Ринок Столичний відновив повноцінну роботу
Зв'язок з нами

Ринок Столичний відновив повноцінну роботу

aed83ae0d1553f46672033838eb0ed78 - Ринок Столичний відновив повноцінну роботу

Останні кілька місяців стали для ринку “Столичний” у Києві непростим випробуванням. Після захоплення в минулому році цього найбільшого оптового сільськогосподарського хабу представниками “донецької мафії” на чолі з Рустемом Абдукадировим, ринок буквально повернувся в 90-і – з їх рекетом, залякуванням орендарів і кримінальними схемами. Однак зараз Абдукадирова і його людей зі “Столичного” видворили, і порядок на ринку повністю відновлено. Законна адміністрація, дії якої підкріплені рішеннями судів і підтримкою правоохоронців, припинила тіньові схеми “готівкового обілечування” продавців, ввівши прозорі договори оренди, зупинила розбазарювання майна ринку і зуміла в найкоротші терміни налагодити його роботу. Про історію ринку і про те, чим сьогодні живе “Столичний” – в репортажі нашого видання.

Ті, хто раніше ніколи не бував на ринку “Столичний”, відвідавши його вперше, будуть, без сумніву, вражені. Павільйони, довжиною в кілька сот метрів, в деяких навіть присутня окрема смуга руху для автомобільного транспорту(!). Тисячі обладнаних торгових місць. Різноманіття товарів на будь-який смак і гаманець, від якого просто розбігаються очі… Все це з дня заснування “Столичного” зробило його найбільшим і найпопулярнішим майданчиком з торгівлі сільськогосподарською продукцією не тільки в столиці, а й у всій Україні.

Спроба відродити “лихі 90-і”

Однак кілька останніх місяців видалися для орендарів і продавців “Столичного” непростими. Замість цивілізованих правил роботи ринку, до яких вони звикли, на “Столичному” несподівано стали виникати відверто кримінальні схеми. Привнесла їх в роботу ринку в 2020 році група “донецьких”, очолювана відомим в певних колах Рустемом Абдукадировим.

Цей поплічник іншого авторитета – Армена Саркісяна ( “Горлівського”), відомого організатора постачання “тітушок” на антимайдан, ввів на “Столичному” схожі на бандитські порядки, за яких орендарі мусили платити за місця “кешем”, а незгодних – залякували і просто силою викидали з торгових місць. Одночасно Абдукадиров спробував провернути схему фіктивного банкрутства ринку, маючи намір вивести частину коштів “Столичного”, призначених для його розвитку, на підставні фірми.

e5c277fc2034e3729acb381e54850a48 - Ринок Столичний відновив повноцінну роботу

Абдукадиров з вікна автомобіля роздає вказівки своїм підлеглим

Щоб зрозуміти, як “донецькому” Абдукадирову вдалося захопити керівництво “Столичним”, слід звернутися до історії ринку.

“Столичний” був створений 10 років тому двома засновниками – компаніями “Сучасні ринкові інновації” і “Аграрний маркетинговий центр”. Перша компанія показала, що діяльність ринку її дійсно цікавить, вкладала в нього гроші і брала участь в розвитку “Столичного”.

Що стосується другої фірми, то в 2012 році вона, фактично, була захоплена за методом “віддай, або пошкодуєш” представниками донецької гілки “сім’ї” Януковича, і значної участі в житті ринку не брала. Після перемоги Майдану, “донецькі” очікувано втекли за кордон, а частку в компанії переоформили на підставних зарубіжних власників.

У 2018 році власником частки ринку, що належить “донецьким”, став такий собі Олександр Стельмах (який виявився, втім, черговою “підставною” особою). Однак його повноваження формально дозволяли укладати угоди щодо частки ринку, чим він і скористався в схемі обману іноземних інвесторів, які виявили бажання придбати цю частку. Про цю схему ЗМІ немало писали . Суть її в тому, що, отримавши від інвесторів багатомільйонні аванс і підписавши документи, Стельмах просто “зник з радарів” покупців, прихопивши гроші. І завів у 2020 році на ринок свій менеджмент, поставивши директором вже згаданого Рустема Абдукадирова. Останній, в свою чергу, і ввів на ринку рекетирські порядки.

Витіснити криміналітет з ринку вдалося лише недавно і чималими зусиллями. Однак сьогодні стосовно Олександра Стельмаха відкрито кримінальне провадження за низкою статей, а сам він оголошений в міжнародний розшук.

Рустем Абдукадиров також є фігурантом кримінальних розслідувань, зокрема – у справі про шахрайство і доведення ринку “Столичний” до банкрутства. А після низки судів – він був відсторонений від керівництва ринком.

“Попереднє керівництво “Столичного “, яке з 2020 року незаконно керувало ринком “Столичний”, створило навмисну заборгованість у 400 млн грн. Щоб не виконувати взяті на себе зобов’язання перед реальними кредиторами, і зокрема перед компанією “Сучасні ринкові інновації “. Ця компанія, нагадаю, є не тільки співвласником “Столичного”, але одночасно і інвестором. Близько десяти років тому “Сучасні ринкові інновації” надали “Столичному” кредит у розмірі $10 млн, за рахунок яких і були побудовані павільйони, на яких зараз здійснюється торгівля. Рустем Абдукадиров уклав ряд фіктивних договорів з фірмами “Надія” і “Еліт торг компані”, в результаті у “Столичного” виникала псевдо-заборгованість близько 400 млн грн”, – пояснив суть схеми, за допомогою якої Абдукадиров намагався довести до банкрутства ринок, адвокат ТОВ “Сучасні ринкові інновації” Олег Мусієнко.

Крім цього, Абдукадиров створив фірму-прокладку – ТОВ “Продовольчий хаб “Столичний ” – через яку організував виведення коштів з ринку.

“Це підприємство не мало ніякого відношення ні до акціонерів” Столичного “, ні до реальних власників. Це була штучно створена керуюча компанія ринку, яка заробляла на його діяльності”, – підкреслив Мусієнко.

У підсумку, ціною довгих зусиль, законні власники змогли добитися правди в суді.

“На сьогоднішній день немає жодного рішення суду, яке б підтверджувало заборгованість ринку “Столичний” перед фіктивними кредиторами. Водночас існує кілька судових рішень про стягнення з ринку “Столичний” коштів на користь реальних інвесторів – це ТОВ “Сучасні ринкові інновації” (близько 80 млн грн) і ТОВ “СІА” (близько 28 млн грн). Що стосується колишнього керівника ринку Рустема Абдукадирова – його призначення директором було визнано судом незаконним. Зараз у ринку нове керівництво, зокрема, комерційний директор В’ячеслав Забєлін, який організовує його роботу і докладає всіх зусиль, щоб забезпечити розвиток підприємства і плідну співпрацю з орендарями та відвідувачами. Ситуація на ринку стабілізована, господарська діяльність здійснюється в повному обсязі – в павільйонах вистачає орендарів і покупців “, – розповів Мусієнко “Апострофу”.

На ринку, нарешті, все повністю гаразд

Навіть після появи судових рішень про незаконність діяльності Абдукадирова і його підручних, їх довгий час не вдавалося витіснити з ринку. Довелося навіть втрутитися правоохоронцям, які, в результаті, на початку червня, навели порядок і забезпечили можливість роботи законної адміністрації.

a075f63b405ddd928bad300c4384becf - Ринок Столичний відновив повноцінну роботу

Про деякі подробиці діяльності “донецького” угруповання на “Столичному”, а також про те, що відбувається зараз, “Апострофу” розповів представник законної адміністрації, керівник юридичного департаменту ТОВ “Ринок сільськогосподарської продукції” Столичний “Дмитро Кирюшин.

“Фіктивні договори, укладені попереднім керівництвом ринку, передбачали, що “Столичний” повинен був взяти на себе фінансові зобов’язання по оплаті товару, якого, фактично, не існувало. Це були якісь, нібито, збірні конструкції, для яких на території ринку навіть не передбачене місце. Тобто, можемо констатувати, що “договори” не були спрямовані на настання яких-небудь реальних наслідків, а були укладені виключно з метою створення штучної заборгованості для доведення підприємства до банкрутства”, – пояснив Кирюшин.

На даний момент ринок запрацював стабільно і в повністю законному режимі.

“Зараз генеральним директором ринку є Сергій Олегович Головня. Він повністю легітимний керівник, відомості про нього внесені до ЄДР, їх можна подивитися у відкритому доступі. Сергій Головня був призначений на загальних зборах засновників, які є вищим органом управління юридичної особи”, – підкреслив глава юридичного департаменту “Столичного”.

Крім цього він зазначив, що нова законна адміністрація “Столичного” відновила його роботу в нормальному руслі, і орендарі ринку це повністю підтримують.

“Зараз – укладаємо прозорі договори між орендарями та керуючою компанією нерухомості ринку “Оілсі”. Днями було спільне зібрання з ними, люди дуже раді, і навіть аплодували. Бо раніше у багатьох договорів не було, з людей вимагали “кеш “- могли в будь-який момент прийти, і сказати, мовляв, ти сьогодні не 10 тис, вже платиш, а 15, або – до побачення. Незгодних – силою проганяли з їх торгових точок. Людей така ситуація, звичайно ж, не влаштовувала. Тому вони повністю підтримують введення прозорої договірної системи”, – розповів Кирюшин.

Також, за словами керівника юридичного департаменту “Столичного”, нова адміністрація повністю забезпечила порядок на території ринку і безпеку, як продавців, так і відвідувачів.

“На території ринку перебувають дві охоронних структури, які забезпечують безпеку роботи ринку – це Державна служба охорони (так звана “поліція охорони”), і приватна компанія, з якою укладено договори на охорону павільйонів. І, звичайно ж, тут немає ніяких “вибухів”, фейки про які намагається розганяти колишнє керівництво. Ринок працює в звичайному режимі, життю відвідувачів нічого не загрожує”, – підкреслив юрист.

На ринку говорять…

Кореспонденти видання поспілкувалися з кількома продавцями ринку “Столичний” і всі вони в один голос стверджують, що втомилися від постійного третирування колишньою адміністрацією, і раді встановленню на ринку порядку. Крім того, ціни на місця для орендарів, встановлені новою адміністрацією, виявилися нижче.

“Якщо раніше було, наприклад, 14 тисяч (за місце, – ред.) То тепер 10 тисяч. Різниця відчувається”, – розповідає Валерій, який торгує на ринку власноруч вирощеними грибами.

f2a90ee2ee9bc36a619a7bcb064adbb2 - Ринок Столичний відновив повноцінну роботу

Торговець грибами на ринку “Столичний”, кадр відеорепортажу “Апострофа”

Крім того, за його словами, він дуже радий тому, що відтепер платежі проходять виключно “в білу”, а не так як при Абдукадирові, у якого квитанція про оплату була не більше ніж папірцем.

“Раніше документи, за якими здійснювалась оплата, були “фількіною грамотою “. Так було. Зараз – все офіційно. З утриманням всіх податків. Саме так, як повинно бути”, – розповідає Валерій.

Задоволені роботою ринку і покупці.

“Де ще купувати, якщо не тут. Хороша якість товарів, відмінне обслуговування, непогано поступаються. Прекрасна атмосфера”, – ділитися своїми враженнями від “Столичного” покупець Іван.

“У нас все відмінно, продукція на ринку є. Підприємці регулярно приїжджають за покупками – все свіже, все класне – ми чекаємо покупців”, – розповідає продавець Аліна.

На сьогоднішній день, за словами Дмитра Кирюшина, в планах законної адміністрації “Столичного”, добудова незавершених і будівництво кількох нових павільйонів, а також відкриття митного терміналу.

1c8be52f829fbb7b51e5b1d055fccd4e - Ринок Столичний відновив повноцінну роботу

“Ми впевнені, що тільки такий підхід – розвиток ринку, збільшення торговельних площ, різноманітності продукції, повна юридична прозорість відносин з орендарями – може конвертуватися в кількість відвідувачів. І що “Столичний” в результаті перетворитися в кращий оптовий ринок не тільки України, а й усієї Європи. Так що – ласкаво просимо на “Столичний”, – резюмував Кирюшин.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

u vinnici 10 richna divchinka pomerla vid starosti 7346a70 80x80 - У Вінниці 10-річна дівчинка померла від старості
4 тижні тому

У Вінниці 10-річна дівчинка померла від старості

neefektivno minfin pro koshti medustanov 464966c 80x80 - Неефективно: Мінфін про кошти медустанов
4 тижні тому

Неефективно: Мінфін про кошти медустанов

zelenskij privitav ssha z dnem nezalezhnosti 6238616 80x80 - Зеленський привітав США з Днем незалежності
4 тижні тому

Зеленський привітав США з Днем незалежності

v ukrayinu pribude vakcina moderna c0ba8db 80x80 - В Україну прибуде вакцина Moderna
4 тижні тому

В Україну прибуде вакцина Moderna

kuleba rozpoviv pro principi kompensaciyi za pp 2 d0eeb9e 80x80 - Кулеба розповів про принципи компенсації за ПП-2
4 тижні тому

Кулеба розповів про принципи компенсації за ПП-2

kuleba rozpoviv jak krimchanam povernuti svoyi prava 8234923 80x80 - Кулеба розповів, як кримчанам повернути свої права
4 тижні тому

Кулеба розповів, як кримчанам повернути свої права

covid shheplennja otrimali shhe 94 tisjachi ukrayinciv 64f1309 80x80 - COVID-щеплення отримали ще 94 тисячі українців
4 тижні тому

COVID-щеплення отримали ще 94 тисячі українців

v dpsu ne pomitili perekrittja kordonu z bilorussju 45e2468 80x80 - В ДПСУ не помітили перекриття кордону з Білоруссю
4 тижні тому

В ДПСУ не помітили перекриття кордону з Білоруссю

jak pidvishhiti efektivnist roboti mitnici v ukrayini d294df1 80x80 - Як підвищити ефективність роботи митниці в Україні
4 тижні тому

Як підвищити ефективність роботи митниці в Україні

pidsumki 107 rinok zemli ta zakon pro oligarhiv 352c99c 80x80 - Підсумки 1.07: Ринок землі та закон про олігархів
4 тижні тому

Підсумки 1.07: Ринок землі та закон про олігархів

u merezhi rozgorivsja skandal cherez pidbori na paradi 3348d0c 80x80 - У мережі розгорівся скандал через підбори на параді
4 тижні тому

У мережі розгорівся скандал через підбори на параді

stala vidoma gotovnist dambi na krimskomu kanali f41aab1 80x80 - Стала відома готовність дамби на Кримському каналі
4 тижні тому

Стала відома готовність дамби на Кримському каналі

stala vidoma prichina smerti vinnichanina pislja vakcini pfizer 4880a69 80x80 - Стала відома причина смерті вінничанина після вакцини Pfizer
4 тижні тому

Стала відома причина смерті вінничанина після вакцини Pfizer

obsjag groshovih perekaziv v ukrayinu zrostaye 88961d5 80x80 - Обсяг грошових переказів в Україну зростає
4 тижні тому

Обсяг грошових переказів в Україну зростає

na odeshhini divchina zaginula v tualeti koli namagalasja distati telefon 6bdf4b1 80x80 - На Одещині дівчина загинула в туалеті, коли намагалася дістати телефон
3 тижні тому

На Одещині дівчина загинула в туалеті, коли намагалася дістати телефон

u skarbnici minimalnij zalishok z pochatku roku 055e937 80x80 - У скарбниці - мінімальний залишок з початку року
4 тижні тому

У скарбниці – мінімальний залишок з початку року

tempi zrostannja realnih dohodiv ukrayinciv spovilnilisja 2298245 80x80 - Темпи зростання реальних доходів українців сповільнилися
4 тижні тому

Темпи зростання реальних доходів українців сповільнилися

u mzs rozpovili pro vizit zelenskogo do ssha e120e91 80x80 - У МЗС розповіли про візит Зеленського до США
4 тижні тому

У МЗС розповіли про візит Зеленського до США

minoboroni korabli rf ne dopomogli sudnu ukrayini 82df104 80x80 - Міноборони: кораблі РФ не допомогли судну України
4 тижні тому

Міноборони: кораблі РФ не допомогли судну України

na donbasi pjat obstriliv za dobu ye vtrati a64dc23 80x80 - На Донбасі п'ять обстрілів за добу, є втрати
4 тижні тому

На Донбасі п’ять обстрілів за добу, є втрати

gerashhenko nazvav prichinu vidstavki avakova 87c8f1e 80x80 - Геращенко назвав причину відставки Авакова
2 тижні тому

Геращенко назвав причину відставки Авакова

c6344f283a1c1c8ced713d5186096027 80x80 - Відпочинок-2021 - скільки коштує відпочити в віп-готелі на двох
2 тижні тому

Відпочинок-2021 – скільки коштує відпочити в віп-готелі на двох

vakcinu pfizer privozjat iz porushennjami zmi 50c1666 80x80 - Вакцину Pfizer привозять із порушеннями - ЗМІ
2 тижні тому

Вакцину Pfizer привозять із порушеннями – ЗМІ

db9225785a1b8658e084ac099b87e239 80x80 - Дельта в Україні - які головні симптоми штаму і чи допоможе вакцина
2 тижні тому

Дельта в Україні – які головні симптоми штаму і чи допоможе вакцина

v yes znjali zaboronu na vyizd ukrayincjam zmi 332171f 80x80 - В ЄС зняли заборону на в'їзд українцям - ЗМІ
2 тижні тому

В ЄС зняли заборону на в’їзд українцям – ЗМІ

2ef530a0b1faec10a9840b1452d97e12 80x80 - Статья Путина - что хочет показать Кремль Украине
2 тижні тому

Статья Путина – что хочет показать Кремль Украине

vidstavka avakova v sluzi narodu rozpovili pro prichini f87fa08 80x80 - Відставка Авакова: в Слузі народу розповіли про причини
2 тижні тому

Відставка Авакова: в Слузі народу розповіли про причини

2cf2d0cd0740180934722f206f6b4583 80x80 - Пенсіонери штурмують Раду - Якої помилки припустилася влада
2 тижні тому

Пенсіонери штурмують Раду – Якої помилки припустилася влада

gerashhenko vislovivsja pro kandidaturu monastirskogo na post ministra b59f552 80x80 - Геращенко висловився про кандидатуру Монастирського на пост міністра
2 тижні тому

Геращенко висловився про кандидатуру Монастирського на пост міністра

b288682659eff6d4683ffd1ed04e9a93 80x80 - Відпочинок 2021 у Греції - куди краще їхати, ціни і курорти на грецьких островах
2 тижні тому

Відпочинок 2021 у Греції – куди краще їхати, ціни і курорти на грецьких островах

u troh oblastjah zhodnogo vipadku covid za dobu f76db64 80x80 - У трьох областях жодного випадку COVID за добу
3 тижні тому

У трьох областях жодного випадку COVID за добу

chastinu ukrayini nakrijut zlivi z gradom 7f0d905 80x80 - Частину України накриють зливи з градом
3 тижні тому

Частину України накриють зливи з градом

chehija vidmovilasja vid zhinochih prizvishh bc5a179 80x80 - Чехія відмовилася від "жіночих" прізвищ
3 тижні тому

Чехія відмовилася від “жіночих” прізвищ

b827dd5d4d979fd2045bffaf659f3db8 80x80 - Електронна трудова книжка - пенсії тепер нараховуватимуться автоматично
3 тижні тому

Електронна трудова книжка – пенсії тепер нараховуватимуться автоматично

menshe tretini derzhpidpriyemstv ye pributkovimi ed2fb26 80x80 - Менше третини держпідприємств є прибутковими
3 тижні тому

Менше третини держпідприємств є прибутковими

na pivdni ukrayini miljoni zagiblih sonechok 04d970e 80x80 - На півдні України мільйони загиблих сонечок
3 тижні тому

На півдні України мільйони загиблих сонечок

e7d67c19c48f41a0d073d37972c10034 80x80 - Відпочинок 2021 - Яка небезпека чекає на українців у Криму
3 тижні тому

Відпочинок 2021 – Яка небезпека чекає на українців у Криму

nezalezhnist 30 rokiv jaki krizi podolala ukrayina fe37776 80x80 - Незалежність, 30 років - Які кризи подолала Україна
3 тижні тому

Незалежність, 30 років – Які кризи подолала Україна

pid kiyevom zijshov z koliyi potjag 6109e4d 80x80 - Під Києвом зійшов з колії потяг
3 тижні тому

Під Києвом зійшов з колії потяг

shmigal nazvav termini vstupu ukrayini do yes d560f99 80x80 - Шмигаль назвав терміни вступу України до ЄС
3 тижні тому

Шмигаль назвав терміни вступу України до ЄС