Лікування коронавірусу в Україні - лікар Віра Казмірчук розповіла як лікувати і що не можна робити
Зв'язок з нами

СУСПIЛЬСТВО

Лікування коронавірусу в Україні – лікар Віра Казмірчук розповіла як лікувати і що не можна робити

16e78df4fcd3befb79961160b1bd435c - Лікування коронавірусу в Україні - лікар Віра Казмірчук розповіла як лікувати і що не можна робити

Віра Казмірчук Фото: Апостроф

В Україні коронавірус щодня б’є рекорди, і вже практично половина областей країни потрапила до червоної зони. Багато українських лікарні переповнені. Про те, чому Україна опинилася на порозі коронавірусної катастрофи, чому наші лікарі продовжують лікувати ковід антибіотиками, від яких багато країн відмовилися через ризик для здоров’я пацієнтів, чи піде на користь обов’язкове носіння масок, введене Кабміном в червоних зонах і чи потрібно вакцинуватися – в програмі Роксани Руно “Всьо по бєспрєдєлу” на Апостроф TV розповіла директор Інституту імунології, алергології та реабілітації, доктор медичних наук, імунолог ВІРА КАЗМІРЧУК.

— Зараз усі говорять про карантинні обмеження. Чи локдаун нас врятує, чи його треба було запроваджувати ще вчора?

— Наша держава вже пояснила, що те, що ми робили від самого початку, було зайвим. Ви ж пам’ятаєте, сказали, що ми робили дуже різкі кроки: не гуляти парками, з одним собакою одна людина тощо. Це було зайвим.

Сьогодні, я вважаю, люди повинні ходити в масках. Але в приміщеннях, де стоїть знезаражувальна апаратура, можна перебувати без маски. От у вас, я помітила, в передпокої стоїть апарат, у мене в кабінеті такий саме. Я працюю без маски.

— Давайте або руйнувати, або підтримувати міфи. 22 березня Кабмін заборонив у червоних зонах з’являтися без маски на вулицях і в парках. Це від чогось врятує?

— Ні, це не корисно. Воно ні від чого не врятує, бо в парках немає великої кількості людей. Від чого це може врятувати? Зменшення надходження кисню в організм робить гірше. Людина не може в масці бути цілий день.

— Чи потрібен загальний карантин?

— Потрібен. Ви згадайте, що сталося, коли всі поїхали в Буковель. Люди були без масок, без нічого, бо це ж на природі. Не можна такого робити.

— До практичних історій. Ви будете вакцинуватися?

— Я вакцинувалася в дитинстві абсолютно проти всіх інфекцій. Усе своє життя я ніколи не вакцинувалася проти грипу. І зараз я вакцинуватися не буду. Чому? Бо я маю підтримувати свій стан здоров’я. Я себе не вакциную, а ввожу той імуноглобулін, який відповідає за імунітет. І вакцинація мені не потрібна.

— А вакцині ви довіряєте?

— Я не можу відповідати на це питання, тому що не тільки я не можу дати відповіді, світ не може дати. Ви пригадайте, що робиться в Європі, в Америці, в Англії. То ці вакцини, то ці вакцини, то тромбоз. А насправді виявили, що ніякого тромбозу не було. Така кількість тромбозу в людей, які вакцинувалися, дорівнює кількості тромбозу в людей, які не вакцинувалися, а хворіли на коронавірус. То як це можна сказати? Відповідь на це питання можна дати тільки тоді, коли провакцинується величезна частина світу різними вакцинами. Тоді буде відповідь.

— То це буде глобальний експеримент?

— А інакше не можна.

— В якому стані українська медицина?

— Українська медицина в занепаді, і винна в цьому колишній міністр Уляна Супрун. Вона почала руйнувати все те, що було хорошим. Чому дуже багато лікарів, які себе відчули непотрібними в Україні, поїхали заробляти гроші за кордон? Вона створила такі умови. А сьогодні, уявіть собі, гроші йдуть за пацієнтом. А хто визначає рівень досвідченості лікаря? Ніхто. Він буде лікувати хворого до того моменту, поки хворий приноситиме гроші. Бо ж за ним ідуть гроші лікарю. Хіба це правильно? Ні.

Багато лікарів поїхали на заробітки до Польщі, Чехії, Німеччини. Усі: онкологи, хірурги, терапевти, педіатри, імунологи. У мене дуже багато учнів працюють у Європі.

— Ми запитали киян, чи хочуть вони вакцинуватися. Більшість відповіла, що ні. Що ви думаєте з цього приводу?

— Виникла недовіра до вакцинації у зв’язку з тим, яка була агітація за вакцини у свій час. Я за всі роки не пам’ятаю стільки смертей від кору, скільки було за Супрун. За все моє життя не помер жоден хворий. Чому? Бо будь-якому хворому — навіть у судомах — вводили імуноглобулін, тому що іншого тоді не було. І хворий залишався живим. Цього в Україні ніхто не робив, поки люди не помирали. А знаєте чому? Щоб усі знали, що можна померти. От і все.

— Ви кажете, що свідомо…

— Свідомо. Я впевнена, що це було свідомо. У мене медсестра працює 25 років. Вона працювала в дитячій лікарні. Я хворіла, коли мені було десь років 12. А щоби стільки померло від кору — це неможливо. У нас є можливості зупинити будь-яку смерть. У нас в Україні, якщо б нам чуму, холеру завезли, чи іншу заразу, були такі запаси в державі, що можна було зупинити будь-що. Запаси імуноглобулінів проти різних хвороб, розумієте? У Київській станції переливання крові. Це було про всяк випадок, коли Україна ще була в Радянському Союзі.

— Зараз цього немає?

— Немає. А куди воно поділося, це дуже велике питання. Не знаю.

— Повернімося до смертей від коронавірусу. Вакцинуватися потрібно?

— Питання таке: чим більше людей у світі вакцинуються, тим менше буде розповсюдження коронавірусу.

0b01a5a1ede8d7301ffe1477e8d0d848 - Лікування коронавірусу в Україні - лікар Віра Казмірчук розповіла як лікувати і що не можна робити

Фото: kyivcity.gov.ua

— Це зрозуміло. Але в межах України цей так званий колективний імунітет — це що? Скільки людей для цього потрібно вакцинувати?

— Якщо провакцинують за найближчий рік хоча б 50 % населення, це вже зробить меншим розповсюдження коронавірусу.

— А що робити тим, кому з медичних причин не можна вакцинуватися? Людям, які мають аутоімунні захворювання, але бояться коронавірусу?

— Для цього існує імуноглобулін, який захистить від будь-якої хвороби. Від ковіду, від чуми, холери, зарази — будь-якої. У нас в Україні є “Біофарма”. Це недержавна структура. У протоколі лікування коронавірусної інфекції записано, що якщо важкий перебіг хвороби, то можна капати “Альбумін” і “Біовен”. І це введено в протокол. Але ви думаєте, хтось це робив? Ні. Чому? Не знаю.

— Ці протоколи дуже жорсткі. Лікарів звинувачують у тому, що вони не бажають лікувати людей не за протоколами. Вони мають право виходити за ці протоколи?

— Не мають такого права. Уся біда в тому, що вони лікують, незважаючи на те, лікують в одній лікарні чи в районній, двома антибіотиками. Раніше лікували двома, а зараз одним. Хворі потрапляють до Жовтневої лікарні, де в нас так званий центр ковіду, і там їм продовжують капати цей антибіотик, що викликає зупинку серця.

Я так врятувала одного священника. Він казав: щось мені зле, серце болить. Я спитала, що йому капають. Він сказав, що якийсь розчин. Я його попросила витягнути голку. Тепер я його вже півроку лікую від аритмії. Оцей “Азітроміцин” капали хворим 10 днів поспіль. Хто це вигадав? Не знаю. Хто “Плаквеніл” вигадав? Не знаю. Експерти ВООЗ написали такий протокол, а ми схвалюємо, слухаємося та робимо те саме. Люди помирали в Америці — по тисячу трупів — а ми продовжуємо це робити.

— Виходить, що вакцинуватися потрібно. А потім ви — лікар, який має авторитет, — говорите, що не вакцинувалися б.

— Ні, трохи інакше. Мені не потрібно вакцинуватися. Якщо я вакцинуюся, то не вийду на роботу, а я директорка Інституту. Я собі роблю профілактику. Якби я вакцинувалася, у мене був би такий імунітет, який я маю без вакцинації. Це по-перше. По-друге, я ж вам уже сказала: якщо 50 % чи більше буде щепленими, то епідемія спаде.

— Як правильно вакцинуватися від коронавірусу? Які обстеження треба пройти, що перевірити?

— Хоча б здайте аналіз крові. Горло треба подивитися та спитати людину, хворіла вона нещодавно чи ні.

— Якщо вона хворіла?

— То треба почекати з вакцинацією хоча б тижні 2–3 та потім переробити той аналіз крові. Вакцинуватися потрібно, завдяки цьому зменшилася кількість тих хвороб, які поїдали людство. Але це сталося, коли була холера, чума — коли було необхідно щеплюватися. Коли було – або смерть, або вакцинація. Коли почалася вакцинація від АКДС, кору, краснухи, то вакцинували всіх дітей. І виникла недовіра до самої вакцинації. У мене не недовіра до вакцинації. Я просто імунолог, у мене інше ставлення до свого здоров’я. Я повинна продовжити собі життя, я повинна ще написати багато того, що я заклала, я маю ще багато прожити. А як я буду тільки вакцинуватися, то толку з мене не буде.

— Якщо хтось запитає: я нещодавно чи рік тому перехворів на коронавірус, маю антитіла.

— Секундочку. Якщо у вас високий рівень антитіл, то для чого вам вакцинуватися? Ви не захворієте. Ви не є особою, яка може когось заразити.

— Ми знаємо, що були випадки, коли людина інфікувалася коронавірусом удруге. Чи є випадки, коли інфікування відбувалося втретє?

— Маса таких випадків.

— Уже і втретє?

— Втретє і вдруге. Пояснюю чому: ніхто ж не лікував коронавірус. Антибіотики не лікують вірус. З тими протоколами, за якими лікували людей, хтось витримав, а хтось помер. А хтось не виробив імунітет проти вірусу.

У мене є одна пацієнтка. Її чоловік помер від коронавірусу в лікарні. Ще на початку одна з лабораторій видала йому негативний результат ПЛР-тесту, а на другий день він потрапляє до лікарні з температурою 39. А на третій день він уже не може дихати й помирає.

8950b7da8c97c2827e5614ac8912f6cc - Лікування коронавірусу в Україні - лікар Віра Казмірчук розповіла як лікувати і що не можна робити

Фото: УНІАН

Вона вижила, бо вона собі до того колола імуноглобулін. Вона хвора, у неї було вже декілька інсультів. Це людина, яка дуже боїться захворіти та перенести інсульт або інфаркт. І вона приймала і “Ксарелто”, і колола собі імуноглобулін. Вона вижила. Але вона вдруге захворіла, бо її в лікарні лікували двома антибіотиками.

— Тобто при коронавірусі антибіотики вбивають імунітет та імунну відповідь? Як це пояснити?

— Вони не дають імунної відповіді, а пригнічують імунітет. Організм не виробляє антитіла. У цієї жінки антитіла 2,8, а в мене є священик, який рік тому хворів на коронавірус та має антитіла 9,3 чи 9,2, і він захищений.

— Ви не рекомендуєте антибіотики?

— Якби мені студент сказав, що вірус лікується антибіотиками, я б йому п’ять років тому поставила двійку та сказала міняти професію. А що ж я можу сказати світові? Експертам ВООЗ? Я шаную свій імідж і не хочу плутати.

— А нащо ж тоді ВООЗ це в протоколах пише?

— А це ви в них спитайте. Я не знаю. Я тоді написала в США статтю — імунологічний погляд, де чітко було сказано, що не можна давати антибіотики, що ламаються судини. Судини не лікують антибіотики. Я кричала, що це шкодить, мене ніхто слухати не хотів. От і все

Справа в тому, що при коронавірусі немає ніяких пневмоній, там пневмоніт. Чим пневмонія відрізняється від пневмоніту? Пневмонія має стадії: прилив крові, сірі опеченіння і видужання. І це конкретна частина легень. Що виникає при коронавірусі? Виникає ураження судин легень. Сьогодні ви здорові, а завтра задихаєтеся, кисню вам не вистачає. Чому це раптово виникає? Бо судини є в мозку, у нирках, у печінці, але страждає найбільше там, куди потрапляє вірус — у легені.

— В Ізраїлі зараз іде масштабна вакцинація. У людей питають про алергічні реакції, чи хворіли на коронавірус, чи є кашель, вимірюють температуру.

— Я знаю. У мене там багато пацієнтів. Справа в тому, що їм не треба це робити. Єдине, що важливо — чи хворіла людина. Але країна вирішила вакцинувати всіх. Проте якщо людина хворіла та має високий рівень антитіл, то для чого вакцинуватися? На який строк вакцина захистить від коронавірусу? Точно не на такий строк, як антитіла після хвороби.

— А скільки це?

— По-різному. В одного це 3–4 місяці, а в іншого рік.

— Які ще помилки в нас робили в лікуванні коронавірусу?

— Я вважаю, що спочатку були лише одні помилки, коли давали два антибіотики, які порушували ритм серця. “Плаквеніл” нікому не був потрібен, в Ізраїлі його та “Азітроміцин” давно відмінили. Світ не розумів, що робити, коли з’явилися перші випадки після Уханю в США. Світ шаленів від цього. Зрозумійте мене правильно, імунологія в усьому світі погана. Ніде не вчать імунології. Її вивчають разом з усіма предметами. Імунології вчили лише в Україні та в Радянському Союзі. Усе. І ми були перші у світі.

— А ви кажете, що в нас немає імунології, і ми не можемо допомагати навіть зараз по протоколах лікування коронавірусу.

— Не можемо, бо немає спеціалістів.

— А де вони?

— Поїхали собі по світу. Мої учні в Італії, у Японії, у Франції. Нещодавно одного зустріла на вокзалі. Підходить до мене чолов’яга метри зо два, хапає мене та починає кружляти: “Вітаю, ви мене пам’ятаєте, я Павло”. Я йому кажу: “Я тебе пам’ятаю візуально, але не пам’ятаю, що ти Павло”. Він каже: “Ви знаєте, я в Європі тепер спеціаліст — на всі руки майстер. У Європі немає імунологів, мене запрошують до всіх приватних клінік”.

30e31e51affe9b581b86b008cb465cef - Лікування коронавірусу в Україні - лікар Віра Казмірчук розповіла як лікувати і що не можна робити

Фото: pixabay.com

— Очевидно, його робота вартує грошей

— Вартує.

— Про ставлення до наших лікарів. Днями один “гєній” запропонував позбавляти ліцензії лікарів за відмову вакцинуватися. Що б ви йому сказали?

— Це смішно. Якщо в людини в роду є хвороба Альцгеймера чи Паркінсона, наприклад, вона побоїться вакцинуватися. Це ж аутоімунна хвороба. Ви знаєте, в 1967 році відома директорка Інституту грипу провела такий експеримент: 30 осіб вакцинувалися, 30 — ні. Ті, хто перехворіли на грип самотужки, мали імунітет та місяць аутоантитіла. Ті, що руйнують власний організм. А ті, хто вакцинувався — шість місяців. Це означає, що ті, хто вакцинуються, можуть швидше отримати аутоімунну хворобу, ніж ті, хто перехворіє самотужки. Але ж це треба знати.

— Ви зараз говорите про те, що ті, хто перехворіє на коронавірус…

— Розумієте, в Ізраїлі зараз вакцинують поголовно. Може, немає сил перевіряти антитіла. Але я б спитала: який відсоток побічних дій. Якщо немає серйозного показника, то про що ми говоримо? У них же Moderna та Pfizer. Я не можу говорити, яка вакцина найкраща. От коли все це закінчиться…

— А коли це закінчиться?

— Скоро, дуже скоро. До кінця 2021 року.

— А кажуть, що у 2022 році накриє ще більше.

— Ні, не вірте.

— Імунітет виробиться, якщо всі вакцинуються. А якщо ні? Ви бачите, якими темпами іде вакцинація.

— Ні, як не вакцинується якийсь процент, то все одно не буде того страху, що зараз.

— Є люди, наприклад, із захворюванням нирок. Якщо така людина захворіє? У чому взагалі ризик побічних наслідків коронавірусу?

— Коронавірус б’є по слабких місцях. Наприклад, людина хворіє на пневмонії, то полетять легені. Хворі нирки — постраждає цей орган. Слабкі місця вилітають. І дуже довго залишається синдром хронічної втоми. Вилікувалася людина, немає температури, але вона встає зранку та знову хоче лягти, бо немає сил. Оце синдром хронічної втоми, це властиво для коронавірусу. Для тих, хто не лікувався нормально.

— Коронавіруси були відомі до 2020 року. Чому пандемія накрила світ зараз?

— У нас були MERS і SARS. Повірте, у нашій крові є антитіла, бо хтось їздив туди. Я облетіла весь світ — від Арабських Еміратів до Європи. Я стикалася з людьми, які перенесли MERS чи SARS. Звичайно, у літаках, скрізь. Цей вірус випущений був, як Джин із пляшки. Ви ж пам’ятаєте Ухань. Але ж дивіться, як Китай це швидко загасив. А Америка не змогла. От вам і американська медицина. Світом оспівана американська медицина.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

stvorennja bjuro ekonomichnoyi bezpeki navishho vono potribne vladi f8b9800 80x80 - Створення Бюро економічної безпеки - навіщо воно потрібне владі
ГРОШІ3 тижні тому

Створення Бюро економічної безпеки – навіщо воно потрібне владі

drugoju dozoju vid covid vakcinuvali bilshe nizh pershoju c56868a 80x80 - Другою дозою від COVID вакцинували більше, ніж першою
УКРАЇНА4 тижні тому

Другою дозою від COVID вакцинували більше, ніж першою

05f3db2889468aaecc6f962edf4b5d41 80x80 - Коронавірус в Індії - Як країна справляється з епідемією
СВІТ3 тижні тому

Коронавірус в Індії – Як країна справляється з епідемією

armija ssha zamovila vantazhivki u avtokrazu zmi a9f6a73 80x80 - Армія США замовила вантажівки у АвтоКрАЗу - ЗМІ
УКРАЇНА4 тижні тому

Армія США замовила вантажівки у АвтоКрАЗу – ЗМІ

v ukrayini dva dni znizhuyetsja pririst covid 19 9c72251 80x80 - В Україні два дні знижується приріст COVID-19
УКРАЇНА2 тижні тому

В Україні два дні знижується приріст COVID-19

na trasi kiyiv zhitomir zatrimali bandu shho katuvala ljudej 383031a 80x80 - На трасі Київ - Житомир затримали банду, що катувала людей
УКРАЇНА3 тижні тому

На трасі Київ – Житомир затримали банду, що катувала людей

u krimu student otrimav tjuremnij termin za ekstremizm d77bd6a 80x80 - У Криму студент отримав тюремний термін за "екстремізм"
УКРАЇНА3 тижні тому

У Криму студент отримав тюремний термін за “екстремізм”

zelenskij pidpisav odin iz zemelnih zakoniv 9167e2e 80x80 - Зеленський підписав один із земельних законів
УКРАЇНА3 тижні тому

Зеленський підписав один із земельних законів

zelenskij zatverdiv zbilshennja vitrat na oboronu 45f234f 80x80 - Зеленський затвердив збільшення витрат на оборону
УКРАЇНА4 тижні тому

Зеленський затвердив збільшення витрат на оборону

v ukrayini za dobu zrobili majzhe 18 tisjach shheplen e9c34e3 80x80 - В Україні за добу зробили майже 18 тисяч щеплень
УКРАЇНА4 тижні тому

В Україні за добу зробили майже 18 тисяч щеплень

40ca687407283720730f8a9061c7c8e3 80x80 - Україна, космос - Коли Україна запустить новий космічний апарат
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

Україна, космос – Коли Україна запустить новий космічний апарат

kiyiv otrimaye novij paket cilej partnerstva z nato 482978b 80x80 - Київ отримає новий пакет Цілей партнерства з НАТО
УКРАЇНА2 тижні тому

Київ отримає новий пакет Цілей партнерства з НАТО

52c04d43e24ed0882b96149cd68134ee 80x80 - Погода у червні - прогноз синоптиків на перший місяць літа в Україні
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

Погода у червні – прогноз синоптиків на перший місяць літа в Україні

27c99b375e2a7a9d2cc6b73474ca3a30 80x80 - Пластикові пакети Україна - чи заборонить влада тару і упаковку
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

Пластикові пакети Україна – чи заборонить влада тару і упаковку

de750f30c6ef0a08982371c0eb6a12ba 80x80 - Погода на літо 2021 - синоптики дали прогноз на все літо - новини України
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

Погода на літо 2021 – синоптики дали прогноз на все літо – новини України

doba na donbasi visim obstriliv troye poranenih 587fbc5 80x80 - Доба на Донбасі: Вісім обстрілів, троє поранених
УКРАЇНА3 тижні тому

Доба на Донбасі: Вісім обстрілів, троє поранених

3636c2ac17e10558a92e0659e7cb0aa0 80x80 - Байден робить помилки, але йому не дадуть злити Україну Путіну - дипломат США
СВІТ2 тижні тому

Байден робить помилки, але йому не дадуть злити Україну Путіну – дипломат США

taran pojasniv neobhidnist nacoporu cdf485f 80x80 - Таран пояснив необхідність нацопору
УКРАЇНА3 тижні тому

Таран пояснив необхідність нацопору

pogoda na vihidni v ukrayinu povertayetsja teplo c4fd444 80x80 - Погода на вихідні: в Україну повертається тепло
УКРАЇНА3 тижні тому

Погода на вихідні: в Україну повертається тепло

padinnja povitrjanoyi kuli na hmelnichchini v policiyi rozpovili podrobici 2fed3b1 80x80 - Падіння повітряної кулі на Хмельниччині: в поліції розповіли подробиці
УКРАЇНА3 тижні тому

Падіння повітряної кулі на Хмельниччині: в поліції розповіли подробиці

710d62fdec89e91bc8d81e42ad7ac3d0 80x80 - Дій вдома ПЛР-тест - що робити якщо додаток Дія не бачить негативний тест
СУСПIЛЬСТВО34 хв. тому

Дій вдома ПЛР-тест – що робити якщо додаток Дія не бачить негативний тест

u mariupoli projshov marsh ukrayinskih sil 2cf4d5b 80x80 - У Маріуполі пройшов Марш українських сил
УКРАЇНА2 години тому

У Маріуполі пройшов Марш українських сил

pomer horeograf grigorij chapkis 2c1fbb5 80x80 - Помер хореограф Григорій Чапкіс
УКРАЇНА4 години тому

Помер хореограф Григорій Чапкіс

ukrayina povernula pjat paciyentiv z bilorusi e369ca7 80x80 - Україна повернула п'ять пацієнтів з Білорусі
УКРАЇНА6 години тому

Україна повернула п’ять пацієнтів з Білорусі

tjutjunovo vishneva kontrabanda vilucheni sigareti ocinili v 10 mln 84856b2 80x80 - "Тютюново-вишнева" контрабанда: вилучені сигарети оцінили в 10 млн
УКРАЇНА8 години тому

“Тютюново-вишнева” контрабанда: вилучені сигарети оцінили в 10 млн

ukrayinci otrimali majzhe 17 mln shheplen vid covid 9ed0f00 80x80 - Українці отримали майже 1,7 млн щеплень від COVID
УКРАЇНА10 години тому

Українці отримали майже 1,7 млн щеплень від COVID

v ukrayini za dobu menshe tisjachi vipadkiv covid 19 da63bb6 80x80 - В Україні за добу менше тисячі випадків COVID-19
УКРАЇНА12 години тому

В Україні за добу менше тисячі випадків COVID-19

u zoni oos devjat obstriliv vtrat nemaye 6b73c71 80x80 - У зоні ООС дев'ять обстрілів, втрат немає
УКРАЇНА14 години тому

У зоні ООС дев’ять обстрілів, втрат немає

kuleba vikljuchiv peregovori zelenskogo z ldnr 2126c3e 80x80 - Кулеба виключив переговори Зеленського з "ЛДНР"
УКРАЇНА16 години тому

Кулеба виключив переговори Зеленського з “ЛДНР”

shkarlet nazvav kilkist shkil jaki ne pidkljucheni do merezhi b614b17 80x80 - Шкарлет назвав кількість шкіл, які не підключені до Мережі
УКРАЇНА18 години тому

Шкарлет назвав кількість шкіл, які не підключені до Мережі

shmigal rozpoviv pro zapusk fondovogo rinku 5cc09a2 80x80 - Шмигаль розповів про запуск Фондового ринку
УКРАЇНА20 години тому

Шмигаль розповів про запуск Фондового ринку

separatisti ne vipuskajut abituriyentiv z ordlo d8f1acf 80x80 - Сепаратисти не випускають абітурієнтів з ОРДЛО
УКРАЇНА22 години тому

Сепаратисти не випускають абітурієнтів з ОРДЛО

glava obsye znovu vidvidaye ukrayinu 7703e1f 80x80 - Глава ОБСЄ знову відвідає Україну
УКРАЇНА24 години тому

Глава ОБСЄ знову відвідає Україну

zatverdzheno strategiju rozvitku pravosuddja v ukrayini 3256312 80x80 - Затверджено стратегію розвитку правосуддя в Україні
УКРАЇНА1 день тому

Затверджено стратегію розвитку правосуддя в Україні

ukrayina zminjuye taktiku shhodo zblizhennja z nato f46f00c 80x80 - Україна змінює тактику щодо зближення з НАТО
УКРАЇНА1 день тому

Україна змінює тактику щодо зближення з НАТО

374dadb23a90e0896dc5b7bc9531aa24 80x80 - Відпочинок за кордоном - куди можна поїхати українцеві без довідки
СУСПIЛЬСТВО1 день тому

Відпочинок за кордоном – куди можна поїхати українцеві без довідки

genshtab ociniv rik specstatusu ukrayini v nato 1057d14 80x80 - Генштаб оцінив рік спецстатусу України в НАТО
УКРАЇНА1 день тому

Генштаб оцінив рік спецстатусу України в НАТО

v ukrayini za dobu zrobili 62 tisjachi shheplen 400c727 80x80 - В Україні за добу зробили 62 тисячі щеплень
УКРАЇНА1 день тому

В Україні за добу зробили 62 тисячі щеплень

usi oblasti ukrayini zalishajutsja v zelenij zoni moz 8de6241 80x80 - Усі області України залишаються в зеленій зоні - МОЗ
УКРАЇНА1 день тому

Усі області України залишаються в зеленій зоні – МОЗ

pririst koronavirusu v ukrayini znizhuyetsja 41c66f2 80x80 - Приріст коронавірусу в Україні знижується
УКРАЇНА1 день тому

Приріст коронавірусу в Україні знижується