Субсидія 2021 Україна - як оформити, які потрібні документи, умови
Зв'язок з нами

СУСПIЛЬСТВО

Субсидія 2021 Україна – як оформити, які потрібні документи, умови

7cd79387147e01ade0083a8418138ea4 - Субсидія 2021 Україна - як оформити, які потрібні документи, умови

Фото: flickr.com

Кабінет міністрів у травні скасував усі раніше призначені житлові субсидії і зобов’язав громадян, які претендують на державну допомогу в оплаті комунальних послуг, заново оформити всі належні документи. Для багатьох це може стати справжнім випробуванням. “Апостроф” з’ясовував, хто має право на субсидії, які документи для цього потрібні, і які громадяни не отримають допомоги за жодних обставин.

Черга для мільйонів

Протягом останніх років уряд України проводить політику, спрямовану на скорочення програми житлових субсидій. В результаті посилення умов призначення цих виплат, тільки за останній рік право на субсидії втратили 400 тисяч помешкань. Цій же меті служить і постанова Кабінету міністрів, якою було скасовано всі призначені субсидії, і громадяни тепер повинні оформити їх заново. Вочевидь це призведе до подальшого скорочення кількості субсидіантів.

Сьогодні мільйони людей (станом на березень 2021 року кількість домогосподарств, що отримували субсидії, сягала 2,95 мільйона) займаються оформленням необхідних документів і стоять у чергах до місцевих органів влади, намагаючись повернути собі державну допомогу. Нові субсидії будуть виплачуватися, починаючи з травня, проте лише після того, як будуть заново призначені.

Це означає, що ті громадяни, які не встигли поки що оформити належні документи і отримати позитивну відповідь від органів соціального забезпечення, допомогу за травень не отримали. Хоча уряд обіцяє розрахуватися з ними заднім числом, після того, як оформлення буде належним чином завершене.

Звичайно, в процесі оформлення субсидіъ у людей виникають тисячі питань щодо того, хто взагалі має право на її отримання, яким має бути її розмір, які документи треба подавати тощо. Спробуємо відповісти на деякі з них.

Скільки заплатимо

Отже найголовніше питання, яке необхідно собі задати, перш ніж братися оформлювати субсидію: чи маєте ви право на неї і якого розміру вона повинна бути.

Як відомо, державна допомога надається родинам, які мають низький дохід в розрахунку на одну особу. При цьому держава не покриває повну вартість житлово-комунальних послуг, а лише її частину. Певний обов’язковий платіж родина мусить вносити самостійно. Тож розрахунок субсидії варто починати саме з визначення обов’язкового платежу для домогосподарства.

Для цього треба спочатку обчислити сукупний дохід родини – суму доходів всіх її членів, що проживають в одному помешканні. Далі розраховується середній дохід на одну особу – сукупний дохід родини ділиться на кількість її членів. Ця цифра ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, встановленого на 1 січня року, з якого призначається субсидія. На даний момент цей показник дорівнює 2189 гривень. Проте з 1 липня планується підвищити прожитковий мінімум до 2294 гривень. Отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на базову норму плати за житлово-комунальні послуги. За законом ця норма дорівнює 20% (0,2), але згідно з постановою Кабінету міністрів, на період карантину, пов’язаного з коронавірусом, застосовується норма 15% (0,15).

Результатом всіх цих обчислень є частина сукупного доходу, яку родина повинна сплачувати за комунальні послуги. Помноживши її на загальний дохід родини, отримуємо величину обов’язкового місячного платежу.

Продемонструємо, як це працює на практиці. Візьмемо подружжя, в якому одна людина працює за мінімальну зарплату – 6 тисяч гривень, а друга заробляє трохи більше – 8 тисяч гривень. Додаткових доходів родина не має, отже її сукупний місячний дохід складає 14 тисяч гривень. Подружжя має двох неповнолітніх дітей. Отже загалом в родині четверо людей.

Тепер рахуємо. Середній дохід на одну людину в родині складає:

14000 : 4 = 3500 гривень.

Далі послідовно виконуємо зазначені вище математичні дії.

3500 : 2189 = 1,599

(1,599 : 2) * 0,15 = 0,1199

Таким чином, дана родина повинна сплачувати за комунальні послуги щомісяця 11,99% своїх доходів, що дорівнює:

14000 * 0,1199 = 1679 гривень.

При цьому середньомісячний платіж родини за комунальні послуги складає 3000 гривень. Це означає, що така родина може претендувати на субсидію і сума цієї субсидії буде дорівнювати:

3000 – 1679 = 1321 гривня.

29d499bf7f1e37c78439db36c68939a3 - Субсидія 2021 Україна - як оформити, які потрібні документи, умови

Фото: Апостроф / Роман Пєтушков

Варто пам’ятати, що при розрахунку субсидій враховуються доходи не лише тих громадян, що прописані в даному приміщенні, але й членів їхніх родин. Наприклад, якщо в квартирі прописана лише дружина з дітьми, то органи соціального забезпечення все одно врахують в загальний дохід зарплатню чоловіка, навіть, якщо він зареєстрований в іншому помешканні.

Субсидія також може бути надана людям, що винаймають житло. Проте для цього вони мають надати в органи соцзабезпечення договір про оренду житла.

За що заплатить держава

Житлова субсидія надається на обмежене коло послуг. Наприклад, не варто розраховувати на допомогу держави в оплаті інтернету, телебачення, або консьєржа в багатоквартирному будинку.

Проте, субсидуються такі послуги:

– житлова послуга – послуга з управління багатоквартирним будинком;

– комунальні послуги – послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами;

– внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку;

– абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами (йдеться про платіжки за утримання газових, водогінних та інших мереж);

– витрати на управління багатоквартирним будинком, в якому створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний (житловий) кооператив.

Крім цього, для сімей, які використовують для опалення тверде паливо, а для приготування їжі скраплений газ, передбачено надання субсидії для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива один раз на рік.

Зайву площу оплачуй сам

Варто також пам’ятати, що субсидія не завжди надається на все житло, що належить родині, і не на весь обсяг комунальних послуг, який вона споживає. Існують нормативи і все, що їх перевищує, оплачується в повному обсязі без державної допомоги.

Наприклад, держава обмежує субсидовану житлоплощу – 13,65 квадратного метра на особу + 35,22 квадратного метра на сім’ю.

Таким чином, родині, про яку говорилося вище, нарахують субсидію на утримання:

13,65 * 4 + 35,22 = 89,8 квадратних метрів житлової площі.

Тому, якщо, наприклад, родина проживає в 100-метровій квартирі, то за обслуговування 10,2 метрів доведеться сплачувати повну вартість послуг.

Також існують нормативи на постачання води – 2 кубометри холодної і 1,6 кубометра гарячої на особу. Або просто 3,6 кубометри холодної, якщо гарячої води в будинку нема.

Газ субсидується в залежності від того, для якої мети він використовується.

Якщо в приміщенні використовується тільки газова плита і є гаряча вода, то це – 3,3 кубометра на особу.

Якщо гарячої води немає – 5,4 кубометра на особу. Додатковий об’єм дається на підігрів води на плиті.

Якщо в квартирі на газі працюють плита і колонка для підігріву води – 10,5 кубометра на особу.

Якщо приміщення опалюється газом, субсидований об’єм складе 4 кубометри на 1 квадратний метр житлової площі.

0f08798bf649864fd806a1973774a909 - Субсидія 2021 Україна - як оформити, які потрібні документи, умови

Фото: Апостроф / Роман Пєтушков

Які потрібні документи

Подати документи на оформлення субсидії можна в електронному вигляді через офіційні сайти Міністерства соціальної політики, місцевих органів влади або портал “Дія”. Всі необхідні бланки заповнюються там же на сайтах.

В той же час, якщо людина з якоїсь причини не може скористатися електронними сервісами або недостатньо їм довіряє і віддає перевагу паперовим документам, вона може роздрукувати необхідні бланки, які також можна знайти на сайті міністерства, заповнити їх і надіслати до підрозділу з питань соціального захисту населення місцевої районної держадміністрації.

І нарешті можна традиційно нанести особистий візит до місцевої сільської, селищної, міської ради або до районного центру надання адміністративних послуг, співробітники якого зобов’язані прийняти документи і протягом трьох днів передати їх відповідному структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.

Для призначення субсидії необхідно подати два основних документи:

– заяву, в якій громадянин повідомляє про мешканців житла, для якого оформлюється субсидія, членів їхніх родин, що проживають деінде, їхні доходи, види комунальних послуг, які отримує родина;

– декларацію про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Довідка про зарплатню при цьому не потрібна. Необхідно вказати лише імена всіх членів родини, номери їхніх паспортів та карток платників податків (ІПН). Всю необхідну інформацію орган соцзахисту візьме з відповідних державних реєстрів. А ось про додаткові доходи мешканців і членів їхніх родин, яких немає в базах податкової, потрібно повідомити і представити довідки, що підтверджують ці доходи. Так само, як і про наявність особистого транспорту, банківських депозитів більше ніж на 100 тисяч гривень, купівлю товарів, послуг, цінних паперів або валюти більше ніж на 50 тисяч гривень, а також про сплату аліментів.

Якщо субсидію хоче оформити людина, яка орендує житло, то вона повинна, окрім названих документів, надати договір найму.

Субсидія – не для великого помешкання

Варто пам’ятати, що існує цілий ряд випадків, в яких субсидія взагалі не надається. Найбільш поширені з них такі:

– завелика площа помешкання – органи влади взагалі не стануть розглядати заяви на надання субсидій для квартир, площа яких перевищує 130 квадратних метрів, та будинків площею понад 230 квадратних метрів, за винятком тих випадків, якщо в цьому приміщенні проживає багатодітна родина або міститься дитячий будинок;

– будь хто зі складу мешканців чи членів їхніх родин протягом року перед зверненням зробив покупку (товарів, житла, земельних ділянок, валюти, акцій чи цінних паперів тощо) на суму понад 50 тисяч гривень;

– серед мешканців або їхніх родичів є повнолітні особи, які отримують дохід менший за мінімальну зарплату або не сплачують єдиного соціального внеску;

– члени домогосподарства, або їхні родичі володіють транспортним засобом (крім мопеда і причепа), молодшим за 5 років, або двома транспортними засобами, молодшими за 15 років;

– мешканці мають борг за комунальні послуги на суму понад 340 гривень, або серед них і їхніх родичів є людина, що має заборгованість по аліментах.

Якщо хоча б одна з названих умов є в наявності, то навіть звертатися за субсидією – марна праця. Виняток складає останній пункт. Якщо мешканці погасять свої борги, у них знову з’являється можливість звертатися за субсидією. Тож перш, ніж це зробити, треба переконатися в тому, що за даним помешканням не числиться комунальних боргів.

Кампанія з призначення субсидій триватиме кілька місяців і до початку опалювального сезону стане ясно, скільком родинам вдалося їх отримати. Втім, уже сьогодні зрозуміло, що багато родин, які зараз отримують державну допомогу, не зможуть довести своє право на її продовження.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

stvorennja bjuro ekonomichnoyi bezpeki navishho vono potribne vladi f8b9800 80x80 - Створення Бюро економічної безпеки - навіщо воно потрібне владі
ГРОШІ3 тижні тому

Створення Бюро економічної безпеки – навіщо воно потрібне владі

drugoju dozoju vid covid vakcinuvali bilshe nizh pershoju c56868a 80x80 - Другою дозою від COVID вакцинували більше, ніж першою
УКРАЇНА4 тижні тому

Другою дозою від COVID вакцинували більше, ніж першою

05f3db2889468aaecc6f962edf4b5d41 80x80 - Коронавірус в Індії - Як країна справляється з епідемією
СВІТ3 тижні тому

Коронавірус в Індії – Як країна справляється з епідемією

v ukrayini rekord shhodo covid vakcinaciyi drugoju dozoju c043325 80x80 - В Україні рекорд щодо COVID-вакцинації другою дозою
УКРАЇНА4 тижні тому

В Україні рекорд щодо COVID-вакцинації другою дозою

armija ssha zamovila vantazhivki u avtokrazu zmi a9f6a73 80x80 - Армія США замовила вантажівки у АвтоКрАЗу - ЗМІ
УКРАЇНА3 тижні тому

Армія США замовила вантажівки у АвтоКрАЗу – ЗМІ

v ukrayini dva dni znizhuyetsja pririst covid 19 9c72251 80x80 - В Україні два дні знижується приріст COVID-19
УКРАЇНА2 тижні тому

В Україні два дні знижується приріст COVID-19

u krimu student otrimav tjuremnij termin za ekstremizm d77bd6a 80x80 - У Криму студент отримав тюремний термін за "екстремізм"
УКРАЇНА3 тижні тому

У Криму студент отримав тюремний термін за “екстремізм”

nazvali imena dvoh kandidativ na krisla ministriv 3248a29 80x80 - Назвали імена двох кандидатів на крісла міністрів
УКРАЇНА4 тижні тому

Назвали імена двох кандидатів на крісла міністрів

na trasi kiyiv zhitomir zatrimali bandu shho katuvala ljudej 383031a 80x80 - На трасі Київ - Житомир затримали банду, що катувала людей
УКРАЇНА3 тижні тому

На трасі Київ – Житомир затримали банду, що катувала людей

zelenskij pidpisav odin iz zemelnih zakoniv 9167e2e 80x80 - Зеленський підписав один із земельних законів
УКРАЇНА3 тижні тому

Зеленський підписав один із земельних законів

zelenskij zatverdiv zbilshennja vitrat na oboronu 45f234f 80x80 - Зеленський затвердив збільшення витрат на оборону
УКРАЇНА4 тижні тому

Зеленський затвердив збільшення витрат на оборону

40ca687407283720730f8a9061c7c8e3 80x80 - Україна, космос - Коли Україна запустить новий космічний апарат
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

Україна, космос – Коли Україна запустить новий космічний апарат

v ukrayini za dobu zrobili majzhe 18 tisjach shheplen e9c34e3 80x80 - В Україні за добу зробили майже 18 тисяч щеплень
УКРАЇНА3 тижні тому

В Україні за добу зробили майже 18 тисяч щеплень

kiyiv otrimaye novij paket cilej partnerstva z nato 482978b 80x80 - Київ отримає новий пакет Цілей партнерства з НАТО
УКРАЇНА2 тижні тому

Київ отримає новий пакет Цілей партнерства з НАТО

de750f30c6ef0a08982371c0eb6a12ba 80x80 - Погода на літо 2021 - синоптики дали прогноз на все літо - новини України
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

Погода на літо 2021 – синоптики дали прогноз на все літо – новини України

52c04d43e24ed0882b96149cd68134ee 80x80 - Погода у червні - прогноз синоптиків на перший місяць літа в Україні
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

Погода у червні – прогноз синоптиків на перший місяць літа в Україні

doba na donbasi visim obstriliv troye poranenih 587fbc5 80x80 - Доба на Донбасі: Вісім обстрілів, троє поранених
УКРАЇНА3 тижні тому

Доба на Донбасі: Вісім обстрілів, троє поранених

27c99b375e2a7a9d2cc6b73474ca3a30 80x80 - Пластикові пакети Україна - чи заборонить влада тару і упаковку
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

Пластикові пакети Україна – чи заборонить влада тару і упаковку

u mzs nazvali ochikuvannja ukrayini vid nato 22bdca4 80x80 - У МЗС назвали очікування України від НАТО
УКРАЇНА3 тижні тому

У МЗС назвали очікування України від НАТО

3636c2ac17e10558a92e0659e7cb0aa0 80x80 - Байден робить помилки, але йому не дадуть злити Україну Путіну - дипломат США
СВІТ2 тижні тому

Байден робить помилки, але йому не дадуть злити Україну Путіну – дипломат США

shkarlet nazvav kilkist shkil jaki ne pidkljucheni do merezhi b614b17 80x80 - Шкарлет назвав кількість шкіл, які не підключені до Мережі
УКРАЇНА2 години тому

Шкарлет назвав кількість шкіл, які не підключені до Мережі

shmigal rozpoviv pro zapusk fondovogo rinku 5cc09a2 80x80 - Шмигаль розповів про запуск Фондового ринку
УКРАЇНА4 години тому

Шмигаль розповів про запуск Фондового ринку

separatisti ne vipuskajut abituriyentiv z ordlo d8f1acf 80x80 - Сепаратисти не випускають абітурієнтів з ОРДЛО
УКРАЇНА6 години тому

Сепаратисти не випускають абітурієнтів з ОРДЛО

glava obsye znovu vidvidaye ukrayinu 7703e1f 80x80 - Глава ОБСЄ знову відвідає Україну
УКРАЇНА8 години тому

Глава ОБСЄ знову відвідає Україну

zatverdzheno strategiju rozvitku pravosuddja v ukrayini 3256312 80x80 - Затверджено стратегію розвитку правосуддя в Україні
УКРАЇНА10 години тому

Затверджено стратегію розвитку правосуддя в Україні

ukrayina zminjuye taktiku shhodo zblizhennja z nato f46f00c 80x80 - Україна змінює тактику щодо зближення з НАТО
УКРАЇНА12 години тому

Україна змінює тактику щодо зближення з НАТО

374dadb23a90e0896dc5b7bc9531aa24 80x80 - Відпочинок за кордоном - куди можна поїхати українцеві без довідки
СУСПIЛЬСТВО13 години тому

Відпочинок за кордоном – куди можна поїхати українцеві без довідки

genshtab ociniv rik specstatusu ukrayini v nato 1057d14 80x80 - Генштаб оцінив рік спецстатусу України в НАТО
УКРАЇНА14 години тому

Генштаб оцінив рік спецстатусу України в НАТО

v ukrayini za dobu zrobili 62 tisjachi shheplen 400c727 80x80 - В Україні за добу зробили 62 тисячі щеплень
УКРАЇНА16 години тому

В Україні за добу зробили 62 тисячі щеплень

usi oblasti ukrayini zalishajutsja v zelenij zoni moz 8de6241 80x80 - Усі області України залишаються в зеленій зоні - МОЗ
УКРАЇНА18 години тому

Усі області України залишаються в зеленій зоні – МОЗ

pririst koronavirusu v ukrayini znizhuyetsja 41c66f2 80x80 - Приріст коронавірусу в Україні знижується
УКРАЇНА20 години тому

Приріст коронавірусу в Україні знижується

mvs ukrayini popovnit svij aviapark 5964518 80x80 - МВС України поповнить свій авіапарк
УКРАЇНА22 години тому

МВС України поповнить свій авіапарк

ukrposhta predstavila marku do yevro 2020 cff0a93 80x80 - Укрпошта представила марку до Євро 2020
УКРАЇНА24 години тому

Укрпошта представила марку до Євро 2020

u lucku vidkrili pochesne konsulstvo litvi 6e952e8 80x80 - У Луцьку відкрили Почесне консульство Литви
УКРАЇНА1 день тому

У Луцьку відкрили Почесне консульство Литви

chotiri shtami viklikajut zanepokoyennja moz 2eb413c 80x80 - Чотири штами викликають занепокоєння - МОЗ
УКРАЇНА1 день тому

Чотири штами викликають занепокоєння – МОЗ

pentagon uhvaliv dopomogu ukrayini na 150 mln 660fe33 80x80 - Пентагон ухвалив допомогу Україні на $ 150 млн
УКРАЇНА1 день тому

Пентагон ухвалив допомогу Україні на $ 150 млн

kuleba rozkriv detali vizitu zelenskogo v ssha 9c26bd5 80x80 - Кулеба розкрив деталі візиту Зеленського в США
УКРАЇНА1 день тому

Кулеба розкрив деталі візиту Зеленського в США

u zelenskogo prokomentuvali situaciju v ksu ca0768a 80x80 - У Зеленського прокоментували ситуацію в КСУ
УКРАЇНА1 день тому

У Зеленського прокоментували ситуацію в КСУ

grivnja silno zmicnjuyetsja shho bude dali 38479ab 80x80 - Гривня сильно зміцнюється. Що буде далі?
УКРАЇНА1 день тому

Гривня сильно зміцнюється. Що буде далі?

kiyiv dosjag kompromisu z uyefa shhodo formi zbirnoyi ce4b3e5 80x80 - Київ досяг компромісу з УЄФА щодо форми збірної
УКРАЇНА2 дні тому

Київ досяг компромісу з УЄФА щодо форми збірної