Зв'язок з нами

ПОЛІТИКА

П’ять вбивць рейтингу президента. Що може знищити Зеленського вже до кінця 2021 року

pjat vbivc rejtingu prezidenta shho mozhe znishhiti zelenskogo vzhe do kincja 2021 roku b033c15 - П'ять вбивць рейтингу президента. Що може знищити Зеленського вже до кінця 2021 року

Володимир Зеленський Фокус

Те, що завищені очікування від Володимира Зеленського неминуче обернуться розчаруванням, було зрозуміло ще на початку 2019 року. Але не минуло й двох років роботи глави держави, як його рейтинг обвалився навіть більш швидкими темпами, ніж передбачалося. За даними опитування групи “Рейтинг” від 5 січня, якби вибори президента пройшли зараз, за Зеленського проголосували б всього 26,2% українців.

Тобто кількість прихильників президента скоротилася майже втричі. А незабаром і така цифра може стати для президента недосяжною. Навіть сам Володимир Зеленський це розуміє: він заявляв, що 2021 рік для нього буде навіть складнішим, ніж 2020-й.

Розповідаємо про 5 головних проблем, які можуть добити рейтинг президента в році, що настав.

Провал боротьби з коронавірусом

Публікація дорожньої карти вакцинації українців від коронавірусу розвіяла останні надії на те, що масова вакцинація все ж може відбутися в 2021 році. Цього року на вакцину зможуть розраховувати лише медики, які працюють з коронавірусними хворими, і військові в ООС. Потім вакцинувати будуть літніх людей, інших медиків, чиновників. Черга працездатних громадян настане тільки в 2022 році – якщо масову вакцинацію дійсно вдасться організувати.

“У масову вакцинацію вже в лютому 2021 року я слабо вірю. Швидше за все, вона буде розтягнута в часі як мінімум до кінця року, а як максимум – до кінця 2022-го. Таким чином, українці ризикують стати заручниками ситуації”, – розповіла 112.ua президент асоціації медичного туризму Віолетта Янишевська.

Українці опиняться обмеженими в правах бути здоровими, хоча на даний момент не відомо навіть, скільки всього вакцин необхідно Україні. І в Кабміні це прямо підтверджують.

З урахуванням того, на якому етапі знаходяться закупівлі вакцини, стає очевидно, що протягом найближчих двох років охопити вакциною половину населення України, як це планує уряд, не вдасться. Виходячи з обсягу закупівлі Sinovac і тієї кількості вакцин, які ми повинні отримати за програмою COVAX, ми зможемо провакцинувати всього 9 мільйонів чоловік. При цьому від забезпечення супутником V Зеленський відмовляється, штовхаючи українців на поїздку в РФ, де вакцина набагато доступніша.

Крім того, гостро стоїть і питання безпеки тих вакцин, які пропонує українцям Зеленський. Наприклад, він називає Sinovac “надійною вакциною для життя”, хоча тести в Бразилії показали лише 60% її надійності. Безпека інших вакцин, які найближчим часом отримає Україна – теж під питанням, адже всі необхідні дослідження ще не провели.

Вакцинний когнітивний дисонанс і неефективні карантинні обмеження, які час від часу впроваджує команда Зеленського в Кабміні, не дивлячись на відсутність достовірних даних про захворюваність населення, а також – профанація забезпечення клінік необхідним обладнанням, неминуче спровокують в 2021 році хвилю розчарування в українському президенті.

Продовження бойових дій на Донбасі

План Зеленського щодо врегулювання конфлікту на Донбасі швидше мертвий, ніж живий. Переговори з Росією щодо Донбасу зайшли в глухий кут. Їх просто немає. Колишні домовленості про закріплення в українському законодавстві особливого порядку місцевого самоврядування окремих районів Донецької та Луганської областей, а також про включення в законодавство “формули Штайнмаєра”, командою Зеленського ігноруються.

У грудні Верховна Рада продовжила дію Закону України Про особливий порядок місцевого самоврядування в Донбасі до кінця 2021 року, але в ньому так і не зафіксували особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей. Київ продовжує наполягати на тому, щоб вибори провели тільки після передачі Україні контролю над російсько-українським кордоном, незважаючи на те, що Мінські угоди передбачають зворотний порядок дій.

Ситуація, фактично, заморожена. З коментарів Зеленського з цього питання випливає, що надалі нам не варто чекати ніяких зрушень, крім, хіба що, спроб Києва змінити Мінські угоди. А на це, в свою чергу, не піде Росія. Ну, а якийсь план “Б”, про який згадував Зеленський в грудні, на думку експертів, означає силовий сценарій. Очевидно, що цей варіант вирішення проблеми не приведе нас до миру.

Тому для України мир на сході в 2021 році залишається недосяжним при існуючій політиці.

Анонсований Україною новий обмін полоненими з “ДНР” і “ЛНР”, теж, мабуть, відкладається в часі. Уповноважений з прав людини в Україні Людмила Денисова говорила, що передача може відбутися 20-21 січня. Але віз і нині там.

Представники так званих “Д/ЛНР” кажуть, що звільнені Україною особи моментально потрапляють в міжнародний розшук і повторно затримуються. Також вони вказують на численні невиконання домовленостей українською стороною. Поки нічого не дає нам можливості вважати, що в 2021 році підходи зміняться.

Договорняки з Порошенком

Не дивно, що передвиборне гасло партії президента “Весна прийде — саджати будемо” вже давно викликає у них сміх, а то й зовсім – роздратування. У вкрай гострому для суспільства питанні корупції за час президентства Зеленського істотних зрушень так і не було. Генпрокурор Ірина Венедіктова розповідає, що минулого року до судів направили майже на 40% більше кримінальних проваджень з обвинувальними актами. Однак статистику засуджених через корупцію вона не наводить. За два роки гучних кейсів посадок корупціонерів, які здійснюють розкрадання в особливо великому розмірі, ми так і не побачили.

Більш того, Венедіктова, не соромлячись, заявляє, що корупція в 2020 році принесла країні у вісім разів більше збитків, ніж в 2019 році, – 278 млн грн. При цьому потрібно розуміти, що ця цифра не відображає реальності.

Чи буде Генпрокурор відправлена у відставку – питання, яке знову і знову виникає на порядку денному. Але насправді це не настільки важливо, адже ефективність боротьби з корупцією залежить не тільки від неї. Необхідна повноцінна реформа правоохоронної системи, яку від президента ми поки так і не дочекалися.

Експерти стверджують, що на зміну ситуації немає особисто волі Зеленського. На це, на їхню думку, вказують систематичні “договорняки” президента з Петром Порошенком, який все ще не був засуджений у жодній відкритій проти нього кримінальній справі.

Так що висока ймовірність, що в 2021 заломлення тренда ми не побачимо, і питання боротьби з корупцією знову буде підвішене в повітрі. При цьому Цього разу імітація Зеленським “режиму Лукашенка” вже навряд чи йому допоможе.

Команда злодіїв і шахраїв

Не секрет, що рейтинг Зеленського підривають неефективні чиновники. Президент говорив, що склад Кабміну буде змінюватися доти, доки “біля керма” не стануть професійні міністри. Також в експертному середовищі звучали припущення про дострокові вибори до Верховної Ради. В інтересах підтримки рейтингу Зеленського – змінити команду в обох інстанціях.

Але, якщо Кабмін він може і змінити, то дострокові вибори у Верховній Раді – це палиця з двома кінцями. З одного боку, відсутність цих виборів загрожує ще більшою втратою рейтингу, адже “Слугу народу” неминуче асоціюють з президентом. З іншого боку, проведи він їх, монобільшості йому більше не бачити.

Якби дострокові вибори відбулися зараз, партія “Слуга народу”, за даними грудневого опитування Соціологічної групи “Рейтинг”, зібрала б всього 21,1% підтримки. При цьому за партію “Опозиційна платформа – За життя” готові проголосувати 17,3%, за “Європейську солідарність”– 15,2%, за “Батьківщину” – 10,9%. КМІС же і зовсім говорить, що ОПЗЖ вже перегнала “слуг” – поки на 2%.

Багато з обіцяного Зеленським пакету законопроєктів благополучно перекочували з 2019 в 2021 рік. Це й ініціатива про всеукраїнський референдум, про легалізацію медичного канабісу, про дозвіл на вогнепальну зброю.

Хоча в команді напружені до межі суперечності, про які не говорив тільки ледачий, і депутати голосують все менш злагоджено, президенту набагато простіше користуватися одностайністю тих 200 з гаком депутатів, які ще підлягають всім вказівкам від партії, і додати собі балів виконанням старих обіцянок.

Але, як би там не було, дистанціюватися від слуг Зеленському не вийде, і всі “косяки”, які вони будуть здійснювати в 2021 році, неминуче відбиватимуться на його рейтингу.

Високі тарифи і нажива на зубожінні народу

Питання тарифів і забезпечення громадян – звичайно, чисто юридично, не в сфері відповідальності Зеленського. Але він, ще будучи кандидатом в президенти, взяв на себе відповідальність за зростання добробуту українців, а також – неодноразово підтверджував свою соціальну позицію під час введення карантинних обмежень.

Однак істотної підтримки на карантині громадяни так і не дочекалися. Крім кредитів під 5-7-9%, якими зуміли скористатися лише 0,005% підприємців, були впроваджені тільки кредитна відстрочка і мізерна допомога з безробіття. Реального працевлаштування “Велике будівництво” не дало, мораторій на перевірки бізнесу працював лише частково. Економічні експерти припускають, що в 2021 році навіть ця допомога буде урізана.

Зеленський активно піариться на зростанні мінімальної зарплати до реального прожиткового мінімуму. Однак більшість виборців розуміє, що мінімальна зарплата, яка істотно не впливає на добробут українців. Обсяг середньої зарплати вона вгору не підтягне, а тільки збільшить податки.

При цьому закладений в бюджет прожитковий мінімум приблизно в два рази менше реального прожиткового мінімуму, що вже само по собі парадоксально. А адже саме до цього показника прив’язані всі соцвиплати. Так що рости в 2021 році вони будуть лише інфляційно.

Зате тарифи на газ і його доставку, а також – електрика, збільшаться істотно: вони заморожені тільки до березня. На субсидії при цьому надії немає. У держбюджеті на 2021 рік їхній обсяг урізали. Мало того, МВФ ставить умовою для отримання чергового траншу ще й скорочення на 2022 рік. Зеленський же, як ми пам’ятаємо, проти МВФ виступав лише в серіалі “Слуга народу”, а як тільки став президентом – завжди йшов на поводу у кредиторів. Малоймовірно, що і тепер він змінить свою політику.

Крім цього, в Раді також буде слухатися законопроєкт, який надасть можливість конфіскувати житло за борги по ЖКГ. Так що вже незабаром можна очікувати нову хвилю протестів, які істотно підсікатимуть рейтинг президента – якщо він, звичайно, вчасно не подбає і не піде на чергові комунальні “напівзаходи”.

***
А раз “хліба” не буде, ставку в підтримці рейтингу президента роблять на “видовища”. Зокрема, Зеленський розповів про масштабні плани на святкуванні Незалежності України.

“Йде символічний рік – 30-річчя нашої незалежності, це підйом духу, є чим пишатися. Вважаю, що ми зробимо велике свято, у нас багато ідей. Думаю, що приїде багато іноземних лідерів, які поважають Україну”, – повідомив Зеленський.

Це ще більше доводить, що в умовах повної політичної імпотенції Зеленський перетвориться на “англійську королеву”. Але миритися з цим українці не стануть. Обурення від обману очікувань накопичується і перетворюється на бомбу сповільненої дії, яка неминуче “рвоне” ще до кінця 2021 року.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

82c811d3f84b4b589f26d706abe00842 80x80 - Боротьба з коронавірусом - з яких країн варто брати приклад Україні
СВІТ4 тижні тому

Боротьба з коронавірусом – з яких країн варто брати приклад Україні

022fae1eb2bf96d5ff59072a8ed0f19c 80x80 - Реформа СБУ - Як не нашкодити безпеці країни - Новини України
СУСПIЛЬСТВО4 тижні тому

Реформа СБУ – Як не нашкодити безпеці країни – Новини України

goli ukrayinki na balkoni seks skandal u dubayi 2529e16 80x80 - Голі українки на балконі. Секс-скандал у Дубаї
УКРАЇНА2 тижні тому

Голі українки на балконі. Секс-скандал у Дубаї

separatisti dvichi obstriljali poziciyi zsu f432c86 80x80 - Сепаратисти двічі обстріляли позиції ЗСУ
УКРАЇНА4 тижні тому

Сепаратисти двічі обстріляли позиції ЗСУ

vsi azs ukrayini chekaye perevirka minregion 862e264 80x80 - Всі АЗС України чекає перевірка - Мінрегіон
УКРАЇНА3 тижні тому

Всі АЗС України чекає перевірка – Мінрегіон

72926d77d17d0d9cd75d3f71ad537f01 80x80 - Як ділять землю в Умані під дахом колишнього заступника міністра АПК
СУСПIЛЬСТВО4 тижні тому

Як ділять землю в Умані під дахом колишнього заступника міністра АПК

coronavac v ukrayinu yide nova vakcina b29231a 80x80 - CoronaVac. В Україну їде нова вакцина
УКРАЇНА4 тижні тому

CoronaVac. В Україну їде нова вакцина

ded8f8de8ed18750da6ed29945bf13f1 80x80 - У лікарнях немає місць, людей не вакцинують - лікар про катастрофу в Україні
СУСПIЛЬСТВО3 тижні тому

У лікарнях немає місць, людей не вакцинують – лікар про катастрофу в Україні

38b4caf6f953cdadb2d63cac354de991 80x80 - Війна на Донбасі - Путін збирає війська, чим це закінчиться - новини України
СУСПIЛЬСТВО3 тижні тому

Війна на Донбасі – Путін збирає війська, чим це закінчиться – новини України

naftogaz u 15 regionah mozhlivi pereboyi z teplom 4fa68d7 80x80 - Нафтогаз: У 15 регіонах можливі перебої з теплом
УКРАЇНА4 тижні тому

Нафтогаз: У 15 регіонах можливі перебої з теплом

16e78df4fcd3befb79961160b1bd435c 80x80 - Лікування коронавірусу в Україні - лікар Віра Казмірчук розповіла як лікувати і що не можна робити
СУСПIЛЬСТВО4 тижні тому

Лікування коронавірусу в Україні – лікар Віра Казмірчук розповіла як лікувати і що не можна робити

u ssha pojasnili chomu bajden ne telefonuye zelenskomu 9d9561c 80x80 - У США пояснили, чому Байден не телефонує Зеленському
УКРАЇНА4 тижні тому

У США пояснили, чому Байден не телефонує Зеленському

stepanov zaperechuye zvjazok shheplennja i smerti vijskovoyi d734b1c 80x80 - Степанов заперечує зв'язок щеплення і смерті військової
УКРАЇНА4 тижні тому

Степанов заперечує зв’язок щеплення і смерті військової

21c265bfe64dce6da320565922eecbd7 80x80 - Карантин - чи можливі масштабні протести в Україні
СУСПIЛЬСТВО4 тижні тому

Карантин – чи можливі масштабні протести в Україні

16b53356f35f9d59524a64df2d536085 80x80 - Пенсія в Україні - Павло Розенко жорстко наїхав на Зеленського через пенсії
СУСПIЛЬСТВО4 тижні тому

Пенсія в Україні – Павло Розенко жорстко наїхав на Зеленського через пенсії

v ukrayini vzhe ponad 30 tisjach zhertv pandemiyi d81ffba 80x80 - В Україні вже понад 30 тисяч жертв пандемії
УКРАЇНА4 тижні тому

В Україні вже понад 30 тисяч жертв пандемії

e419bbc00d782c050f1f35910049928a 80x80 - В Україні створюється власне виробництво боєприпасів - новини України
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

В Україні створюється власне виробництво боєприпасів – новини України

v ukrayini v ljutomu zrosla zarplata derzhstat fa8d073 80x80 - В Україні в лютому зросла зарплата - Держстат
УКРАЇНА3 тижні тому

В Україні в лютому зросла зарплата – Держстат

aed003c7e3d01c2db97be0ac414270f4 80x80 - Ціни на електроенергію - скільки платять споживачі - новини України
СУСПIЛЬСТВО4 тижні тому

Ціни на електроенергію – скільки платять споживачі – новини України

na donbasi pjat raziv za dobu porushuvalasja tisha e4f88c4 80x80 - На Донбасі п'ять разів за добу порушувалася "тиша"
УКРАЇНА4 тижні тому

На Донбасі п’ять разів за добу порушувалася “тиша”

v ukrayini za dobu vid covid pomerli 367 osib 08d9bae 80x80 - В Україні за добу від COVID померли 367 осіб
УКРАЇНА41 хв. тому

В Україні за добу від COVID померли 367 осіб

doba v oos sim obstriliv u zsu vtrat nemaye b9e129c 80x80 - Доба в ООС: сім обстрілів, у ЗСУ втрат немає
УКРАЇНА3 години тому

Доба в ООС: сім обстрілів, у ЗСУ втрат немає

pidsumki 1904 peregovori shhodo donbasu i novij shtam 9e6fbd0 80x80 - Підсумки 19.04: Переговори щодо Донбасу і новий штам
УКРАЇНА5 години тому

Підсумки 19.04: Переговори щодо Донбасу і новий штам

19fc1d23fb4cb0b559ca23ec3210feaf 80x80 - Росія проти України - У РФ шукають спосіб пустити воду в Крим
СУСПIЛЬСТВО6 години тому

Росія проти України – У РФ шукають спосіб пустити воду в Крим

reznikov ociniv jmovirnist vtorgnennja rosiyi b15248f 80x80 - Резніков оцінив ймовірність вторгнення Росії
УКРАЇНА7 години тому

Резніков оцінив ймовірність вторгнення Росії

94234d7802464b54d81e7dbc38f5351b 80x80 - Вакцинація в Україні - лікар розповіла, коли буде колективний імунітет
СУСПIЛЬСТВО8 години тому

Вакцинація в Україні – лікар розповіла, коли буде колективний імунітет

v op rozpovili pro propoziciyi na normandiyi 20566b2 80x80 - В ОП розповіли про пропозиції на "Нормандії"
УКРАЇНА9 години тому

В ОП розповіли про пропозиції на “Нормандії”

u tkg rozpovili pro pidsumki zustrichi shhodo donbasu 57a4daa 80x80 - У ТКГ розповіли про підсумки зустрічі щодо Донбасу
УКРАЇНА11 години тому

У ТКГ розповіли про підсумки зустрічі щодо Донбасу

moz poperedzhaye pro novij shtam koronavirusu 98c8817 80x80 - МОЗ попереджає про новий штам коронавірусу
УКРАЇНА13 години тому

МОЗ попереджає про новий штам коронавірусу

nazvali sumu pokupki pislja jakoyi pozbavljatimut subsidij 17f70af 80x80 - Назвали суму покупки, після якої позбавлятимуть субсидій
УКРАЇНА15 години тому

Назвали суму покупки, після якої позбавлятимуть субсидій

3f1b9e846d877fe5a3209f53e2c55f0d 80x80 - Погода на травневі свята - синоптики дали прогноз, чи будуть дощі на Великдень
СУСПIЛЬСТВО16 години тому

Погода на травневі свята – синоптики дали прогноз, чи будуть дощі на Великдень

stepanov nazvav termini novogo spalahu covid 19 7c2f1ae 80x80 - Степанов назвав терміни нового спалаху COVID-19
УКРАЇНА17 години тому

Степанов назвав терміни нового спалаху COVID-19

zelenskij hoche laboratoriju dlja stvorennja vakcin 58bdc82 80x80 - Зеленський хоче лабораторію для створення вакцин
УКРАЇНА19 години тому

Зеленський хоче лабораторію для створення вакцин

2286318677e24c33a47b99812b0fb2ba 80x80 - Пенсії в Україні - Скільки потрібно працювати, щоб вийти на відпочинок
СУСПIЛЬСТВО20 години тому

Пенсії в Україні – Скільки потрібно працювати, щоб вийти на відпочинок

sbu ogolosila pro masshtabni navchannja po krayini 5b1506b 80x80 - СБУ оголосила про масштабні навчання по країні
УКРАЇНА21 годину тому

СБУ оголосила про масштабні навчання по країні

shheplen pfizer zrobili mensh jak 400 za dobu fe620a2 80x80 - Щеплень Pfizer зробили менш як 400 за добу
УКРАЇНА23 години тому

Щеплень Pfizer зробили менш як 400 за добу

v ukrayini za dobu shhepili vsogo 1 453 osib 7e7024e 80x80 - В Україні за добу щепили всього 1 453 осіб
УКРАЇНА1 день тому

В Україні за добу щепили всього 1 453 осіб

rosija vvela nove pravilo dlja vyizdu v krim 8eef35b 80x80 - Росія ввела нове правило для в'їзду в Крим
УКРАЇНА1 день тому

Росія ввела нове правило для в’їзду в Крим

v ukrayini vid covid pomerli 40 tisjach ljudej b33bb91 80x80 - В Україні від COVID померли 40 тисяч людей
УКРАЇНА1 день тому

В Україні від COVID померли 40 тисяч людей

v oos visim obstriliv ye zagiblij i poranenij 17ce4fa 80x80 - В ООС вісім обстрілів, є загиблий і поранений
УКРАЇНА1 день тому

В ООС вісім обстрілів, є загиблий і поранений