Степанов відставка - хто може стати новим рятувальником від коронавірусу
Зв'язок з нами

СУСПIЛЬСТВО

Степанов відставка – хто може стати новим рятувальником від коронавірусу

ad29f8fa682abd68d68eb5802e0685da - Степанов відставка - хто може стати новим рятувальником від коронавірусу

Максим Степанов Фото: УНІАН

Під міністром охорони здоров’я Максимом Степановим знову хитається крісло. У парламентській фракції “Голос” повідомили, що зібрали необхідні 150 підписів нардепів для ініціювання позачергового засідання ВР, на якому розглянуть питання відставки Степанова. І хоча спроби “піти” Степанова робляться не вперше, цього разу все може бути серйозно. Адже свої підписи за відставку міністра дали навіть у “Слузі народу”. Крім того, постійні скандали, які супроводжують міністра і відвертий провал вакцинальної кампанії, роблять таку відставку цілком вірогідним результатом. Чи втримається Степанов у своєму кріслі – з’ясовував “Апостроф”.

Токсичний міністр

З ідеєю відставки Степанова у фракції “Голос” носяться ще з минулого року. А влітку в парламенті навіть була зареєстрована постанова про звільнення міністра охорони здоров’я, однак глава МОЗ залишився у своєму кріслі.

Але тепер Степанову буде складніше повторити цей трюк: по-перше, за словами голови фракції “Голос” Ярослава Железняка, з 150 підписів за відставку міністра, 70 автографів належать “слугам”, а по-друге, минулого літа у глави МОЗ ще не було таких вагомих “заслуг” як закупівля вакцин через фірму-прокладку, зрив термінів щодо постачання вакцин, низькі темпи прищепної кампанії.

“Причини для відставки Степанова очевидні для всіх, – каже “Апострофу” нардеп від “Голосу”, член парламентського комітету з питань здоров’я нації Ольга Стефанишина. – Можна почати з першої закупівлі Степанова, коли були придбані костюми захисту для лікарів за ціною на 40% дорожче, ніж купували волонтери. Провалено кисневу терапію, тестування, а цієї весни ми практично без вакцин. Коли всі країни ще влітку минулого року домовлялися про вакцини, Степанов почав це робити в грудні. Якби ми ще влітку проголосували за його відставку, то зараз у нас були б мільйони вакцинованих людей”.

“Степанов повинен не просто піти з посади, а піти до в’язниці, – додає “Апострофу” керівник Першого добровольчого мобільного госпіталю (ПДМГ) імені М. Пирогова Геннадій Друзенко. – На ньому “висять” смерті сотень людей, які померли від ковіду, а могли і не померти. Степанов безпосередньо причетний до нецільового використання коштів з коронавірусного фонду в минулому році, а в цьому році його головне смертоносне “досягнення” полягає в тому, що в Україні менше вакцинованих громадян, ніж де б то не було в Європі”.

Дійсно, за неповний рік міністр став куди більш токсичним, а тому “пустити кров” МОЗ саме зараз, щоб знизити громадський тиск на владу, виглядає більш ніж логічно.

Жовта картка або вилучення

Втім, єдиної думки про те, чи повинен Степанов залишатися в своєму кріслі, влада схоже не має.

“З огляду на серію провальних обіцянок щодо плану вакцинації, я вважаю, що повинні бути якісь рішення, – заявляв глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія. – Можливо, це буде просто попередження. Я не знаю, наскільки фатальним воно повинно бути, але я точно вважаю, що просто так переносити один, два, три, чотири (терміни вакцинації, – “Апостроф”) і не нести за це ніякої відповідальності політичної… Тому що міністр – це політична фігура, це не менеджер… повинен нести політичну відповідальність”.

Але на Банковій, схоже, прощатися зі Степановим не хочуть.

“Міністр охорони здоров’я працює. Відставка, якщо вона буде, будь-якого міністра або ще когось, буде відкрито виноситися на розгляд Верховної Ради, а вже там вже буде ухвалюватися рішення. Зараз про це мова не йде”, – зазначив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

6f805989916311bde5fa2389cb13e2ef - Степанов відставка - хто може стати новим рятувальником від коронавірусу

Кирило Тимошенко (ліворуч)Фото: Апостроф

Коні на переправі

Зрозуміти таку логіку можна: Степанов, звичайно, акумулював чимало негативу, і потрібно б показати українцям, що влада не залишить це просто так. Але, з іншого боку, чинного міністра потрібно кимось замінити. І, бажано замінити ефективним управлінцем. Але ким?

“Якщо навіть ставити питання про відставку, треба мати кандидатуру на цю посаду. Я припускаю, що в залі знайшлися б голоси за його (Степанова – “Апостроф”) відставку, однак звільняти міністра без призначення іншої людини на його місце було б необачним”, – пояснювала заступник голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук.

З одного боку, міняти главу ключового міністерства в період пандемії – ризикований крок.

“Кого б не призначили, будь-який новий міністр, який прийде, буде вникати в те, що відбувається. А це ще час, протягом якого відбуватимуться процеси дезорганізації”, – зазначає епідеміолог Олексій Галімський, коментуючи ситуацію “Апострофу”.

“Коли прийде новий міністр, йому потрібно буде не менше півроку, щоб увійти в курс справ, налагодити роботу в міністерстві, поставити кадри, яким він довіряє. Під час пандемії, напевно, це не зовсім правильно. Провалив роботу уряд в цілому. Потрібно ставити питання про відставку уряду на чолі з Шмигалем. Тоді це було б коректно. А відставка одного міністра нічого не вирішить”, – додає “Апострофу” екс-міністр охорони здоров’я Олег Мусій.

Але з іншого боку, залишити все як є теж не можна.

“Якщо влада вважає, що кращий міністр той, хто поставив країну на останнє місце в Європі по вакцинації, то в такому разі вже депутатам потрібно скласти мандати через профнепридатність”, – запевняє Геннадій Друзенко.

А якщо Ляшко…

За словами Арахамії, “на радарах” нардепів кандидатура чинного Головного санлікаря України Віктора Ляшка. Але чи так принципово Ляшко відрізняється від Степанова?

“Це буде жахлива ситуація з професійної точки зору, – каже Олег Мусій. – Ляшко – це людина, яка навіть не виконала рішення РНБО про відновлення санепідслужби, займаючи пост Головного санітарного лікаря України. Відсутнє епідрозслідування, робота в осередку розповсюдження пандемії. Це його пряма вина. Але у Ляшка є покровитель – глава комітету Радуцький, який “кришує” і допомагає йому”.

d5fb2771b7ac9ea8cd720a26b61dd803 - Степанов відставка - хто може стати новим рятувальником від коронавірусу

Михайло РадуцькийФото: Апостроф

За словами Олексія Галімського, рокіровка Степанов-Ляшко тільки посилить корупційні процеси в системі охорони здоров’я.

“Віктора Ляшко на посаду намагаються просунути ті сили, які розраховують, що з його приходом зміниться законодавство і замість розкрадання грантової допомоги по СНІДу і туберкульозу, яка закриється найближчим часом, адже у глобального фонду зараз політика поступового скорочення фінансування, можна буде “присмоктатися” до так званого “громадського здоров’я”. Тобто до системи санітарно-епідеміологічного благополуччя. Так, в законопроекті 4142 замість функцій держави вводяться “оперативні функції громадського здоров’я”, а до їх виконання можуть залучатися іноземні громадяни, організації, люди без громадянства. По суті справи , закладається фундамент для того, щоб весь сегмент санепідблагополуччя був зданий на аутсорсинг. За такою логікою можна розпустити і армію, щоб приватні військові компанії охороняли державний суверенітет. і Віктор Кирилович просуває цей законопроект”, – говорить Галімський.

Давайте після свят

Де ж взяти нового міністра, враховуючи ті обставини, що кадрова політика завжди була слабким місцем “слуг”. та й саме крісло глави МОЗ в розпал пандемії коронавірусу стає вкрай “незручним” місцем.

Конкретних прізвищ ініціатори відставки Степанова не називають.

“Потрібно оцінювати критеріями, а не прізвищами, – зазначає Ольга Стефанишина. – По-перше, людина повинна знати систему і мати досвід роботи або в міністерстві, або в Національній службі здоров’я або в обласних департаментах охорони здоров’я. Зараз дійсно немає часу, щоб вивчати систему . По-друге, це повинен бути ефективний менеджер, який здатний налаштувати процеси досить швидко”.

“В Україні багато талановитих лікарів і медичних організаторів, які набагато кращі за Степанова, – додає Геннадій Друзенко. – Наприклад, можна звернути увагу на ті області, де ситуація з поширенням коронавірусу за весь рік карантину контрольована, і подивитися, хто керує там місцевими департаментами охорони здоров’я. Підходів багато”.

Втім, у глави МОЗ є ще принаймні два тижні, щоб переконати нардепів його не звільняти. Адже попереду друга серія травневих свят, а на думку спікера ВР Дмитра Разумкова, до 18 травня народні обранці навряд чи зберуться на позачергове засідання парламенту.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

stvorennja bjuro ekonomichnoyi bezpeki navishho vono potribne vladi f8b9800 80x80 - Створення Бюро економічної безпеки - навіщо воно потрібне владі
ГРОШІ3 тижні тому

Створення Бюро економічної безпеки – навіщо воно потрібне владі

drugoju dozoju vid covid vakcinuvali bilshe nizh pershoju c56868a 80x80 - Другою дозою від COVID вакцинували більше, ніж першою
УКРАЇНА4 тижні тому

Другою дозою від COVID вакцинували більше, ніж першою

05f3db2889468aaecc6f962edf4b5d41 80x80 - Коронавірус в Індії - Як країна справляється з епідемією
СВІТ3 тижні тому

Коронавірус в Індії – Як країна справляється з епідемією

v ukrayini rekord shhodo covid vakcinaciyi drugoju dozoju c043325 80x80 - В Україні рекорд щодо COVID-вакцинації другою дозою
УКРАЇНА4 тижні тому

В Україні рекорд щодо COVID-вакцинації другою дозою

v ukrayini dva dni znizhuyetsja pririst covid 19 9c72251 80x80 - В Україні два дні знижується приріст COVID-19
УКРАЇНА2 тижні тому

В Україні два дні знижується приріст COVID-19

armija ssha zamovila vantazhivki u avtokrazu zmi a9f6a73 80x80 - Армія США замовила вантажівки у АвтоКрАЗу - ЗМІ
УКРАЇНА3 тижні тому

Армія США замовила вантажівки у АвтоКрАЗу – ЗМІ

nazvali imena dvoh kandidativ na krisla ministriv 3248a29 80x80 - Назвали імена двох кандидатів на крісла міністрів
УКРАЇНА4 тижні тому

Назвали імена двох кандидатів на крісла міністрів

u krimu student otrimav tjuremnij termin za ekstremizm d77bd6a 80x80 - У Криму студент отримав тюремний термін за "екстремізм"
УКРАЇНА3 тижні тому

У Криму студент отримав тюремний термін за “екстремізм”

na trasi kiyiv zhitomir zatrimali bandu shho katuvala ljudej 383031a 80x80 - На трасі Київ - Житомир затримали банду, що катувала людей
УКРАЇНА3 тижні тому

На трасі Київ – Житомир затримали банду, що катувала людей

zelenskij pidpisav odin iz zemelnih zakoniv 9167e2e 80x80 - Зеленський підписав один із земельних законів
УКРАЇНА3 тижні тому

Зеленський підписав один із земельних законів

zelenskij zatverdiv zbilshennja vitrat na oboronu 45f234f 80x80 - Зеленський затвердив збільшення витрат на оборону
УКРАЇНА4 тижні тому

Зеленський затвердив збільшення витрат на оборону

v ukrayini za dobu zrobili majzhe 18 tisjach shheplen e9c34e3 80x80 - В Україні за добу зробили майже 18 тисяч щеплень
УКРАЇНА3 тижні тому

В Україні за добу зробили майже 18 тисяч щеплень

40ca687407283720730f8a9061c7c8e3 80x80 - Україна, космос - Коли Україна запустить новий космічний апарат
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

Україна, космос – Коли Україна запустить новий космічний апарат

kiyiv otrimaye novij paket cilej partnerstva z nato 482978b 80x80 - Київ отримає новий пакет Цілей партнерства з НАТО
УКРАЇНА2 тижні тому

Київ отримає новий пакет Цілей партнерства з НАТО

de750f30c6ef0a08982371c0eb6a12ba 80x80 - Погода на літо 2021 - синоптики дали прогноз на все літо - новини України
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

Погода на літо 2021 – синоптики дали прогноз на все літо – новини України

52c04d43e24ed0882b96149cd68134ee 80x80 - Погода у червні - прогноз синоптиків на перший місяць літа в Україні
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

Погода у червні – прогноз синоптиків на перший місяць літа в Україні

doba na donbasi visim obstriliv troye poranenih 587fbc5 80x80 - Доба на Донбасі: Вісім обстрілів, троє поранених
УКРАЇНА3 тижні тому

Доба на Донбасі: Вісім обстрілів, троє поранених

27c99b375e2a7a9d2cc6b73474ca3a30 80x80 - Пластикові пакети Україна - чи заборонить влада тару і упаковку
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

Пластикові пакети Україна – чи заборонить влада тару і упаковку

3636c2ac17e10558a92e0659e7cb0aa0 80x80 - Байден робить помилки, але йому не дадуть злити Україну Путіну - дипломат США
СВІТ2 тижні тому

Байден робить помилки, але йому не дадуть злити Україну Путіну – дипломат США

druge covid shheplennja otrimali 70 tisjach ukrayinciv 4234974 80x80 - Друге COVID-щеплення отримали 70 тисяч українців
УКРАЇНА3 тижні тому

Друге COVID-щеплення отримали 70 тисяч українців

kuleba vikljuchiv peregovori zelenskogo z ldnr 2126c3e 80x80 - Кулеба виключив переговори Зеленського з "ЛДНР"
УКРАЇНА5 хв. тому

Кулеба виключив переговори Зеленського з “ЛДНР”

shkarlet nazvav kilkist shkil jaki ne pidkljucheni do merezhi b614b17 80x80 - Шкарлет назвав кількість шкіл, які не підключені до Мережі
УКРАЇНА2 години тому

Шкарлет назвав кількість шкіл, які не підключені до Мережі

shmigal rozpoviv pro zapusk fondovogo rinku 5cc09a2 80x80 - Шмигаль розповів про запуск Фондового ринку
УКРАЇНА4 години тому

Шмигаль розповів про запуск Фондового ринку

separatisti ne vipuskajut abituriyentiv z ordlo d8f1acf 80x80 - Сепаратисти не випускають абітурієнтів з ОРДЛО
УКРАЇНА6 години тому

Сепаратисти не випускають абітурієнтів з ОРДЛО

glava obsye znovu vidvidaye ukrayinu 7703e1f 80x80 - Глава ОБСЄ знову відвідає Україну
УКРАЇНА8 години тому

Глава ОБСЄ знову відвідає Україну

zatverdzheno strategiju rozvitku pravosuddja v ukrayini 3256312 80x80 - Затверджено стратегію розвитку правосуддя в Україні
УКРАЇНА10 години тому

Затверджено стратегію розвитку правосуддя в Україні

ukrayina zminjuye taktiku shhodo zblizhennja z nato f46f00c 80x80 - Україна змінює тактику щодо зближення з НАТО
УКРАЇНА12 години тому

Україна змінює тактику щодо зближення з НАТО

374dadb23a90e0896dc5b7bc9531aa24 80x80 - Відпочинок за кордоном - куди можна поїхати українцеві без довідки
СУСПIЛЬСТВО13 години тому

Відпочинок за кордоном – куди можна поїхати українцеві без довідки

genshtab ociniv rik specstatusu ukrayini v nato 1057d14 80x80 - Генштаб оцінив рік спецстатусу України в НАТО
УКРАЇНА14 години тому

Генштаб оцінив рік спецстатусу України в НАТО

v ukrayini za dobu zrobili 62 tisjachi shheplen 400c727 80x80 - В Україні за добу зробили 62 тисячі щеплень
УКРАЇНА16 години тому

В Україні за добу зробили 62 тисячі щеплень

usi oblasti ukrayini zalishajutsja v zelenij zoni moz 8de6241 80x80 - Усі області України залишаються в зеленій зоні - МОЗ
УКРАЇНА18 години тому

Усі області України залишаються в зеленій зоні – МОЗ

pririst koronavirusu v ukrayini znizhuyetsja 41c66f2 80x80 - Приріст коронавірусу в Україні знижується
УКРАЇНА20 години тому

Приріст коронавірусу в Україні знижується

mvs ukrayini popovnit svij aviapark 5964518 80x80 - МВС України поповнить свій авіапарк
УКРАЇНА22 години тому

МВС України поповнить свій авіапарк

ukrposhta predstavila marku do yevro 2020 cff0a93 80x80 - Укрпошта представила марку до Євро 2020
УКРАЇНА1 день тому

Укрпошта представила марку до Євро 2020

u lucku vidkrili pochesne konsulstvo litvi 6e952e8 80x80 - У Луцьку відкрили Почесне консульство Литви
УКРАЇНА1 день тому

У Луцьку відкрили Почесне консульство Литви

chotiri shtami viklikajut zanepokoyennja moz 2eb413c 80x80 - Чотири штами викликають занепокоєння - МОЗ
УКРАЇНА1 день тому

Чотири штами викликають занепокоєння – МОЗ

pentagon uhvaliv dopomogu ukrayini na 150 mln 660fe33 80x80 - Пентагон ухвалив допомогу Україні на $ 150 млн
УКРАЇНА1 день тому

Пентагон ухвалив допомогу Україні на $ 150 млн

kuleba rozkriv detali vizitu zelenskogo v ssha 9c26bd5 80x80 - Кулеба розкрив деталі візиту Зеленського в США
УКРАЇНА1 день тому

Кулеба розкрив деталі візиту Зеленського в США

u zelenskogo prokomentuvali situaciju v ksu ca0768a 80x80 - У Зеленського прокоментували ситуацію в КСУ
УКРАЇНА1 день тому

У Зеленського прокоментували ситуацію в КСУ

grivnja silno zmicnjuyetsja shho bude dali 38479ab 80x80 - Гривня сильно зміцнюється. Що буде далі?
УКРАЇНА2 дні тому

Гривня сильно зміцнюється. Що буде далі?