Зв'язок з нами

СУСПIЛЬСТВО

Кримінальні справи, хабарі і аварії – що відбувається в компанії Нафтогаз тепло

b2dba6b36c562a3936cd85b9a27d53fd - Кримінальні справи, хабарі і аварії - що відбувається в компанії Нафтогаз тепло

Фото: naftogazteplo.com.ua

Компанія НАК “Нафтогаз” наразі є монополістом і, по суті, єдиним “гарантом” того, що українці не будуть мерзнути взимку. Компанія постійно наголошує на своїй нібито бездоганній репутації та запевняє наших громадян – з ними безпечно. Та попри величезні бюджети, що їх витрачають на зарплати топ-менеджерів та піар-кампанії цього газового гіганта, реальність свідчить про інше. Керівники підприємств групи “Нафтогаз” різних ланок стають фігурантами журналістських розслідувань та публічних скандалів, а десятки відкритих кримінальних справ не сприяють тій самій бездоганній репутації.

Мільйонний хабар

Минулого тижня стався інцидент, який довів, що з репутацією у підприємств групи “Нафтогаз”, насправді, зовсім “не дуже”. Львівські правоохоронці затримали керівника філії “Новояворівські електромережі “ТзОВ “Нафтогаз тепло” Петра Ковальчука під час отримання хабара у мільйон гривень. За таку суму керівник філії обіцяв посприяти місцевій будівельній фірмі у під’єднанні багатоповерхівки до електричних мереж.

І хоча керівництво “Нафтогазу” всіляко відхрещується від пана Ковальчука, варто наголосити, що в роботі з теплоелектроцентралями він людина не нова. Зокрема, саме він очолював підприємство “Переяслав-ХмельницькТепломережа”, яке за дивним збігом обставин мало аналогічну ситуація з боргами перед НАК “Нафтогаз”, що й дві ТЕЦ у Львівській області, про які йдеться у цьому матеріалі. Тобто є всі підстави вважати, що Петра Петровича призначили на цю посаду, як “свою людину”.

До того ж журналісти котрі зняли сюжет про те, як посадовець вимагав від підприємця хабар, наголосили, що цей випадок в компанії – лише один із прикладів ставлення підприємств групи “Нафтогаз” до клієнтів і споживачів.

То ж ми вирішили розібратися, чим ще цікава діяльність посадовців “Нафтогаз-Тепло”, і які ще їх вчинки цілком можуть зацікавити правоохоронців.

“Нафтогаз-Тепло” – дочірня компанія НАК “Нафтогаз України”, яку було створено для управління двома арештованими ТЕЦ у Львівській області після передачі їх АРМА (Національному Агентству з питань розшуку та управління арештованим майном). Історія з цими ТЕЦ тягнеться вже три роки. Зазначимо, що “Нафтогаз-Тепло” створювали спеціально для управління цими багатостраждальними активами, позиціонуючи її як надійне, чесне та прозоре державне підприємство. І, наразі, саме від цієї “дочки” “Нафтогазу” залежить доля двох міст на Львівщині.

Та попри гучні заяви тодішнього прем’єр-міністра та керівництва самого “Нафтогазу”, проблеми з законністю у компанії почалися фактично одразу.

Сумнівні призначення

Варто наголосити, що навіть саме призначення “Нафтогаз-тепло” керуючою компанією може викликати цілу низку питань щодо його законності. Зокрема з огляду на кримінальне провадження, яке розслідується стосовно залучення цієї компанії до схем заволодіння майном НАК “Нафтогаз України” шляхом реалізації газу підконтрольним суб`єктам господарювання за заниженими цінами, про що йдеться у відповідному рішенні суду.

4891ecc35a6bd5f01cb2ca0f93ed6edf - Кримінальні справи, хабарі і аварії - що відбувається в компанії Нафтогаз тепло

В тому ж рішенні, зокрема, йшлося й про наступне: “у провадженні Головного слідчого управління Національної поліції України знаходиться кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019000000000932, 30.09.2019, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 ККУкраїни”.

Серед іншого, в ухвалі зазначено, що слідчі мають всі підстави для додаткового вилучення всіх фінансових документів компаній “Нафтогаз” та “Нафтогаз-Тепло” з метою перевірки підозри щодо розробки та втілення злочинної схеми заволодіння майном НАК “Нафтогаз України”.

Пізніше ЗМІ писали про ще одне рішення суду, яким фактично було визнано протиправність рішення щодо обрання “Нафтогаз тепло” управителем двох ТЕЦ. По суті, тоді суд підтвердив претензії до такого призначення, у яких зазначалося, що це було зроблено поза конкурсом, прикриваючись загрозою техногенної катастрофи, в обхід належних процедур.

Попри це, “Нафтогаз” врешті все ж отримав через свою дочку можливість управління цими активами і призначив туди своїх менеджерів.

Чия вода

А ті, в свою чергу, дуже швидко відчули себе в праві розпоряджатися навіть тими ресурсами, до яких “Нафтогаз-тепло” відношення не має.

Справа в тому, що одна з арештованих ТЕЦ в місті Новояворівську компанії “Нафтогаз-Тепло” під пильним керівництвом “ставлеників Коболєва” вже другий рік користується водою з свердловин, які їй, по суті, не належать. Тому що під час арешту ТЕЦ ці дві свердловини, з яких підприємство брало воду для власних потреб, так і залишилися в користуванні підприємства “Енергія-Новояворівськ”. Ця ж компанія досі володіє й спеціальними дозволами та ліцензіями на використання цих свердловин.

1c7cc95a344368719434f6adba63c5e9 - Кримінальні справи, хабарі і аварії - що відбувається в компанії Нафтогаз тепло

8dc7c19307bd13107e2d2e70cf95201b - Кримінальні справи, хабарі і аварії - що відбувається в компанії Нафтогаз тепло

Та менеджери з Нафтогазу вирішили “зайвих рухів” не робити, і ось вже 18 місяців забирають воду “просто так”.

cda55fd990318bfd4c9357fe84b86770 - Кримінальні справи, хабарі і аварії - що відбувається в компанії Нафтогаз тепло

Схоже, що відсутність спецдозволів, яка мала б привернути увагу екологічної інспекції, податківців та правоохоронців, не бентежить керівників “Нафтогаз-тепло” – вони продовжують щоденно використовувати щонайменше 300 метрів кубічних води. При цьому згідно з даними Державної фіскальної служба України, з урахуванням штрафних санкцій вартість метру кубічного води у Львівській області може сягати 84,39 грн. Тобто за весь час керування цієї компанії збитки державі можуть оцінюватися у близько 14 мільйонів гривень. А це, в свою чергу, згідно з кримінальним кодексом України може класифікуватися як розкрадання державного майна в особливо великих розмірах. Та чомусь ніхто з правоохоронців цього не помічає.

Окрім історії з водою, менеджери “Нафтогаз тепло”, схоже, ще й не виконували своїх основних обов’язків. У всякому разі, судячи з сюжету місцевих ЗМІ, опалювальний сезон 2020/2021 опинився під загрозою зриву через те, що мережі не були належним чином підготовані до подачі тепла, а обов’язкову, згідно договору управління амортизацію та ремонт мереж ніхто й не думав здійснювати. Пояснювали жителям міста це наступним чином: “грошей на ремонт немає”. І це попри те, що люди справно оплачували послуги теплопостачання. А ось чи платила “Нафтогаз-тепло” за поставлений на дві ТЕЦ газ своїй материнській компанії НАК “Нафтогаз” і якщо так, то за якими тарифами – залишається невідомим. Відтак ж куди поділися гроші, що мали б піти на ремонт мереж та підготовку до опалювального сезону, також невідомо.

П’яна аварія зі смертельним наслідком

Схоже, що “відчуття безкарності” у керівників “Нафтогаз тепло” поширилося не лише на ставлення до професійних обов’язків. Про це говорить історія, яка сталася з теперішнім керівником філії “Новороздільська ТЕЦ” ТОВ “Нафтогаз тепло” Олегом Ямельницьким – він у березні цього року, фактично, спричинив смерть людини. У всякому разі, як свідчать дані відкритих реєстрів, саме він, перебуваючи закермом автомобіля став учасником ДТП, яка призвела до смертельних наслідків.

З матеріалів судових реєстрів стає зрозумілим, що він під час ДТП перебував устані алкогольного сп’яніння у зв’язку з чим було відкрито кримінальне провадження за №12021140000000243 від 22.03.2021 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України. Ця стаття передбачає наступне:

8077a1d67b1402245bceb76976ef92ed - Кримінальні справи, хабарі і аварії - що відбувається в компанії Нафтогаз тепло

Проте, схоже, й в цьому випадку “небожителям з Нафтогазу” вдалося все “порєшать”. Справу звели нанівець, а Ямельницький продовжує працювати в “Нафтогаз-тепло”.

І ось минулого місяця черговий злочин – посадовець з “Нафтогаз тепло” вимагає хабар від підприємця за підключення до електричних мереж. До того ж представники будівельного бізнесу з цих міст кажуть – схожі інциденти вже були раніше при владі “самих чесних” керівників з “Нафтогазу”. Тож, не маючи вибору, представник забудовника заносить в кабінет нафтогазівця мільйон гривень, і тут вже втрутилася СБУ. Наразі ведеться слідство і встановлюється причетність керівників хабарника до організації цієї “схеми”, а також факти подібних дій в минулому.

Є сподівання, що на цей раз слідство встановить всі деталі злочину, та всіх причетних до цього осіб. А потім всі винні будуть покарані.

Втім, без відповіді в даному випадку залишається питання: чому правоохоронці звернули увагу на беззаконня серед менеджменту “Нафтогазу” лише зараз? Що це – реальне правосуддя нарешті взяло гору, чи правоохоронці стали лише зручним інструментом у якихось “внутрішніх війнах”? Хочеться сподіватися, що все ж перше. Щоправда в такому випадку керівництву країни разом з вищезгаданою АРМА, схоже, доведеться терміново шукати нових управителів для арештованих ТЕЦ, бо є ризик, що “Нафтогаз-тепло” опиниться за гратами всією командою.

Якщо ж арешт хабарника був лише разовою акцією, то двом багатостраждальним містам на Львівщині в наступному опалювальному сезоні знов доведеться терпіти непрофесіоналізм, халатність, та тиранію нафтогазового гіганта.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

medvedchuk prokomentuvav obshuki i pidozri u zradi a5fff90 80x80 - Медведчук прокоментував обшуки і підозри у зраді
УКРАЇНА4 тижні тому

Медведчук прокоментував обшуки і підозри у зраді

v upc mp zajavili pro zahoplennja hramu v rivnenskij oblasti 798feaf 80x80 - В УПЦ МП заявили про захоплення храму в Рівненській області
УКРАЇНА4 тижні тому

В УПЦ МП заявили про захоплення храму в Рівненській області

zelenskij ociniv imovirnist vijni z rf db8d1d9 80x80 - Зеленський оцінив імовірність війни з РФ
УКРАЇНА4 тижні тому

Зеленський оцінив імовірність війни з РФ

stvorennja bjuro ekonomichnoyi bezpeki navishho vono potribne vladi f8b9800 80x80 - Створення Бюро економічної безпеки - навіщо воно потрібне владі
ГРОШІ3 тижні тому

Створення Бюро економічної безпеки – навіщо воно потрібне владі

policija vidkrila 13 provadzhen na den peremogi 9949004 80x80 - Поліція відкрила 13 проваджень на День перемоги
УКРАЇНА4 тижні тому

Поліція відкрила 13 проваджень на День перемоги

05f3db2889468aaecc6f962edf4b5d41 80x80 - Коронавірус в Індії - Як країна справляється з епідемією
СВІТ2 тижні тому

Коронавірус в Індії – Як країна справляється з епідемією

drugoju dozoju vid covid vakcinuvali bilshe nizh pershoju c56868a 80x80 - Другою дозою від COVID вакцинували більше, ніж першою
УКРАЇНА3 тижні тому

Другою дозою від COVID вакцинували більше, ніж першою

u kiyevi dva dni ne robljat covid shheplen 570bfda 80x80 - У Києві два дні не роблять COVID-щеплень
УКРАЇНА4 тижні тому

У Києві два дні не роблять COVID-щеплень

v ukrayini dva dni znizhuyetsja pririst covid 19 9c72251 80x80 - В Україні два дні знижується приріст COVID-19
УКРАЇНА1 тиждень тому

В Україні два дні знижується приріст COVID-19

b17b9865af49ef8b438fbfffa02cd0ef 80x80 - Мінський масив - ДПТ з будівництва на Кондратюка
СУСПIЛЬСТВО4 тижні тому

Мінський масив – ДПТ з будівництва на Кондратюка

turechchina skasuvala plr testi dlja turistiv z ukrayini 80d3f9b 80x80 - Туреччина скасувала ПЛР-тести для туристів з України
УКРАЇНА4 тижні тому

Туреччина скасувала ПЛР-тести для туристів з України

v ukrayini rekord shhodo covid vakcinaciyi drugoju dozoju c043325 80x80 - В Україні рекорд щодо COVID-вакцинації другою дозою
УКРАЇНА4 тижні тому

В Україні рекорд щодо COVID-вакцинації другою дозою

kiyiv otrimaye novij paket cilej partnerstva z nato 482978b 80x80 - Київ отримає новий пакет Цілей партнерства з НАТО
УКРАЇНА1 тиждень тому

Київ отримає новий пакет Цілей партнерства з НАТО

zelenskij pidpisav odin iz zemelnih zakoniv 9167e2e 80x80 - Зеленський підписав один із земельних законів
УКРАЇНА2 тижні тому

Зеленський підписав один із земельних законів

vid koronavirusu shhepili ponad 900 tisjach ukrayinciv c962bf0 80x80 - Від коронавірусу щепили понад 900 тисяч українців
УКРАЇНА4 тижні тому

Від коронавірусу щепили понад 900 тисяч українців

armija ssha zamovila vantazhivki u avtokrazu zmi a9f6a73 80x80 - Армія США замовила вантажівки у АвтоКрАЗу - ЗМІ
УКРАЇНА3 тижні тому

Армія США замовила вантажівки у АвтоКрАЗу – ЗМІ

52c04d43e24ed0882b96149cd68134ee 80x80 - Погода у червні - прогноз синоптиків на перший місяць літа в Україні
СУСПIЛЬСТВО1 тиждень тому

Погода у червні – прогноз синоптиків на перший місяць літа в Україні

de750f30c6ef0a08982371c0eb6a12ba 80x80 - Погода на літо 2021 - синоптики дали прогноз на все літо - новини України
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

Погода на літо 2021 – синоптики дали прогноз на все літо – новини України

nazvali imena dvoh kandidativ na krisla ministriv 3248a29 80x80 - Назвали імена двох кандидатів на крісла міністрів
УКРАЇНА4 тижні тому

Назвали імена двох кандидатів на крісла міністрів

na trasi kiyiv zhitomir zatrimali bandu shho katuvala ljudej 383031a 80x80 - На трасі Київ - Житомир затримали банду, що катувала людей
УКРАЇНА2 тижні тому

На трасі Київ – Житомир затримали банду, що катувала людей

b2dba6b36c562a3936cd85b9a27d53fd 80x80 - Кримінальні справи, хабарі і аварії - що відбувається в компанії Нафтогаз тепло
СУСПIЛЬСТВО3 хв. тому

Кримінальні справи, хабарі і аварії – що відбувається в компанії Нафтогаз тепло

zelenskij vzjav uchast u formenomu skandali ffb90e5 80x80 - Зеленський взяв участь у "форменому скандалі"
УКРАЇНА1 годину тому

Зеленський взяв участь у “форменому скандалі”

povnistju shhepleni vid covid 152 tisjachi ukrayinciv 066cb85 80x80 - Повністю щеплені від COVID 152 тисячі українців
УКРАЇНА3 години тому

Повністю щеплені від COVID 152 тисячі українців

v ukrayini u inozemcja viluchili 13 starovinnih knig 3fa1985 80x80 - В Україні у іноземця вилучили 13 старовинних книг
УКРАЇНА5 години тому

В Україні у іноземця вилучили 13 старовинних книг

v ukrayinu dostavili 117 tisjach doz vakcini pfizer 9b45c5a 80x80 - В Україну доставили 117 тисяч доз вакцини Pfizer
УКРАЇНА7 години тому

В Україну доставили 117 тисяч доз вакцини Pfizer

kabmin zatverdiv svjatkuvannja dnja nezalezhnosti 2000f66 80x80 - Кабмін затвердив святкування Дня Незалежності
УКРАЇНА9 години тому

Кабмін затвердив святкування Дня Незалежності

rada rozgljane reformu ksu najblizhchim chasom 1a68a5e 80x80 - Рада розгляне реформу КСУ найближчим часом
УКРАЇНА11 години тому

Рада розгляне реформу КСУ найближчим часом

v ukrayini pidskochiv pririst zahvorjuvanosti na covid 1f75c90 80x80 - В Україні підскочив приріст захворюваності на COVID
УКРАЇНА13 години тому

В Україні підскочив приріст захворюваності на COVID

nbu vipustit novu pamjatnu monetu 177d0cf 80x80 - НБУ випустить нову пам'ятну монету
УКРАЇНА17 години тому

НБУ випустить нову пам’ятну монету

bilshu chastinu mitnikiv treba zaminiti rjabikin 8e8816f 80x80 - Більшу частину митників треба замінити - Рябікін
УКРАЇНА19 години тому

Більшу частину митників треба замінити – Рябікін

u kiyevi zajavili pro najbilshu pomilku nato 711b17d 80x80 - У Києві заявили про "найбільшу помилку НАТО"
УКРАЇНА21 годину тому

У Києві заявили про “найбільшу помилку НАТО”

595352439a697c6b3a704e4700476cb0 80x80 - Підвищення пенсійного віку - чого хоче домогтися влада - Новини України
СУСПIЛЬСТВО21 годину тому

Підвищення пенсійного віку – чого хоче домогтися влада – Новини України

v op rozpovili podrobici peregovoriv z bajdenom 1f99ea2 80x80 - В ОП розповіли подробиці переговорів з Байденом
УКРАЇНА23 години тому

В ОП розповіли подробиці переговорів з Байденом

f85c682fc5e48c62c074dffe97f0e5a2 80x80 - Наглядова рада УКФ знищує українську культуру
СУСПIЛЬСТВО23 години тому

Наглядова рада УКФ знищує українську культуру

v ukrayini pomjakshili karantin 6569e2d 80x80 - В Україні пом'якшили карантин
УКРАЇНА1 день тому

В Україні пом’якшили карантин

zelenskij provede telefonnu rozmovu z bajdenom 36b419c 80x80 - Зеленський проведе телефонну розмову з Байденом
УКРАЇНА1 день тому

Зеленський проведе телефонну розмову з Байденом

zelenskij obicjaye pozbaviti ukrayinu oligarhiv 84c85da 80x80 - Зеленський обіцяє позбавити Україну олігархів
УКРАЇНА1 день тому

Зеленський обіцяє позбавити Україну олігархів

032cec19b689b9943e57dbdd80ad5803 80x80 - Погода в Україні - влітку буде від 0 до +30, а взимку морози -20
СУСПIЛЬСТВО1 день тому

Погода в Україні – влітку буде від 0 до +30, а взимку морози -20

v ukrayini za dobu zrobili majzhe 25 tisjach shheplen 2d43dc7 80x80 - В Україні за добу зробили майже 25 тисяч щеплень
УКРАЇНА1 день тому

В Україні за добу зробили майже 25 тисяч щеплень

v ukrayini 535 novih vipadkiv covid 19 a503d08 80x80 - В Україні 535 нових випадків COVID-19
УКРАЇНА1 день тому

В Україні 535 нових випадків COVID-19