина в тому, що в Індії почалися клінічні випробування вакцини, як я розумію, спеціально для дітей до 18 років.

– А що відбувається в невеликих містечках і селах? Чи можуть там люди отримати вакцини?

– У нас 32 штати. В далеких маленьких містах дуже погана ситуація, тому що вони не отримують вакцини, медикаменти та кисень. У них немає дуже популярних ліків від коронавірусу – ремдесивіру – треба шість флаконів, дві ін’єкції в один день і потім по одному флакону ще чотири дні. Але це навіть в Делі майже недоступно. Я не уявляю, як лікарі працюють в селах або маленьких містах. Вони просто піднімають руки вгору, кажуть пацієнтам – лежите та чекайте. Місту Делі допомагають інші країни з киснем. А до маленьких міст нічого не доходить, люди там помирають вдома.

025fd3837ae2851e33eae4494329a265 - Коронавірус в Індії - Як країна справляється з епідемією

Далеко не всі жителі Індії можуть отримати допомогу в лікарнях Фото: Getty Images

– Яких найбільших помилок, на вашу думку, припустилася влада, спричинивши таку ситуацію?

– Вони з самого початку не контролювали ситуацію. Після першого локдауну люди розслабилися. З’явилися ті, хто говорив, що коронавірусу не існує, це придумана хвороба. І люди почали збиратися, проводити весілля. Були обмеження, але індійський народ такого не розуміє. Поки додому не приходить проблема, індійський народ нічого не розуміє.

Влада припустилася помилки в тому, яким чином проводила вибори. Якщо в Делі на вулиці без маски випишуть штраф, то на зустрічах з політиками взагалі не було ніякого контролю, люди там чхали, кашляли. Сотні тисяч людей так збиралися, щоб послухати прем’єр-міністра. Представники влади розповідали, що вони перемогли коронавірус, що вони найкращі. І люди просто розслабилися. Але зараз же влада може все контролювати! Просто вони не захотіли робити цього раніше.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

stvorennja bjuro ekonomichnoyi bezpeki navishho vono potribne vladi f8b9800 80x80 - Створення Бюро економічної безпеки - навіщо воно потрібне владі
ГРОШІ3 тижні тому

Створення Бюро економічної безпеки – навіщо воно потрібне владі

05f3db2889468aaecc6f962edf4b5d41 80x80 - Коронавірус в Індії - Як країна справляється з епідемією
СВІТ3 тижні тому

Коронавірус в Індії – Як країна справляється з епідемією

drugoju dozoju vid covid vakcinuvali bilshe nizh pershoju c56868a 80x80 - Другою дозою від COVID вакцинували більше, ніж першою
УКРАЇНА4 тижні тому

Другою дозою від COVID вакцинували більше, ніж першою

v ukrayini rekord shhodo covid vakcinaciyi drugoju dozoju c043325 80x80 - В Україні рекорд щодо COVID-вакцинації другою дозою
УКРАЇНА4 тижні тому

В Україні рекорд щодо COVID-вакцинації другою дозою

nazvali imena dvoh kandidativ na krisla ministriv 3248a29 80x80 - Назвали імена двох кандидатів на крісла міністрів
УКРАЇНА4 тижні тому

Назвали імена двох кандидатів на крісла міністрів

armija ssha zamovila vantazhivki u avtokrazu zmi a9f6a73 80x80 - Армія США замовила вантажівки у АвтоКрАЗу - ЗМІ
УКРАЇНА3 тижні тому

Армія США замовила вантажівки у АвтоКрАЗу – ЗМІ

v ukrayini dva dni znizhuyetsja pririst covid 19 9c72251 80x80 - В Україні два дні знижується приріст COVID-19
УКРАЇНА2 тижні тому

В Україні два дні знижується приріст COVID-19

zelenskij pidpisav odin iz zemelnih zakoniv 9167e2e 80x80 - Зеленський підписав один із земельних законів
УКРАЇНА3 тижні тому

Зеленський підписав один із земельних законів

turechchina skasuvala plr testi dlja turistiv z ukrayini 80d3f9b 80x80 - Туреччина скасувала ПЛР-тести для туристів з України
УКРАЇНА4 тижні тому

Туреччина скасувала ПЛР-тести для туристів з України

na trasi kiyiv zhitomir zatrimali bandu shho katuvala ljudej 383031a 80x80 - На трасі Київ - Житомир затримали банду, що катувала людей
УКРАЇНА3 тижні тому

На трасі Київ – Житомир затримали банду, що катувала людей

40ca687407283720730f8a9061c7c8e3 80x80 - Україна, космос - Коли Україна запустить новий космічний апарат
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

Україна, космос – Коли Україна запустить новий космічний апарат

kiyiv otrimaye novij paket cilej partnerstva z nato 482978b 80x80 - Київ отримає новий пакет Цілей партнерства з НАТО
УКРАЇНА2 тижні тому

Київ отримає новий пакет Цілей партнерства з НАТО

u krimu student otrimav tjuremnij termin za ekstremizm d77bd6a 80x80 - У Криму студент отримав тюремний термін за "екстремізм"
УКРАЇНА3 тижні тому

У Криму студент отримав тюремний термін за “екстремізм”

52c04d43e24ed0882b96149cd68134ee 80x80 - Погода у червні - прогноз синоптиків на перший місяць літа в Україні
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

Погода у червні – прогноз синоптиків на перший місяць літа в Україні

de750f30c6ef0a08982371c0eb6a12ba 80x80 - Погода на літо 2021 - синоптики дали прогноз на все літо - новини України
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

Погода на літо 2021 – синоптики дали прогноз на все літо – новини України

v ukrayini za dobu zrobili majzhe 18 tisjach shheplen e9c34e3 80x80 - В Україні за добу зробили майже 18 тисяч щеплень
УКРАЇНА3 тижні тому

В Україні за добу зробили майже 18 тисяч щеплень

zelenskij zatverdiv zbilshennja vitrat na oboronu 45f234f 80x80 - Зеленський затвердив збільшення витрат на оборону
УКРАЇНА3 тижні тому

Зеленський затвердив збільшення витрат на оборону

doba na donbasi visim obstriliv troye poranenih 587fbc5 80x80 - Доба на Донбасі: Вісім обстрілів, троє поранених
УКРАЇНА3 тижні тому

Доба на Донбасі: Вісім обстрілів, троє поранених

27c99b375e2a7a9d2cc6b73474ca3a30 80x80 - Пластикові пакети Україна - чи заборонить влада тару і упаковку
СУСПIЛЬСТВО1 тиждень тому

Пластикові пакети Україна – чи заборонить влада тару і упаковку

druge covid shheplennja otrimali 70 tisjach ukrayinciv 4234974 80x80 - Друге COVID-щеплення отримали 70 тисяч українців
УКРАЇНА3 тижні тому

Друге COVID-щеплення отримали 70 тисяч українців

pririst koronavirusu v ukrayini znizhuyetsja 41c66f2 80x80 - Приріст коронавірусу в Україні знижується
УКРАЇНА28 хв. тому

Приріст коронавірусу в Україні знижується

mvs ukrayini popovnit svij aviapark 5964518 80x80 - МВС України поповнить свій авіапарк
УКРАЇНА2 години тому

МВС України поповнить свій авіапарк

ukrposhta predstavila marku do yevro 2020 cff0a93 80x80 - Укрпошта представила марку до Євро 2020
УКРАЇНА4 години тому

Укрпошта представила марку до Євро 2020

u lucku vidkrili pochesne konsulstvo litvi 6e952e8 80x80 - У Луцьку відкрили Почесне консульство Литви
УКРАЇНА6 години тому

У Луцьку відкрили Почесне консульство Литви

chotiri shtami viklikajut zanepokoyennja moz 2eb413c 80x80 - Чотири штами викликають занепокоєння - МОЗ
УКРАЇНА8 години тому

Чотири штами викликають занепокоєння – МОЗ

pentagon uhvaliv dopomogu ukrayini na 150 mln 660fe33 80x80 - Пентагон ухвалив допомогу Україні на $ 150 млн
УКРАЇНА10 години тому

Пентагон ухвалив допомогу Україні на $ 150 млн

kuleba rozkriv detali vizitu zelenskogo v ssha 9c26bd5 80x80 - Кулеба розкрив деталі візиту Зеленського в США
УКРАЇНА12 години тому

Кулеба розкрив деталі візиту Зеленського в США

u zelenskogo prokomentuvali situaciju v ksu ca0768a 80x80 - У Зеленського прокоментували ситуацію в КСУ
УКРАЇНА14 години тому

У Зеленського прокоментували ситуацію в КСУ

grivnja silno zmicnjuyetsja shho bude dali 38479ab 80x80 - Гривня сильно зміцнюється. Що буде далі?
УКРАЇНА16 години тому

Гривня сильно зміцнюється. Що буде далі?

kiyiv dosjag kompromisu z uyefa shhodo formi zbirnoyi ce4b3e5 80x80 - Київ досяг компромісу з УЄФА щодо форми збірної
УКРАЇНА17 години тому

Київ досяг компромісу з УЄФА щодо форми збірної

5b6907c1b3cf055937f859ff360026fe 80x80 - Росія нападе на Україну - що чекає Путін зараз і чого чекати з Білорусі
СУСПIЛЬСТВО18 години тому

Росія нападе на Україну – що чекає Путін зараз і чого чекати з Білорусі

zsu zaznali vtrat na donbasi ec55eee 80x80 - ЗСУ зазнали втрат на Донбасі
УКРАЇНА19 години тому

ЗСУ зазнали втрат на Донбасі

v ukrayini zminjat sistemu oplati praci chinovnikiv 6221a2a 80x80 - В Україні змінять систему оплати праці чиновників
УКРАЇНА21 годину тому

В Україні змінять систему оплати праці чиновників

vid covid povnistju shhepleni 200 tisjach ukrayinciv 508bc49 80x80 - Від COVID повністю щеплені 200 тисяч українців
УКРАЇНА23 години тому

Від COVID повністю щеплені 200 тисяч українців

v ukrayini 1603 novih vipadki covid 19 c5505c4 80x80 - В Україні 1603 нових випадки COVID-19
УКРАЇНА1 день тому

В Україні 1603 нових випадки COVID-19

kabmin sprognozuvav kurs dolara na tri roki 26c6c26 80x80 - Кабмін спрогнозував курс долара на три роки
УКРАЇНА1 день тому

Кабмін спрогнозував курс долара на три роки

3edd97c0de43213e97efa725ec2d3d23 80x80 - Вакцина від ковіда в Україні - лікар пояснив важливі моменти по центрах вакцинації
СУСПIЛЬСТВО1 день тому

Вакцина від ковіда в Україні – лікар пояснив важливі моменти по центрах вакцинації

v mvf zajavili pro progres u peregovorah iz kiyevom 3181154 80x80 - В МВФ заявили про прогрес у переговорах із Києвом
УКРАЇНА1 день тому

В МВФ заявили про прогрес у переговорах із Києвом

u nacbanku pojasnili zrostannja infljaciyi v ukrayini 5f760c9 80x80 - У Нацбанку пояснили зростання інфляції в Україні
УКРАЇНА1 день тому

У Нацбанку пояснили зростання інфляції в Україні

stoltenberg obgovoriv iz zelenskim agresiju rf c39de89 80x80 - Столтенберг обговорив із Зеленським агресію РФ
УКРАЇНА1 день тому

Столтенберг обговорив із Зеленським агресію РФ