Мінський масив - ДПТ з будівництва на Кондратюка
Зв'язок з нами

СУСПIЛЬСТВО

Мінський масив – ДПТ з будівництва на Кондратюка

b17b9865af49ef8b438fbfffa02cd0ef - Мінський масив - ДПТ з будівництва на Кондратюка

Фото: pixabay.com

Сучасний Київ розкинувся на двох берегах Дніпра. На лівому березі зараз знаходяться найбільші житлові масиви Троєщина та Позняки. Але так було не завжди. Ще на початку 50-х років ХХ століття лівобережного Києва взагалі не було. А, наприклад, за часів князя Володимира Святославовича в Х столітті територія Києва займала всього 10 гектарів. Зараз на такій площі розміщується, наприклад, один котедж в Конча Заспі.

Населення української столиці зростає, а тому розширюється і територія міста. Це природній процес.

За останні роки в Києві з’явилося безліч новобудов і при цьому мало не кожен проект супроводжується протестом активістів. У деяких випадках протести проти забудови бувають виправдані. Однак не рідкісні й випадки, коли протести базуються на невірних, а то і вигаданих передумовах. А часом таку активність і зовсім організовують конкуренти, щоб перешкодити потенційним забудовникам.

Сьогодні чергова активність громадськості спрямована на забудову Мінського масиву, що в Оболонському районі Києва. “Апостроф” постарався неупереджено поглянути, наскільки виправдані аргументи протестуючих.

Історія питання

У березні 2021 Комісія Київради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин підтримала проект рішення щодо детального плану території (ДПТ) Мінського масиву. Тепер план повинні затвердити на сесії Київради загальним голосуванням.

Цим планом передбачено будівництво житлового мікрорайону між вулицею Кондратюка та північним і західним кордоном лісу в Оболонському районі.

Згідно з проектом, в районі вулиці Юрія Кондратюка буде побудовано 19 житлових будинків заввишки в 26 поверхів. Ці будинки розраховані на 6307 квартир. Новий мікрорайон займе територію в 25 гектарів.

d06d72f147069025bc301d9d4a2e2661 - Мінський масив - ДПТ з будівництва на Кондратюка

План

Відзначимо, що дана земельна ділянка є територією агрокомбінату “Пуща-Водиця”. Раніше на ній стояли теплиці. Але ось уже понад 10 років як територія покинута і має непривабливий вигляд. Теплиці зруйнували, метал і будматеріали вивезли, комунікації викопали.

684d3b9debdd4d4a32e10f9a52edf188 - Мінський масив - ДПТ з будівництва на Кондратюка

Квітень 2020 року

65e77e2ef92b1b4face5de4780b2b327 - Мінський масив - ДПТ з будівництва на Кондратюка

Квітень 2020 року

На місці запущеної території новий ДПТ передбачає комплексну забудову формату “місто в місті”. Більш того, гектар лісу, що знаходиться на цій території, пропонується перетворити на парк.

Але подібна ініціатива не до вподоби деяким, так званим, представникам громадськості. Вони навіть звернулися з петицією, в якій закликають депутатів Київради розібратися в цьому питанні. Проаналізуємо аргументи активістів.

Транспортна інфраструктура

На думку представників громадськості, новий ДПТ може значно збільшити навантаження на дороги загального користування і громадський транспорт. Це, нібито, може привести до транспортного колапсу в Оболонському районі.

Тут варто звернути увагу на те, що відповідно до ДПТ комплексна забудова буде розміщена з північного боку Великої Кільцевої дороги, якраз вздовж ділянки, побудованої в 2020 році.

На цій ділянці передбачено організувати новий автобусний маршрут, яким зможуть користуватися жителі нового мікрорайону. Крім того, планується направити частину пасажирів на додатковий маршрут вздовж Великої кільцевої.

Для зручності жителів будуть побудовані ще 2 переходи (підземний і надземний), а також обладнані нові зупинки громадського транспорту на Великій Кільцевій дорозі.

Схема руху до майбутнього мікрорайону не передбачає транзит існуючими нині вулицями. Таким чином, як бачимо, проблема з транспортом вирішена вже заздалегідь.

Земельна ділянка

Незгодні з новим ДПТ звертають увагу на те, що “Науково-дослідний виробничий агрокомбінат” Пуща-Водиця” є державним підприємством, а тому, нібито, землі, надані йому в користування, в силу норм ч.2 ст.117 Земельного кодексу України відносяться до земель державної власності. Такі землі, нібито, не можуть передаватися в комунальну власність. Питання про зміну користувача ділянки, на думку громадських діячів, має вирішуватися власником ділянки – державою. Тут варто зауважити, що земля агрокомбінату була надана в постійне користування розпорядженням КМДА від 21.04.1998 р №891, що визначено статтею 117 Земельного кодексу України.

Можливість виконувати функції розпорядника землями в межах міста підкріплена Указом Президента України № 449 / 2020 від 15 жовтня 2020 року “Про передачу земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність”.

16 листопада 2020 року Кабмін прийняв постанову №1113 якою встановлено механізм повноцінної передачі з державної в комунальну власність земель сільськогосподарського призначення всім без винятку територіальним громадам.

Отже, передача такої ділянки здійснюється на цілком законних підставах.

Дитячі садки, школи, лікарні

Новий ДПТ передбачає будівництво трьох дитячих садків на 420 місць і школи на 1 440 учнів. Автори петиції вважають, що такої кількості місць буде явно недостатньо, а садочки будуть приватними. Що ж стосується медустанов, то їх нібито на території нового мікрорайону взагалі не передбачено, а вже існуючі і без того перевантажені.

Слід зауважити, що ємність закладів дошкільної та середньої освіти розраховуються тільки на жителів певного мікрорайону, тобто в межах ДПТ.

Що стосується статусу навчальних закладів (приватні чи комунальні), то це вирішує міська влада, ті ж самі депутати Київради.

При детальному розгляді ДПТ можна помітити, що проектом передбачено відкрити на перших поверхах житлових будинків амбулаторії сімейного лікаря.

Тобто, проблема нестачі місць у дитсадках і школі швидше надумана, а медобслуговування взагалі буде в крокової доступності.

Парковки та гаражі

Самим болючим питанням жителів Мінського масиву є парковки. В майбутньому мікрорайоні заплановано спорудження багаторівневого паркінгу. Його, за словами авторів петиції, планується розмістити на місці існуючого гаражного кооперативу “Мінський”, більшість боксів в якому приватизовані. Власники гаражів побоюються, що їх власність відберуть.

Відзначимо, що згідно з ДПТ територія ГСК “Мінський” залишиться без змін. Майнові питання будуть розглядатися забудовником за кожним боксу окремо з його власником, і вирішуватися відповідно до законодавства України.

Зелені насадження

Новий ДПТ передбачає перекладання трубопроводу газу високого тиску. Представники громадськості припускають, що для перенесення трубопроводу, нібито, потрібно буде вирубати значну частину лісу. На громадських слуханнях 14 січня 2020 року активісти висловили з цього приводу свої зауваження і просили їх врахувати.

Слід зазначити, що розробниками ДПТ зауваження жителів були враховані. Газопровід високого тиску буде винесено за межі зеленої зони. Його прокладуть вздовж вже існуючої дороги в встановлених проектом червоних лініях.

Всі зауваження та пропозиції були опрацьовані, а Департамент містобудування та архітектури КМДА оприлюднив їх на своєму сайті.

Зміна Генплану

Противники забудови Мінського масиву стверджують в петиції, що новий ДПТ не відповідає чинному Генеральному плану Києва, а також “суперечить вимогам містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил”. З приводу Генплану, варто відзначити наступне. Цей документ був прийнятий ще в 2002 році і за минулі 19 років сильно застарів. За цей час закрилося багато промислових і сільськогосподарських підприємств. Території колишніх підприємств, що знаходяться в межах міста перетворюються в пустирі і звалища. Новий Генплан поки не прийнятий. Але з метою хоч якось врегулювати ситуацію була прийнята “Комплексна програма реалізації містобудівної політики на 2019-2020 роки”, згідно з якою передбачається забудова порожніх необлаштованих територій.

Що стосується згаданого проекту, то він якраз і покликаний дати друге життя деградованої території, перетворивши її в точку росту.

Післямова

Мінський масив з’явився на карті Києва в 1970-х роках. Він складався в основному з п’ятиповерхівок. У 1990-і масив почали забудовувати 9-ти і 16-ти поверховими будинками. А зовсім недавно на Мінському додалися великі житлові комплекси “Міністерський”, “Яскравий”, “Бережанський”. Це означає, що територія користується популярністю, і люди хочуть тут жити. Мінський Масив сьогодні є одним з найбільш благополучних, і забезпечених в місті, в тому числі і завдяки активній позиції його жителів.

У той же час, жителі масиву повинні розуміти, що комплексна забудова покинутої території піде їх рідному масиву тільки на користь. Занепокоєння активістів зрозуміти можна, але, це навряд чи означає, що вони можуть відмовляти іншим у праві мати своє житло.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

u ditjachomu tabori pid odesoju masove otruyennja d848889 80x80 - У дитячому таборі під Одесою масове отруєння
УКРАЇНА2 тижні тому

У дитячому таборі під Одесою масове отруєння

40ca687407283720730f8a9061c7c8e3 80x80 - Україна, космос - Коли Україна запустить новий космічний апарат
СУСПIЛЬСТВО3 тижні тому

Україна, космос – Коли Україна запустить новий космічний апарат

3636c2ac17e10558a92e0659e7cb0aa0 80x80 - Байден робить помилки, але йому не дадуть злити Україну Путіну - дипломат США
СВІТ3 тижні тому

Байден робить помилки, але йому не дадуть злити Україну Путіну – дипломат США

27c99b375e2a7a9d2cc6b73474ca3a30 80x80 - Пластикові пакети Україна - чи заборонить влада тару і упаковку
СУСПIЛЬСТВО3 тижні тому

Пластикові пакети Україна – чи заборонить влада тару і упаковку

zelenskij pidpisav odin iz zemelnih zakoniv 9167e2e 80x80 - Зеленський підписав один із земельних законів
УКРАЇНА4 тижні тому

Зеленський підписав один із земельних законів

v ukrayini dva dni znizhuyetsja pririst covid 19 9c72251 80x80 - В Україні два дні знижується приріст COVID-19
УКРАЇНА3 тижні тому

В Україні два дні знижується приріст COVID-19

52c04d43e24ed0882b96149cd68134ee 80x80 - Погода у червні - прогноз синоптиків на перший місяць літа в Україні
СУСПIЛЬСТВО3 тижні тому

Погода у червні – прогноз синоптиків на перший місяць літа в Україні

de750f30c6ef0a08982371c0eb6a12ba 80x80 - Погода на літо 2021 - синоптики дали прогноз на все літо - новини України
СУСПIЛЬСТВО3 тижні тому

Погода на літо 2021 – синоптики дали прогноз на все літо – новини України

kiyiv otrimaye novij paket cilej partnerstva z nato 482978b 80x80 - Київ отримає новий пакет Цілей партнерства з НАТО
УКРАЇНА3 тижні тому

Київ отримає новий пакет Цілей партнерства з НАТО

v mvf zajavili pro progres u peregovorah iz kiyevom 3181154 80x80 - В МВФ заявили про прогрес у переговорах із Києвом
УКРАЇНА2 тижні тому

В МВФ заявили про прогрес у переговорах із Києвом

doba v oos pjat obstriliv vtrat nemaye 5756b7d 80x80 - Доба в ООС: п'ять обстрілів, втрат немає
УКРАЇНА3 тижні тому

Доба в ООС: п’ять обстрілів, втрат немає

homchak nazvav garjachi naprjamki na donbasi cd2de19 80x80 - Хомчак назвав "гарячі" напрямки на Донбасі
УКРАЇНА3 тижні тому

Хомчак назвав “гарячі” напрямки на Донбасі

padinnja povitrjanoyi kuli na hmelnichchini v policiyi rozpovili podrobici 2fed3b1 80x80 - Падіння повітряної кулі на Хмельниччині: в поліції розповіли подробиці
УКРАЇНА4 тижні тому

Падіння повітряної кулі на Хмельниччині: в поліції розповіли подробиці

verhovna rada maye namir vreguljuvati borgi za gaz a1ab4ce 80x80 - Верховна Рада має намір врегулювати борги за газ
УКРАЇНА3 тижні тому

Верховна Рада має намір врегулювати борги за газ

taran pojasniv neobhidnist nacoporu cdf485f 80x80 - Таран пояснив необхідність нацопору
УКРАЇНА4 тижні тому

Таран пояснив необхідність нацопору

glava obsye znovu vidvidaye ukrayinu 7703e1f 80x80 - Глава ОБСЄ знову відвідає Україну
УКРАЇНА1 тиждень тому

Глава ОБСЄ знову відвідає Україну

usi oblasti ukrayini zalishajutsja v zelenij zoni moz 8de6241 80x80 - Усі області України залишаються в зеленій зоні - МОЗ
УКРАЇНА1 тиждень тому

Усі області України залишаються в зеленій зоні – МОЗ

na zasidanni rnbo rozgljanut visim pitan d4985bf 80x80 - На засіданні РНБО розглянуть вісім питань
УКРАЇНА3 тижні тому

На засіданні РНБО розглянуть вісім питань

kabmin zatverdiv svjatkuvannja dnja nezalezhnosti 2000f66 80x80 - Кабмін затвердив святкування Дня Незалежності
УКРАЇНА2 тижні тому

Кабмін затвердив святкування Дня Незалежності

u zsu koronavirus u 231 ljudini a0b9b52 80x80 - У ЗСУ коронавірус у 231 людини
УКРАЇНА4 тижні тому

У ЗСУ коронавірус у 231 людини

pidsumki 2106 novi sankciyi i progrash na yevro 2020 f11b608 80x80 - Підсумки 21.06: Нові санкції і програш на Євро-2020
УКРАЇНА47 хв. тому

Підсумки 21.06: Нові санкції і програш на Євро-2020

94e29add4b00a370ee88257150c39181 80x80 - Український безпілотник ACE ONE - скільки коштує унікальна розробка
СУСПIЛЬСТВО2 години тому

Український безпілотник ACE ONE – скільки коштує унікальна розробка

v ukrayini pidtopleni majzhe 250 budinkiv bbdf379 80x80 - В Україні підтоплені майже 250 будинків
УКРАЇНА3 години тому

В Україні підтоплені майже 250 будинків

vakcinaciyi ochikujut majzhe 720 tisjach ukrayinciv fd07f08 80x80 - Вакцинації очікують майже 720 тисяч українців
УКРАЇНА5 години тому

Вакцинації очікують майже 720 тисяч українців

v ukrayini mensh jak 350 vipadkiv koronavirusu za dobu 841c55f 80x80 - В Україні менш як 350 випадків коронавірусу за добу
УКРАЇНА7 години тому

В Україні менш як 350 випадків коронавірусу за добу

ukrayina kupit u britaniyi dva bojovih korabli zmi a86515d 80x80 - Україна купить у Британії два бойових кораблі - ЗМІ
УКРАЇНА9 години тому

Україна купить у Британії два бойових кораблі – ЗМІ

ssha vislovili pidtrimku ukrayinskim bizhencjam 0c3fb6a 80x80 - США висловили підтримку українським біженцям
УКРАЇНА11 години тому

США висловили підтримку українським біженцям

kuleba tureckimi bpla zahishhatimemosja vid rosiyi e8b7175 80x80 - Кулеба: Турецькими БПЛА захищатимемося від Росії
УКРАЇНА13 години тому

Кулеба: Турецькими БПЛА захищатимемося від Росії

kravchuk ociniv naslidki mozhlivogo priyednannja ssha do normandiyi fd2280a 80x80 - Кравчук оцінив наслідки можливого приєднання США до "нормандії"
УКРАЇНА15 години тому

Кравчук оцінив наслідки можливого приєднання США до “нормандії”

mer mariupolja zaklikav nakriti misto zaliznim kupolom f6e2833 80x80 - Мер Маріуполя закликав накрити місто Залізним куполом
УКРАЇНА17 години тому

Мер Маріуполя закликав накрити місто Залізним куполом

kuleba zvinuvativ nato v bezdijalnosti 800e7c9 80x80 - Кулеба звинуватив НАТО в бездіяльності
УКРАЇНА19 години тому

Кулеба звинуватив НАТО в бездіяльності

vbivstvo pidlitka v nikopoli pidozrjuvanogo zaareshtuvali 8abac85 80x80 - Вбивство підлітка в Нікополі: підозрюваного заарештували
УКРАЇНА21 годину тому

Вбивство підлітка в Нікополі: підозрюваного заарештували

v ukrayini novi pravila karantinu 43fcbf4 80x80 - В Україні нові правила карантину
УКРАЇНА23 години тому

В Україні нові правила карантину

ssha pidtverdili zamorozhennja 100 mln dopomogi ukrayini ec124f7 80x80 - США підтвердили замороження $100 млн допомоги Україні
УКРАЇНА1 день тому

США підтвердили замороження $100 млн допомоги Україні

d47ba961583ec33e151fd79a980fb87d 80x80 - Повінь в Криму - чому винні російські окупанти
СУСПIЛЬСТВО1 день тому

Повінь в Криму – чому винні російські окупанти

separatisti dvichi porushili rezhim tishi 6344671 80x80 - Сепаратисти двічі порушили режим тиші
УКРАЇНА1 день тому

Сепаратисти двічі порушили режим тиші

u minfini rozpovili pro krediti za derzhgarantijami dc72543 80x80 - У Мінфіні розповіли про кредити за держгарантіями
УКРАЇНА1 день тому

У Мінфіні розповіли про кредити за держгарантіями

u dtp zaginula 21 richna ukrayinska rekordsmenka cbb7da9 80x80 - У ДТП загинула 21-річна українська рекордсменка
УКРАЇНА1 день тому

У ДТП загинула 21-річна українська рекордсменка

poranennja civilnogo v avdiyivci zjavilisja detali a05001e 80x80 - Поранення цивільного в Авдіївці: з'явилися деталі
УКРАЇНА1 день тому

Поранення цивільного в Авдіївці: з’явилися деталі

v jalti pid chas poveni postrazhdali 40 osib 4df3ea1 80x80 - В Ялті під час повені постраждали 40 осіб
УКРАЇНА1 день тому

В Ялті під час повені постраждали 40 осіб