Пенсіонери штурмують Раду - Якої помилки припустилася влада
Зв'язок з нами

Пенсіонери штурмують Раду – Якої помилки припустилася влада

2cf2d0cd0740180934722f206f6b4583 - Пенсіонери штурмують Раду - Якої помилки припустилася влада

Мітинг пенсіонерів силових відомств України Фото: УНІАН

У середу, 14 липня, пенсіонери МВС влаштували акцію протесту біля стін Верховної Ради. Невдоволення було пов’язано з тим, що в липні пенсіонери отримали виплати меншого розміру, ніж раніше. Акція швидко переросла в сутички, оскільки, протестуючі спробували прорватися в будівлю Верховної Ради. “Апостроф” розбирався, що сталося, і які заходи вживає уряд для виправлення ситуації.

Надбавки скінчилися — перерахунку нема

В липні близько 240 тисяч пенсіонерів, що раніше служили в Міністерстві внутрішніх справ, раптово отримали пенсії, суттєво нижчі, ніж раніше. Ця подія стала каталізатором невдоволення, яке давно вже накопичувалося в середовищі військових та інших прирівняних до них пенсіонерів (ветеранів МВС, СБУ, Прикордонної служби, Національної гвардії тощо), загальна кількість яких, за даними Спілки офіцерів України, складає близько 550 тисяч чоловік). Об’єднання військових пенсіонерів оголосили про проведення масових акцій протесту в Києві та регіонах України.

У середу, 14 липня, в Києві, близько 1000 пенсіонерів МВС зібралися біля будівлі Верховної Ради. Ветерани вимагали, щоб до них вийшов спікер парламенту Дмитро Разумков, давши йому на це півгодини. Спікер не зміг виконати цю вимогу, оскільки вів пленарне засідання. Поступово протест перейшов в сутички з Нацгвардією і поліцією, оскільки учасники мітингу почали ламати огорожу, щоб прорватися в будівлю ВР. З силовиків зривали берети та смикали за бронежилети.

eb3c0031e9bcf38ec49921f783d457d9 - Пенсіонери штурмують Раду - Якої помилки припустилася влада

Протест біля Верховної РадиФото: censor.net

За словами голови Спілки офіцерів України Олександра Саська, причиною невдоволення пенсіонерів стала нинішня система нарахування військових пенсій, яка не відповідає чинному законодавству, не забезпечує виплату належних за законом коштів і створює ситуацію нерівності між різними групами ветеранів.

Як розповів в коментарі “Апострофу” колишній віцепрем’єр та міністр соціальної політики України Павло Розенко, система нарахування пенсій пенсіонерам, що служили в Збройних силах, МВС та інших силових відомствах (далі – військові) влаштована таким чином, що розмір пенсії кожному пенсіонеру обчислюється, виходячи з грошового забезпечення, яке на даний час отримують офіцери, які мають аналогічне звання і служать на таких самих посадах. Таким чином, кожне підвищення виплат діючим військовим, автоматично має тягнути за собою підвищення пенсії для колишніх військових.

Тимчасове рішення для надзвичайної ситуації

Проте уряд України після 2014 року не дотримувався цього порядку.

“В 2015 році, коли держава вела бойові дії на сході і витрачала великі кошти на відродження Збройних сил, було прийняте рішення щодо різкого підвищення грошового утримання, – розповідає Павло Розенко. – Проте в цей же час на тлі падіння економіки внаслідок окупації територій не було фінансової можливості так само різко підвищити пенсії колишнім військовослужбовцям. І це, звичайно призвело до невдоволення серед них”.

За словами Розенка, щоб якось пом’якшити ситуацію, у 2018 році після численних переговорів з об’єднаннями військовослужбовців, було прийнято постанову Кабінету міністрів (№103 від 21 лютого 2018 року), яка передбачала механізм повернення боргів за той період, коли не відбувалося підвищення пенсій у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення.

775da570cd0449704eff0bb2ae3a0289 - Пенсіонери штурмують Раду - Якої помилки припустилася влада

Кабінет міністрів УкраїниФото: Апостроф / Олександр Гончаров

Згідно з постановою, ветеранам Міністерства внутрішніх справ виплачувалася певна компенсація. Її розмір, залежно від параметрів розрахунку пенсії, складав від 300 до 4500 гривень.

“Передбачалося, що такі надбавки будуть виплачуватися до 1 липня 2021 року, – говорить екс-віце-прем’єр. – Після цієї дати уряд повинен був провести повноцінний перерахунок пенсій всім військовим пенсіонерам, колишнім працівникам МВС і інших служб згідно з існуючими законами. Проте нинішня влада пропустила цей термін. Чи то через непрофесіоналізм, чи то через недбалість, кошти, необхідні для перерахунку пенсій військовослужбовцям, не були закладені в бюджет, а сам перерахунок просто не був проведений, і надбавка в липні вже не виплачувалася. В результаті, багато пенсіонерів отримали набагато нижчі пенсії”.

Головна вимога — дотримуватися закону

Звичайно, це викликало хвилю збурення серед військових пенсіонерів. Причому не лише серед тих, хто отримав знижені пенсії. Ветерани Збройних сил та інших відомств вже декілька років незадоволені поточним порядком розрахунку пенсій і урядовими рішеннями з цього питання. Тож ситуація з припиненням виплати надбавок стала каталізатором для висловлення загального обурення.

“Сьогодні багато хто з військових пенсіонерів отримує пенсії, які у 2-2,5 рази нижчі за належні за законом, – розповів “Апострофу” Олександр Сасько – До того ж, в різний час уряд приймав рішення, які створювали ситуацію нерівності між різними категоріями пенсіонерів. Наприклад, при розрахунку пенсії для військовослужбовців, які закінчують службу зараз, беруться до розрахунку всі види виплат, які вони отримували. В той же час, для тих, хто виходив на пенсію раніше, враховуються лише три основних види виплат (за звання, посаду і вислугу років). Як результат, різниця в розмірі пенсії для військовослужбовців, що служили в одному званні та на однакових посадах, може сягати 40%. Звичайно, пенсіонери вважають таку ситуацію несправедливою”.

01258ff9883b4789ecaa5ba34b09c618 - Пенсіонери штурмують Раду - Якої помилки припустилася влада

Фото: УНІАН

Дізнавшись про заплановані масові акції протесту колишніх військових, влада захвилювалася і вустами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля оголосила про майбутнє підвищення військових пенсій.

Проте ветеранські організації, яким вдалося роздобути проєкт урядового рішення, залишилися ним незадоволеними.

“За нашими даними, уряд не збирається проводити повноцінний перерахунок пенсій, як це належить за законом, – розповідає Олександр Сасько. – Постанова передбачає чергове тимчасове і часткове рішення — встановити для військових пенсіонерів доплату в розмірі 2000 гривень. На нашу думку, впровадження чергової напівзаконної доплати не тільки зберігає наявні протиріччя у пенсійному забезпеченні військових, але й ще більше затягує їх вузол”.

Пенсіонери, бачачи небажання уряду системно вирішувати проблему, лише радикалізувалися. За словами Олександра Саська, їхні вимоги полягають в тому, щоб привести перерахунок пенсій у відповідність до норм закону, скасувавши всі урядові рішення, які встановлюють нерівні умови для всіх категорій військовослужбовців та військових пенсіонерів.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

u vinnici 10 richna divchinka pomerla vid starosti 7346a70 80x80 - У Вінниці 10-річна дівчинка померла від старості
4 тижні тому

У Вінниці 10-річна дівчинка померла від старості

neefektivno minfin pro koshti medustanov 464966c 80x80 - Неефективно: Мінфін про кошти медустанов
4 тижні тому

Неефективно: Мінфін про кошти медустанов

zelenskij privitav ssha z dnem nezalezhnosti 6238616 80x80 - Зеленський привітав США з Днем незалежності
4 тижні тому

Зеленський привітав США з Днем незалежності

v ukrayinu pribude vakcina moderna c0ba8db 80x80 - В Україну прибуде вакцина Moderna
4 тижні тому

В Україну прибуде вакцина Moderna

kuleba rozpoviv pro principi kompensaciyi za pp 2 d0eeb9e 80x80 - Кулеба розповів про принципи компенсації за ПП-2
4 тижні тому

Кулеба розповів про принципи компенсації за ПП-2

kuleba rozpoviv jak krimchanam povernuti svoyi prava 8234923 80x80 - Кулеба розповів, як кримчанам повернути свої права
4 тижні тому

Кулеба розповів, як кримчанам повернути свої права

v ukrayini 633 novih vipadki covid 19 a85b2e1 80x80 - В Україні 633 нових випадки COVID-19
4 тижні тому

В Україні 633 нових випадки COVID-19

covid shheplennja otrimali shhe 94 tisjachi ukrayinciv 64f1309 80x80 - COVID-щеплення отримали ще 94 тисячі українців
4 тижні тому

COVID-щеплення отримали ще 94 тисячі українців

v dpsu ne pomitili perekrittja kordonu z bilorussju 45e2468 80x80 - В ДПСУ не помітили перекриття кордону з Білоруссю
4 тижні тому

В ДПСУ не помітили перекриття кордону з Білоруссю

jak pidvishhiti efektivnist roboti mitnici v ukrayini d294df1 80x80 - Як підвищити ефективність роботи митниці в Україні
4 тижні тому

Як підвищити ефективність роботи митниці в Україні

pidsumki 107 rinok zemli ta zakon pro oligarhiv 352c99c 80x80 - Підсумки 1.07: Ринок землі та закон про олігархів
4 тижні тому

Підсумки 1.07: Ринок землі та закон про олігархів

u merezhi rozgorivsja skandal cherez pidbori na paradi 3348d0c 80x80 - У мережі розгорівся скандал через підбори на параді
4 тижні тому

У мережі розгорівся скандал через підбори на параді

stala vidoma gotovnist dambi na krimskomu kanali f41aab1 80x80 - Стала відома готовність дамби на Кримському каналі
4 тижні тому

Стала відома готовність дамби на Кримському каналі

stala vidoma prichina smerti vinnichanina pislja vakcini pfizer 4880a69 80x80 - Стала відома причина смерті вінничанина після вакцини Pfizer
4 тижні тому

Стала відома причина смерті вінничанина після вакцини Pfizer

obsjag groshovih perekaziv v ukrayinu zrostaye 88961d5 80x80 - Обсяг грошових переказів в Україну зростає
4 тижні тому

Обсяг грошових переказів в Україну зростає

na odeshhini divchina zaginula v tualeti koli namagalasja distati telefon 6bdf4b1 80x80 - На Одещині дівчина загинула в туалеті, коли намагалася дістати телефон
3 тижні тому

На Одещині дівчина загинула в туалеті, коли намагалася дістати телефон

u skarbnici minimalnij zalishok z pochatku roku 055e937 80x80 - У скарбниці - мінімальний залишок з початку року
4 тижні тому

У скарбниці – мінімальний залишок з початку року

tempi zrostannja realnih dohodiv ukrayinciv spovilnilisja 2298245 80x80 - Темпи зростання реальних доходів українців сповільнилися
4 тижні тому

Темпи зростання реальних доходів українців сповільнилися

u mzs rozpovili pro vizit zelenskogo do ssha e120e91 80x80 - У МЗС розповіли про візит Зеленського до США
4 тижні тому

У МЗС розповіли про візит Зеленського до США

minoboroni korabli rf ne dopomogli sudnu ukrayini 82df104 80x80 - Міноборони: кораблі РФ не допомогли судну України
4 тижні тому

Міноборони: кораблі РФ не допомогли судну України

gerashhenko nazvav prichinu vidstavki avakova 87c8f1e 80x80 - Геращенко назвав причину відставки Авакова
2 тижні тому

Геращенко назвав причину відставки Авакова

c6344f283a1c1c8ced713d5186096027 80x80 - Відпочинок-2021 - скільки коштує відпочити в віп-готелі на двох
2 тижні тому

Відпочинок-2021 – скільки коштує відпочити в віп-готелі на двох

vakcinu pfizer privozjat iz porushennjami zmi 50c1666 80x80 - Вакцину Pfizer привозять із порушеннями - ЗМІ
2 тижні тому

Вакцину Pfizer привозять із порушеннями – ЗМІ

db9225785a1b8658e084ac099b87e239 80x80 - Дельта в Україні - які головні симптоми штаму і чи допоможе вакцина
2 тижні тому

Дельта в Україні – які головні симптоми штаму і чи допоможе вакцина

v yes znjali zaboronu na vyizd ukrayincjam zmi 332171f 80x80 - В ЄС зняли заборону на в'їзд українцям - ЗМІ
2 тижні тому

В ЄС зняли заборону на в’їзд українцям – ЗМІ

2ef530a0b1faec10a9840b1452d97e12 80x80 - Статья Путина - что хочет показать Кремль Украине
2 тижні тому

Статья Путина – что хочет показать Кремль Украине

vidstavka avakova v sluzi narodu rozpovili pro prichini f87fa08 80x80 - Відставка Авакова: в Слузі народу розповіли про причини
2 тижні тому

Відставка Авакова: в Слузі народу розповіли про причини

2cf2d0cd0740180934722f206f6b4583 80x80 - Пенсіонери штурмують Раду - Якої помилки припустилася влада
2 тижні тому

Пенсіонери штурмують Раду – Якої помилки припустилася влада

gerashhenko vislovivsja pro kandidaturu monastirskogo na post ministra b59f552 80x80 - Геращенко висловився про кандидатуру Монастирського на пост міністра
2 тижні тому

Геращенко висловився про кандидатуру Монастирського на пост міністра

b288682659eff6d4683ffd1ed04e9a93 80x80 - Відпочинок 2021 у Греції - куди краще їхати, ціни і курорти на грецьких островах
2 тижні тому

Відпочинок 2021 у Греції – куди краще їхати, ціни і курорти на грецьких островах

u troh oblastjah zhodnogo vipadku covid za dobu f76db64 80x80 - У трьох областях жодного випадку COVID за добу
3 тижні тому

У трьох областях жодного випадку COVID за добу

chastinu ukrayini nakrijut zlivi z gradom 7f0d905 80x80 - Частину України накриють зливи з градом
3 тижні тому

Частину України накриють зливи з градом

chehija vidmovilasja vid zhinochih prizvishh bc5a179 80x80 - Чехія відмовилася від "жіночих" прізвищ
3 тижні тому

Чехія відмовилася від “жіночих” прізвищ

b827dd5d4d979fd2045bffaf659f3db8 80x80 - Електронна трудова книжка - пенсії тепер нараховуватимуться автоматично
3 тижні тому

Електронна трудова книжка – пенсії тепер нараховуватимуться автоматично

menshe tretini derzhpidpriyemstv ye pributkovimi ed2fb26 80x80 - Менше третини держпідприємств є прибутковими
3 тижні тому

Менше третини держпідприємств є прибутковими

na pivdni ukrayini miljoni zagiblih sonechok 04d970e 80x80 - На півдні України мільйони загиблих сонечок
3 тижні тому

На півдні України мільйони загиблих сонечок

e7d67c19c48f41a0d073d37972c10034 80x80 - Відпочинок 2021 - Яка небезпека чекає на українців у Криму
3 тижні тому

Відпочинок 2021 – Яка небезпека чекає на українців у Криму

nezalezhnist 30 rokiv jaki krizi podolala ukrayina fe37776 80x80 - Незалежність, 30 років - Які кризи подолала Україна
3 тижні тому

Незалежність, 30 років – Які кризи подолала Україна

pid kiyevom zijshov z koliyi potjag 6109e4d 80x80 - Під Києвом зійшов з колії потяг
3 тижні тому

Під Києвом зійшов з колії потяг

shmigal nazvav termini vstupu ukrayini do yes d560f99 80x80 - Шмигаль назвав терміни вступу України до ЄС
3 тижні тому

Шмигаль назвав терміни вступу України до ЄС