Пенсія в Україні - Павло Розенко жорстко наїхав на Зеленського через пенсії
Зв'язок з нами

СУСПIЛЬСТВО

Пенсія в Україні – Павло Розенко жорстко наїхав на Зеленського через пенсії

16b53356f35f9d59524a64df2d536085 - Пенсія в Україні - Павло Розенко жорстко наїхав на Зеленського через пенсії

Павло Розенко Фото: Апостроф

За 30 років незалежності в Україні так і не запровадили повноцінну пенсійну реформу. Кожна влада привносила якісь корективи, однак повноцінних змін не відбулося. Крім того, за останні декілька років дефіцит Пенсійного фонду України збільшився до рекордних 220 млрд гривень. Чим обумовлений провал реформи та що ж робити, щоби покращити життя пенсіонерів – в ефірі Апостроф Live на Апостроф TV розповів міністр соціальної політики у 2014-2016 роках і віце-прем’єр-міністр у 2016 – 2019 роках ПАВЛО РОЗЕНКО.

– Ви вже подбали про свою пенсію? У вас є план, що ви будете робити, коли досягнете пенсійного віку?

– Я дбаю про свою пенсію від початку своєї трудової кар’єри. Зокрема, я сплачую всі податки в Пенсійний фонд та всі податки з усіх своїх доходів. Оскільки я був на державній службі раніше, я повністю сплачував ЄСВ з усієї заробітної плати. Зараз я фізична особа-підприємець і також сплачую абсолютно з усіх своїх доходів податки в Пенсійний фонд України. Це мій внесок у своє пенсійне майбутнє.

Читайте: Виживають за 2000 гривень: як врятувати пенсіонерів від злиднів

– Тепер про пенсійну реформу. Кожного разу, як у нас з’являється новий президент, пенсійна реформа відкладається. Чому так відбувається? Чому не вистачає цієї наснаги зробити так, щоб не повертатися до цього питання? Щоб люди розуміли, яким чином працює накопичувальна, солідарна система, щоб люди розуміли, скільки грошей отримають за умовні п’ять років та мали мотивацію працювати для цього.

– Я не згоден з тим, що всі президенти однаково це робили. Все ж таки, кожен президент намагався внести якусь свою історію в пенсійну реформу. Наприклад, Янукович вирішив, що пенсійна реформа – це підвищення пенсійного віку. Вони підвищили пенсійний вік.

Ми теж намагалися зробити один з етапів пенсійної реформи в Україні. Там є дискусійні питання, я сам виступав проти багатьох питань, які ми розглядали. Але тим не менш, осучаснення пенсій та перерахунки щорічної пенсії ми все ж таки запровадили.

Проблема полягає в тому, що за два роки нинішня влада – Володимир Зеленський та його команда – зупинили все, що робилося раніше. Не запропоновано суспільству нічого нового. Фактично йде виконання тих законів, які існували в країні раніше. Нічого нового, ніяких додаткових стимулів, додаткових підходів до пенсійної системи ця влада не робить.

І в цьому полягає найбільша проблема того, що справді ми – експерти, люди, суспільство – не бачимо свого пенсійного майбутнього. Тому що влада просто мовчить. Вона рапортує щось: ми те підвищили, ми це підвищили. Але ми розуміємо, що в межах нинішньої пенсійної системи щасливого майбутнього для українських пенсіонерів ми не бачимо.

– Коли ви були міністром, що вам заважало все це швидко зробити, щоб після вас до цього не поверталися? Можливо, є якісь об’єктивні чинники, які ви не можете подолати, та не може подолати жоден міністр соціальної політики?

– Об’єктивними чинниками за нашої влади була відсутність більшості у Верховній Раді. Пенсійна реформа – це зміна пенсійного законодавства. Тобто під частину пенсійної реформи вдалося зібрати голоси, але зробити повноцінну пенсійну реформу не вдалося якраз через брак голосів у Верховній Раді.

Зараз же ситуація кардинально інша. Зараз Володимир Зеленський, “Слуги народу” разом із своїми сателітами та фракцією “Довіра”, яка голосує завжди зі “Слугами народу”, мають 270 голосів у Верховній Раді. Вони зараз можуть прийняти все, що завгодно.

Проблема полягає в тому, що вони не лише не приймають нічого, вони нам не можуть толком пояснити, що в них у головах діється щодо майбутнього пенсійної системи. Так, вони говорять про накопичувальну пенсійну систему. Можна сперечатися, добре це чи погано, але в будь-якому разі накопичувальна пенсійна система – це історія, яка зачіпає людей, молодших 40 років. Перспектива того, що вона реально почне працювати – це 20 років.

Питання ж в іншому: що робити сьогоднішнім пенсіонерам? Як їм виживати, коли ціни зростають, тарифи зростають, субсидії врізаються. Що робити нинішнім пенсіонерам? Що робити людям, яким сьогодні 55, 50, 45, 40 років? Що їм робити?

– Що робити тим, кому 18 років, хто починає свою кар’єру? Ви кажете, що не можете зрозуміти, що в депутатів у головах. Хто несе і ніс раніше персональну відповідальність за зрушення з мертвої точки пенсійної системи? Хто особисто?

– Хоча це формально відповідальність уряду, але такі глобальні реформи – це все ж таки персональна відповідальність президента України. Особливо, президента України, який мав свого часу рейтинг у 73%, від якого люди чекали справді реальних змін. Від президента, який привів на своєму авторитеті монобільшість до Верховної Ради. Саме Володимир Зеленський має задавати реально темп реформ в Україні.

Дуже прикро, що за два роки реально для вирішення проблем конкретної людини не зроблено нічого. Ми не назвемо за два роки жодну категорію громадян, яка стала жити краще. Навпаки ситуація в країні різко погіршилася, а за останній місяць, з моменту стрімкого зростання цін на продовольчі товари в Україні, в мене взагалі повне якесь нерозуміння того, чим взагалі займається влада, і як вона спокійно дивиться на катастрофічне подорожчання продуктів харчування, товарів першої необхідності.

– Я не хочу бути нічиїм адвокатом, та риторику, яка зараз лунає від вас, я чув і від інших людей, коли була ваша команда при владі. Я хочу повернутися до пенсій. Я подивився, скільки бюджет витрачав на Пенсійний фонд у відсотках від ВВП. У 2007 році це було 3-3,5%. Але найбільшим це значення було в 2016 році – 6%. Це було пов’язано з тим, що думали про пенсіонерів?

– Давайте не забувати, що 2014-2015 рік – це найбільше падіння ВВП. Це було пов’язано з війною з Російською Федерацією. Втрати частини економіки України – це об’єктивний процес. Далі змінювалася ситуація. Все ж таки, у 2019 році була інша картина. Ми виправляли цю ситуацію, але вона полягає у зовсім іншому. Якщо ми тримали дефіцит бюджету Пенсійного Фонду в розмірі біля 150 млрд гривень протягом п’яти останніх років, то протягом першого року з приходу до влади “Слуг народу” дефіцит бюджету Пенсійного фонду України зріс до 202 млрд гривень.

Вони повністю обрушили дефіцит бюджету Пенсійного фонду, і це ще не все. Наприкінці минулого року вперше за сім останніх років Пенсійний фонд взяв у Державного казначейства позику на 16 млрд гривень, щоб додатково закрити дефіцит бюджету ПФУ. Тобто реальний дефіцит бюджету Пенсійного фонду України сьогодні складає колосальні 220 млрд гривень. Це рекорд за всю історію економіки України. Подивіться, яка парадоксальна картина: пенсії не збільшуються практично, а дефіцит бюджету ПФУ катастрофічно зростає.

– Були об’єктивні причини. У вас – вивід капіталу, війна, анексія Криму. А сьогодні цей уряд зіткнувся із ковідом.

– Я скажу одне: збільшення дефіциту ПФУ відбулося до ситуації з ковідом. Економіка України полетіла не під час ковіду, а до ковіду. Перше падіння економіки сталося восени 2019 року, коли півроку керував перший уряд Володимира Зеленського. А другий уряд виявився нічим не кращим – він заганяє ситуацію в пенсійній системі та в економіці ще глибше.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

stvorennja bjuro ekonomichnoyi bezpeki navishho vono potribne vladi f8b9800 80x80 - Створення Бюро економічної безпеки - навіщо воно потрібне владі
ГРОШІ3 тижні тому

Створення Бюро економічної безпеки – навіщо воно потрібне владі

drugoju dozoju vid covid vakcinuvali bilshe nizh pershoju c56868a 80x80 - Другою дозою від COVID вакцинували більше, ніж першою
УКРАЇНА4 тижні тому

Другою дозою від COVID вакцинували більше, ніж першою

05f3db2889468aaecc6f962edf4b5d41 80x80 - Коронавірус в Індії - Як країна справляється з епідемією
СВІТ3 тижні тому

Коронавірус в Індії – Як країна справляється з епідемією

armija ssha zamovila vantazhivki u avtokrazu zmi a9f6a73 80x80 - Армія США замовила вантажівки у АвтоКрАЗу - ЗМІ
УКРАЇНА4 тижні тому

Армія США замовила вантажівки у АвтоКрАЗу – ЗМІ

v ukrayini dva dni znizhuyetsja pririst covid 19 9c72251 80x80 - В Україні два дні знижується приріст COVID-19
УКРАЇНА2 тижні тому

В Україні два дні знижується приріст COVID-19

na trasi kiyiv zhitomir zatrimali bandu shho katuvala ljudej 383031a 80x80 - На трасі Київ - Житомир затримали банду, що катувала людей
УКРАЇНА3 тижні тому

На трасі Київ – Житомир затримали банду, що катувала людей

u krimu student otrimav tjuremnij termin za ekstremizm d77bd6a 80x80 - У Криму студент отримав тюремний термін за "екстремізм"
УКРАЇНА3 тижні тому

У Криму студент отримав тюремний термін за “екстремізм”

zelenskij zatverdiv zbilshennja vitrat na oboronu 45f234f 80x80 - Зеленський затвердив збільшення витрат на оборону
УКРАЇНА4 тижні тому

Зеленський затвердив збільшення витрат на оборону

zelenskij pidpisav odin iz zemelnih zakoniv 9167e2e 80x80 - Зеленський підписав один із земельних законів
УКРАЇНА3 тижні тому

Зеленський підписав один із земельних законів

v ukrayini za dobu zrobili majzhe 18 tisjach shheplen e9c34e3 80x80 - В Україні за добу зробили майже 18 тисяч щеплень
УКРАЇНА4 тижні тому

В Україні за добу зробили майже 18 тисяч щеплень

40ca687407283720730f8a9061c7c8e3 80x80 - Україна, космос - Коли Україна запустить новий космічний апарат
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

Україна, космос – Коли Україна запустить новий космічний апарат

27c99b375e2a7a9d2cc6b73474ca3a30 80x80 - Пластикові пакети Україна - чи заборонить влада тару і упаковку
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

Пластикові пакети Україна – чи заборонить влада тару і упаковку

kiyiv otrimaye novij paket cilej partnerstva z nato 482978b 80x80 - Київ отримає новий пакет Цілей партнерства з НАТО
УКРАЇНА2 тижні тому

Київ отримає новий пакет Цілей партнерства з НАТО

52c04d43e24ed0882b96149cd68134ee 80x80 - Погода у червні - прогноз синоптиків на перший місяць літа в Україні
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

Погода у червні – прогноз синоптиків на перший місяць літа в Україні

de750f30c6ef0a08982371c0eb6a12ba 80x80 - Погода на літо 2021 - синоптики дали прогноз на все літо - новини України
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

Погода на літо 2021 – синоптики дали прогноз на все літо – новини України

doba na donbasi visim obstriliv troye poranenih 587fbc5 80x80 - Доба на Донбасі: Вісім обстрілів, троє поранених
УКРАЇНА3 тижні тому

Доба на Донбасі: Вісім обстрілів, троє поранених

3636c2ac17e10558a92e0659e7cb0aa0 80x80 - Байден робить помилки, але йому не дадуть злити Україну Путіну - дипломат США
СВІТ2 тижні тому

Байден робить помилки, але йому не дадуть злити Україну Путіну – дипломат США

taran pojasniv neobhidnist nacoporu cdf485f 80x80 - Таран пояснив необхідність нацопору
УКРАЇНА3 тижні тому

Таран пояснив необхідність нацопору

u mzs nazvali ochikuvannja ukrayini vid nato 22bdca4 80x80 - У МЗС назвали очікування України від НАТО
УКРАЇНА3 тижні тому

У МЗС назвали очікування України від НАТО

druge covid shheplennja otrimali 70 tisjach ukrayinciv 4234974 80x80 - Друге COVID-щеплення отримали 70 тисяч українців
УКРАЇНА3 тижні тому

Друге COVID-щеплення отримали 70 тисяч українців

pomer horeograf grigorij chapkis 2c1fbb5 80x80 - Помер хореограф Григорій Чапкіс
УКРАЇНА2 години тому

Помер хореограф Григорій Чапкіс

ukrayina povernula pjat paciyentiv z bilorusi e369ca7 80x80 - Україна повернула п'ять пацієнтів з Білорусі
УКРАЇНА4 години тому

Україна повернула п’ять пацієнтів з Білорусі

tjutjunovo vishneva kontrabanda vilucheni sigareti ocinili v 10 mln 84856b2 80x80 - "Тютюново-вишнева" контрабанда: вилучені сигарети оцінили в 10 млн
УКРАЇНА6 години тому

“Тютюново-вишнева” контрабанда: вилучені сигарети оцінили в 10 млн

ukrayinci otrimali majzhe 17 mln shheplen vid covid 9ed0f00 80x80 - Українці отримали майже 1,7 млн щеплень від COVID
УКРАЇНА8 години тому

Українці отримали майже 1,7 млн щеплень від COVID

v ukrayini za dobu menshe tisjachi vipadkiv covid 19 da63bb6 80x80 - В Україні за добу менше тисячі випадків COVID-19
УКРАЇНА10 години тому

В Україні за добу менше тисячі випадків COVID-19

u zoni oos devjat obstriliv vtrat nemaye 6b73c71 80x80 - У зоні ООС дев'ять обстрілів, втрат немає
УКРАЇНА12 години тому

У зоні ООС дев’ять обстрілів, втрат немає

kuleba vikljuchiv peregovori zelenskogo z ldnr 2126c3e 80x80 - Кулеба виключив переговори Зеленського з "ЛДНР"
УКРАЇНА14 години тому

Кулеба виключив переговори Зеленського з “ЛДНР”

shkarlet nazvav kilkist shkil jaki ne pidkljucheni do merezhi b614b17 80x80 - Шкарлет назвав кількість шкіл, які не підключені до Мережі
УКРАЇНА16 години тому

Шкарлет назвав кількість шкіл, які не підключені до Мережі

shmigal rozpoviv pro zapusk fondovogo rinku 5cc09a2 80x80 - Шмигаль розповів про запуск Фондового ринку
УКРАЇНА18 години тому

Шмигаль розповів про запуск Фондового ринку

separatisti ne vipuskajut abituriyentiv z ordlo d8f1acf 80x80 - Сепаратисти не випускають абітурієнтів з ОРДЛО
УКРАЇНА20 години тому

Сепаратисти не випускають абітурієнтів з ОРДЛО

glava obsye znovu vidvidaye ukrayinu 7703e1f 80x80 - Глава ОБСЄ знову відвідає Україну
УКРАЇНА22 години тому

Глава ОБСЄ знову відвідає Україну

zatverdzheno strategiju rozvitku pravosuddja v ukrayini 3256312 80x80 - Затверджено стратегію розвитку правосуддя в Україні
УКРАЇНА24 години тому

Затверджено стратегію розвитку правосуддя в Україні

ukrayina zminjuye taktiku shhodo zblizhennja z nato f46f00c 80x80 - Україна змінює тактику щодо зближення з НАТО
УКРАЇНА1 день тому

Україна змінює тактику щодо зближення з НАТО

374dadb23a90e0896dc5b7bc9531aa24 80x80 - Відпочинок за кордоном - куди можна поїхати українцеві без довідки
СУСПIЛЬСТВО1 день тому

Відпочинок за кордоном – куди можна поїхати українцеві без довідки

genshtab ociniv rik specstatusu ukrayini v nato 1057d14 80x80 - Генштаб оцінив рік спецстатусу України в НАТО
УКРАЇНА1 день тому

Генштаб оцінив рік спецстатусу України в НАТО

v ukrayini za dobu zrobili 62 tisjachi shheplen 400c727 80x80 - В Україні за добу зробили 62 тисячі щеплень
УКРАЇНА1 день тому

В Україні за добу зробили 62 тисячі щеплень

usi oblasti ukrayini zalishajutsja v zelenij zoni moz 8de6241 80x80 - Усі області України залишаються в зеленій зоні - МОЗ
УКРАЇНА1 день тому

Усі області України залишаються в зеленій зоні – МОЗ

pririst koronavirusu v ukrayini znizhuyetsja 41c66f2 80x80 - Приріст коронавірусу в Україні знижується
УКРАЇНА1 день тому

Приріст коронавірусу в Україні знижується

mvs ukrayini popovnit svij aviapark 5964518 80x80 - МВС України поповнить свій авіапарк
УКРАЇНА1 день тому

МВС України поповнить свій авіапарк

ukrposhta predstavila marku do yevro 2020 cff0a93 80x80 - Укрпошта представила марку до Євро 2020
УКРАЇНА2 дні тому

Укрпошта представила марку до Євро 2020