Зв'язок з нами

СУСПIЛЬСТВО

Олексій Захарченко розповів, як вдалося зібрати гроші на лікування Діми Свічинського

2b8d62eac76c81005b53ae6f03694d90 - Олексій Захарченко розповів, як вдалося зібрати гроші на лікування Діми Свічинського

Фото: Діма Свічинський з родиною

Цю розповідь я поділив на дві частини – інструменти та контент. Спробував максимально чітко та глибоко розписати всі складові нашого великого успіху, проте не варто вважати цей “рецепт” шаблоном для схожих ситуацій. У кожному випадку важливу роль відіграють різні фактори. У кампанії збору коштів Дімі Свічинському таку роль відіграли патріотична позиція його батька, люди та віра в позитивний результат. На мою думку, запорука успіху цієї справи у словах однієї нашої волонтерки: “Мы все тут –полностью поехавшие, вам нормальным не понять вот это вот все…”

Передісторія

Одного березневого дня до мене зателефонував друг і повідомив жахливу новину – маленькому синові нашого спільного знайомого поставили страшний діагноз – спінальна м’язова атрофія (СМА І типу). Лікування коштує більше 2 мільйонів доларів, проте держава проблеми таких дітей не підтримує. Цифри шокували мене. Сум, паніка, зневіра, безвихідь переповнювали мене. Наш товариш, у сім’ї якого трапилося горе, Віталій Свічинський – одеський патріот, один з лідерів місцевої самооборони, а нині професійний та відповідальний державний управлінець. Через декілька днів Віталій подзвонив мені і попросив взяти на себе напрямок діджиталу в кампанії, я не вагався ні хвилини.

697b316ad9d4eb879d552f50a020fd12 - Олексій Захарченко розповів, як вдалося зібрати гроші на лікування Діми Свічинського

Олексій Захарченко, керівник діджитал-агенства “Mas Agency”

Команда

Вкотре переконався, що якісна професійна команда – це головна запорука успіху. Віталій зміг об’єднати навколо себе дуже класних людей з різних міст, країн, сфер діяльності та організацій. Всі працювали як один злагоджений годинниковий механізм, розуміли один одного навіть без слів. Робота була мегапродуктивною.

У момент, коли я долучився, був колектив з 20-ти людей, також близько 100 волонтерів, які готові були регулярно виконувати різні механічні завдання. Кампанія була розподілена за такими напрямками: комунікація з бізнесом, з міжнародними фондами та організаціями, робота зі ЗМІ, СММ та діджитал, організація офлайн-заходів тощо.

Діаспора

За межами нашої країни сьогодні проживає близько 20 мільйонів етнічних українців. Українська діаспора одна з найбільш організованих у світі. Протягом усіх років незалежності завжди всіляко допомагала Україні. Тому вирішили звернутися до наших діаспорян в різних країнах і одразу ж отримали відповідь про зацікавленість у допомозі, особливо з США та Канади.

Нам зголосились допомогти у зборі коштів члени організації “Razom for Ukraine”, які стали одними з найбільш активних учасників кампанії та зробили значний внесок у підсумковий успіх.

Комунікація

Важливим моментом для злагодженої роботи команди є комунікація. У нашому випадку, коли основна частина волонтерів знаходилась в Одесі, батьки Дмитра у Києві, деякі відповідальні за важливі напрямки у Вашингтоні та Нью-Йорку, і між нами були тисячі кілометрів та з десяток годин різниці в часі, це питання стояло особливо гостро. Проте ми виробили алгоритми комунікації, які увійшли у звичку для кожного.

Основним каналом комунікації був діалог у WatsApp (для зручності учасників як з України, так і з-за кордону), де обговорювались поточні питання, надсилались задачі та прохання для волонтерів, приймались ідеї і т.д. Іншим важливим інструментом були щотижневі Zoom-конференції, на яких Віталій інформував присутніх про стан здоров’я Дмитра та хід збору, а далі всі обговорювали плани на наступний тиждень та шляхи їх реалізації

afc544aac1292858d3fbaeaac23c9682 - Олексій Захарченко розповів, як вдалося зібрати гроші на лікування Діми Свічинського

Рахунки

Перед початком активної кампанії Віталій з дружиною відкрили рахунки в усіх важливих банках (по декілька в кожному) та платіжних системах. І це було дуже важливо, адже різні люди користуються різними способами оплати. Тому, щоб отримати внесок, необхідно зробити шлях для його надходження максимально зручним.

Рахунки були відкриті у ПриватБанку (найбільш розвинена мережа відділень та терміналів, а також зручний Інтернет-банкінг), Monobank (з прицілом на молодіжну аудиторію та зручність оплат в Інтернеті), Ощадбанку (з розрахунком на людей старшого віку, держслужбовців та державні установи), а також Raiffeisen Bank Aval (представництво європейського банку, до якого є довіра закордоном).

Також із самого початку кампанії була домовленість про співпрацю та підтримку з благодійним фондом “Маніфест миру”. Це надважливий момент, оскільки юридичні особи, підприємства, фонди майже ніколи не надсилають кошти на персональні рахунки, тому потрібен рахунок благодійного фонду. З рештою потім з цього ж рахунку буде здійснено офіційну оплату лікування Дмитра. Ми відкрили рахунки у гривні, доларах США та Євро.

Ще одним важливим нюансом стало відкриття спеціального рахунку для Діми у США. Це дуже зручно для переказів з Америки, щоб не втрачати великі відсотки та не заповнювати багато інформації для донату. Наші волонтери знайшли фонд “Big Dreams Children’s Foundation”, який погодився відкрити окремий рахунок для збору Дмитра.

Також рахунок у США потрібен, щоб відкрити збори на фандрейзерах PayPal та Gofundme. Це просто необхідно зробити, адже саме ці системи дозволяють американцям надсилати пожертви у декілька кліків, що для них дуже важливо.

Ну і як же у сучасному світі без гаманців криптовалют. Ми завели гаманець Bitcoin і гаманець Tether TRC20, які відіграли не останню роль в кінці збору.

Facebook

Першою соцмережею в якій ми створили сторінку, став Facebook. Трохи повагалися, що краще робити: групу чи сторінку. Зупинилися на публічній сторінці, оскільки передбачали в майбутньому запуск таргетованої реклами. Сторінку назвали “ВрятуватиДіму”.

Важливо оформити сторінку відповідно до всіх вимог, а також додати максимум інформації: чітка аватарка, яскрава обкладинка, опис, телефон (краще давати не батьків, а когось із рідних), посилання на інші соцмережі та майданчики. Також важливо, особливо на початковому етапі збору, закріпити на видному місці сторінки документи з лікарні, що підтверджують діагноз, вартість лікування і т.д., оскільки на початку всі сприймають кампанію дуже насторожено і з недовірою.

Першими підписниками сторінки стали наші волонтери, яких у спільному діалозі попросили підписатися. Після цього їх попросили запросити підписатися на сторінку їхніх друзів і так далі. У перший же день сторінка мала 1000 підписників. Це була основа, з якою можна було працювати. Далі сторінка органічно збільшувалась (ми ніколи не давали рекламу на підписку) завдяки поширенням постів та запрошенням підписатися тих людей, що вподобали пости. На кінець кампанії сторінка мала близько 10 000 підписників, які в останніх дописах дали в середньому 2500 реакцій та 800 поширень.

Facebook сторінки “Врятувати Діму” та особиста сторінка Віталія Свічинського стали одними з основних інструментів донесення інформації про кампанію, а також першоджерелами для ЗМІ, благодійників та волонтерів. Не менш важливу роль сторінка “Врятувати Діму” відіграла для комунікації з людьми, які мали питання чи бажали допомогти. Щодня на сторінку приходило близько 10 повідомлень. Тому потрібно, щоб на сторінці була присутня кнопка “Надіслати повідомлення”.

Загальне органічне охоплення публікацій сторінки “Врятувати Діму” за останній місяць кампанії було 1 330 000, а взаємодій із публікаціями було 335 000.

Ми спробували запустити декілька рекламних кампаній на Facebook та в Instagram з таргетингом на різні групи людей, міста та країни, але згодом відмовились від цієї практики. Реклама давала хороші результати по охопленню та взаємодії, але не додавала суттєво у результатах збору, примусило нас шукати інші шляхи залучення аудиторії та внесків.

Instagram

Також створили сторінкув Instagram. Більшість подібних зборів у мережі базувались саме в цій соцмережі, тому ми мали можливість подивитися на успішні кейси та взяти для себе найважливіші елементи.

Instagram – це в першу чергу візуальне емоційне сприйняття, тому важливо підібрати хорошу аватарку для сторінки та зробити чіткий зрозумілий опис із посиланням на реквізити для оплати (сайт чи Taplink). Інакше сторінка буде не помітною, або ж люди не розумітимуть, як просто зробити внесок, оскільки будь-які лінки в самих описах під постами не є активними.

Саме через формат Instagram в усій кампанії ми використовували квадратні постери та фото. Це важливо для загального вигляду сторінки, а також для зручності перегляду на смартфонах.

Не менш важливим елементомInstagram-сторінки є хайлайтси (закріплені на сторінці сторіс). Ми їх ділили за тематиками, подіями, етапами кампанії і т.д. Зокрема у нас були: “Історія Діми”, “Документи”, “Для поширення”, “Ярмарки”, “Підтримка”, “Для поширення” та інші.

Ну і найбільш важливим у комунікації через Instagram, на мою думку, є сторіс, але про них трохи нижче.

49165c44af24f14f1fd80cba4d7d330d - Олексій Захарченко розповів, як вдалося зібрати гроші на лікування Діми Свічинського

Сайт VS Taplink

На самому початку кампанії постало питання, де зберігати та публікувати всі рахунки, доказові документи, історію Дмитра та ін. Оскільки жодна із соцмереж для цього ідеально не підходила, розглядалося два варіанти: сайт або Taplink (чи його аналог). У команді були програмісти, та робота над сайтом затягнулися, а платформа була потрібна вже тут і зараз. Ми обрали Taplink, заплатили близько 15$ за розширений пакет послуг на 3 місяці і за годину мали змістовний ресурс для поширення. Тому в такому випадку все ж, мабуть, не варто витрачати ресурси на сайт.

Сторінка “ВрятуватиДіму” на Taplink. Там ми розмістили коротку історію Дмитра, всі можливі реквізити, документи з лікарні, що підтверджують діагноз, відеоролик, фото та. ін.

Telegram та Viber

Кампанія набрала обертів. Кількість прихильників та людей, охочих бути залученими до кампанії, більше ніж просто робити внески та читати сторінки в соцмережах, росла. Так виникла ідея створити групи у Telegram (для переважно молодших) та Viber (для переважно старших). В ці групи надсилалися основні новини про збір та стан Дмитра, прохання виконати якісь прості дії з поширення інформації, інформацію про аукціони і т.д.

YouTube

YouTube-канал ми створили радше для технічних завдань ніж для безпосереднього збору коштів.

Його ми використовували переважно, як архів для збереження відеотеки кампанії та трансляції онлайн-марафонів. Сьогодні, коли збір завершено, якраз YouTube-канал “Врятувати Діму” є важливою базою відеоматеріалів для інших родин, які збирають кошти. Але, якщо ви запитаєте чи могли б ми обійтися без окремого YouTube-каналу, я з упевненістю відповім, що так.

Комунікація зі ЗМІ

Як ви розумієте, комунікація зі ЗМІ для розголосу інформації про збір є надважливою. Ця тема в нашій кампанії була виділена в окремий напрямок. На початку ми мали контакти лише з місцевими одеськими ЗМІ, які й випустили перші матеріали про Дмитра. Під кінець збору в Україні, напевно, не залишилось жодного авторитетного засобу масової інформації, який би не написав про Діму.

Як це нам вдалося? Це все кропітка щоденна робота команди, яка щодня розсилала десятки інформаційних повідомлень на всі можливі телеканали, радіо та інтернет-ресурси. Також давали ефект, хоча й не дуже великий, позначення ЗМІ в дописах та коментарях на Facebook. Найбільш ефективними були особисті знайомства членів команди з журналістами та редакторами, яким можна було фактично з “перших вуст” розповісти історію Дмитра, а вона вже не могла залишити когось байдужим.

Після великого розголосу про кампанію, ЗМІ самостійно виходили на батьків Дмитрика і пропонували зняти сюжет чи записати інтерв’ю. Так за час кампанії сюжети про Діму з’явилися на ICTV, Інтері, Україні, 5 каналі, Прямому, Радіо Свобода, Громадському та інших, а ознайомились з історією Дмитра можна було на Українській Правді, Апострофі, Новому Часі, Kyiv Post, Лівому Березі, ФОКУСі і т.д. Що зацікавило їх в саме цій історії важко сказати, адже варіантів багато, але можливо це непідйомна сума збору та потужний розголос у соцмережах.

b7eb9c3557bb83de7bd6f80cae2ec854 - Олексій Захарченко розповів, як вдалося зібрати гроші на лікування Діми Свічинського

Комунікація з блогерами та зірками

З першого дня збору наші волонтери почали активно звертатися до зірок шоу-бізнесу, відомих блогерів з великою кількістю підписників, журналістів, політиків та інших авторитетних людей з проханням допомогти поширити інформацію про Діму. Переважно для цього використовувався Instagram. Це переважно були “холодні контакти”, які приносили свої плоди із перемінним успіхом. До деяких ТОПів нам вдалося “достукатись” аж на другий місяць кампанії. Коли ж у команді були люди з особистими знайомствами в цих колах, досягти результату вдавалось набагато швидше.

Переглянути Сторіс із підтримкою Дмитра ви можете за цимпосиланням.

Слоган та брендинг

Оскільки часу на підготовку та розробку стратегії не було взагалі, а на збір 2-х мільйонів доларів ми мали всього 3 місяці, починали кампанію зі стандартними слоганами для подібних зборів: “Врятувати Діму” та “Save Dmytro”. Проте в ході кампанії ми прийшли до настільки влучного слогану, що на мою думку, від нього залежить значна частина нашого успіху. Фраза “Діма ми встигнемо” давала надію і впевненість, але водночас і обов’язок кожного перед Дмитром за його майбутнє.

c67f6f8af6fa6b8043af101c6522211c - Олексій Захарченко розповів, як вдалося зібрати гроші на лікування Діми Свічинського

Олексій Захарченко, керівник діджитал-агенства “Mas Agency”

У другій частині йтиметься про хронологію контенту нашої кампанії, креативні ідеї, естафети та флешмоби, які залучили та об’єднали тисячі людей по Україні та всьому світу. Коли динаміка збору згасала ми ніколи не опускали руки, а завжди придумували щось нове, що давало великий імпульс для подальшої роботи та результату.

Чекайте незабаром…

Олексій Захарченко – керівник діджитал-агенства “Mas Agency”, www.mas-agency.com.ua

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

separatisti 15 raziv porushili tishu na donbasi 6d99ad3 80x80 - Сепаратисти 15 разів порушили "тишу" на Донбасі
УКРАЇНА4 тижні тому

Сепаратисти 15 разів порушили “тишу” на Донбасі

ukrayina ogolosila pro viturennja konsula rf v odesi 95b4fa6 80x80 - Україна оголосила про витурення консула РФ в Одесі
УКРАЇНА4 тижні тому

Україна оголосила про витурення консула РФ в Одесі

u radi inicijujut vidstavku lazebnoyi nardep 7656cf4 80x80 - У Раді ініціюють відставку Лазебної - нардеп
УКРАЇНА4 тижні тому

У Раді ініціюють відставку Лазебної – нардеп

v ukrayini dvoma dozami vakcinovano 428 osib b75c653 80x80 - В Україні двома дозами вакциновано 428 осіб
УКРАЇНА3 тижні тому

В Україні двома дозами вакциновано 428 осіб

zvilnennja kobolyeva skilki vstig zarobiti kolishnij glava naftogazu ce08fc1 80x80 - Звільнення Коболєва - скільки встиг заробити колишній глава Нафтогазу
ГРОШІ4 тижні тому

Звільнення Коболєва – скільки встиг заробити колишній глава Нафтогазу

ukrayinciv vzhe shhepljat drugoju dozoju astrazeneca 41b55e0 80x80 - Українців вже щеплять другою дозою AstraZeneca
УКРАЇНА4 тижні тому

Українців вже щеплять другою дозою AstraZeneca

zelenskij postaviv zavdannja do dnja nezalezhnosti b48d6be 80x80 - Зеленський поставив завдання до Дня Незалежності
УКРАЇНА3 тижні тому

Зеленський поставив завдання до Дня Незалежності

v ukrayini dobovij rekord zi shheplen vid covid 19 dedcf53 80x80 - В Україні добовий рекорд зі щеплень від COVID-19
УКРАЇНА4 тижні тому

В Україні добовий рекорд зі щеплень від COVID-19

venecianka zrobila visnovok shhodo zakonu pro vrp 318ac50 80x80 - "Венеціанка" зробила висновок щодо закону про ВРП
УКРАЇНА3 тижні тому

“Венеціанка” зробила висновок щодо закону про ВРП

360a82181e45290f1e059ec6de6c9147 80x80 - Україна без НАТО - чому Блінкен не підняв це питання в розмові з Зеленським
СВІТ3 тижні тому

Україна без НАТО – чому Блінкен не підняв це питання в розмові з Зеленським

zelenskij vistupiv zi zvernennjam u den pamjati 93fe347 80x80 - Зеленський виступив зі зверненням у День пам'яті
УКРАЇНА3 тижні тому

Зеленський виступив зі зверненням у День пам’яті

doba na donbasi devjat obstriliv poranenij boyec 184ce04 80x80 - Доба на Донбасі: дев'ять обстрілів, поранений боєць
УКРАЇНА4 тижні тому

Доба на Донбасі: дев’ять обстрілів, поранений боєць

zelenskij ociniv imovirnist vijni z rf db8d1d9 80x80 - Зеленський оцінив імовірність війни з РФ
УКРАЇНА2 тижні тому

Зеленський оцінив імовірність війни з РФ

v upc mp zajavili pro zahoplennja hramu v rivnenskij oblasti 798feaf 80x80 - В УПЦ МП заявили про захоплення храму в Рівненській області
УКРАЇНА2 тижні тому

В УПЦ МП заявили про захоплення храму в Рівненській області

ukrayina vihodit z tretoyi hvili pandemiyi moz 938f663 80x80 - Україна виходить з третьої хвилі пандемії - МОЗ
УКРАЇНА4 тижні тому

Україна виходить з третьої хвилі пандемії – МОЗ

zelenskij virushiv do adminkordonu z krimom 0ad61d3 80x80 - Зеленський вирушив до адмінкордону з Кримом
УКРАЇНА4 тижні тому

Зеленський вирушив до адмінкордону з Кримом

medvedchuk prokomentuvav obshuki i pidozri u zradi a5fff90 80x80 - Медведчук прокоментував обшуки і підозри у зраді
УКРАЇНА2 тижні тому

Медведчук прокоментував обшуки і підозри у зраді

policija vidkrila 13 provadzhen na den peremogi 9949004 80x80 - Поліція відкрила 13 проваджень на День перемоги
УКРАЇНА2 тижні тому

Поліція відкрила 13 проваджень на День перемоги

u kiyevi dva dni ne robljat covid shheplen 570bfda 80x80 - У Києві два дні не роблять COVID-щеплень
УКРАЇНА2 тижні тому

У Києві два дні не роблять COVID-щеплень

v ukrayini rizko zrosla kilkist covid vipadkiv f20f233 80x80 - В Україні різко зросла кількість COVID-випадків
УКРАЇНА3 тижні тому

В Україні різко зросла кількість COVID-випадків

2b8d62eac76c81005b53ae6f03694d90 80x80 - Олексій Захарченко розповів, як вдалося зібрати гроші на лікування Діми Свічинського
СУСПIЛЬСТВО3 хв. тому

Олексій Захарченко розповів, як вдалося зібрати гроші на лікування Діми Свічинського

kuleba pro budivnictvo sp 2 mi budemo borotisja 76d4f12 80x80 - Кулеба про будівництво СП-2: Ми будемо боротися
УКРАЇНА1 годину тому

Кулеба про будівництво СП-2: Ми будемо боротися

u poyizdi ukrzaliznici pograbuvali aktorku fbe513d 80x80 - У поїзді Укрзалізниці пограбували акторку
УКРАЇНА3 години тому

У поїзді Укрзалізниці пограбували акторку

ukrayina ne otrimuvala zapitiv z rejsu ryanair 5c87bd9 80x80 - Україна не отримувала запитів з рейсу Ryanair
УКРАЇНА5 години тому

Україна не отримувала запитів з рейсу Ryanair

fiskali prijshli z obshukami u miskradu cherkas 69c441c 80x80 - Фіскали прийшли з обшуками у міськраду Черкас
УКРАЇНА7 години тому

Фіскали прийшли з обшуками у міськраду Черкас

vcheni ochikujut podalshij spad covid 19 v ukrayini 137030b 80x80 - Вчені очікують подальший спад COVID-19 в Україні
УКРАЇНА9 години тому

Вчені очікують подальший спад COVID-19 в Україні

majzhe 100 tisjach ukrayinciv dvichi shhepili vid covid 406eaab 80x80 - Майже 100 тисяч українців двічі щепили від COVID
УКРАЇНА11 години тому

Майже 100 тисяч українців двічі щепили від COVID

v ukrayini tretij den zrostaye zahvorjuvanist na covid 6a0523c 80x80 - В Україні третій день зростає захворюваність на COVID
УКРАЇНА13 години тому

В Україні третій день зростає захворюваність на COVID

stala vidoma trivalist zhittja ukrayinciv 4e2bd48 80x80 - Стала відома тривалість життя українців
УКРАЇНА15 години тому

Стала відома тривалість життя українців

na donbasi 10 obstriliv poranili bijcja zsu ff578db 80x80 - На Донбасі 10 обстрілів, поранили бійця ЗСУ
УКРАЇНА17 години тому

На Донбасі 10 обстрілів, поранили бійця ЗСУ

37c6b6eff6c3184bc12447be8733cdbd 80x80 - Щеплення від COVID - Люди не довіряють вакцинації
СУСПIЛЬСТВО18 години тому

Щеплення від COVID – Люди не довіряють вакцинації

u covid fondi znajshli porushen na 400 mln zmi d57f95e 80x80 - У COVID-фонді знайшли порушень на 400 млн - ЗМІ
УКРАЇНА19 години тому

У COVID-фонді знайшли порушень на 400 млн – ЗМІ

v ukrayinu dostavljat novu partiju vakcin pfizer 52a3166 80x80 - В Україну доставлять нову партію вакцин Pfizer
УКРАЇНА21 годину тому

В Україну доставлять нову партію вакцин Pfizer

radniki z normandiyi zustrinutsja zavtra zmi f498e18 80x80 - Радники з Нормандії зустрінуться завтра - ЗМІ
УКРАЇНА23 години тому

Радники з Нормандії зустрінуться завтра – ЗМІ

taran pojasniv neobhidnist nacoporu cdf485f 80x80 - Таран пояснив необхідність нацопору
УКРАЇНА1 день тому

Таран пояснив необхідність нацопору

6d704da3e988c4c3258be5fa9230cb92 80x80 - Вакцина від коронавірусу Україна - друга доза коли буде, що робити
СУСПIЛЬСТВО1 день тому

Вакцина від коронавірусу Україна – друга доза коли буде, що робити

vidomo na skilki hochut zbilshiti armiju 89fc4f7 80x80 - Відомо, на скільки хочуть збільшити армію
УКРАЇНА1 день тому

Відомо, на скільки хочуть збільшити армію

za dobu shhepili vid covid ponad 14 tisjach ukrayinciv 22b0655 80x80 - За добу щепили від COVID понад 14 тисяч українців
УКРАЇНА1 день тому

За добу щепили від COVID понад 14 тисяч українців

zelenskij proponuye zbilshiti chiselnist zsu 3d94e52 80x80 - Зеленський пропонує збільшити чисельність ЗСУ
УКРАЇНА1 день тому

Зеленський пропонує збільшити чисельність ЗСУ

mzs pojasnilo zakrittja aviaspoluchennja z bilorussju 0a45c9f 80x80 - МЗС пояснило закриття авіасполучення з Білоруссю
УКРАЇНА1 день тому

МЗС пояснило закриття авіасполучення з Білоруссю