Зв'язок з нами

СУСПIЛЬСТВО

Війна на Донбасі – Україна може перемогти Росію в космосі

2cb3abed6c2188860064591088f0528b - Війна на Донбасі - Україна може перемогти Росію в космосі

Петр Недзельський Фото:

Україна завжди пишалася своєю космічною галуззю. Однак через певні політичні процеси вже декілька років наша країна не має жодного супутника на орбіті. Це суттєво ускладнює протистояння ворогу на Донбасі, оскільки за наявності таких супутників та космічних знімків було би значно простіше і дешевше визначати дислокацію противника. Наскільки важливі супутники в оборонній галузі – в ефірі Апостроф Live на Апостроф TV розповів начальник групи космічної розвідки ГУР МО України 2000-2002 роках, начальник групи розвідки 92 ОБМР у 2015-2017 роках, учасник бойових дій та бойовий офіцер ПЕТРО НЕДЗЕЛЬСЬКИЙ.

– Розкажіть, будь ласка, в якому стані зараз наша космічна галузь? Що вона може запропонувати українцям, щоб забезпечити більш комфортну ситуацію, щоб стало спокійніше, щоб можна було передбачати те, що відбувається на кордоні?

– Ми можемо з гордістю сказати, що Україна – це космічна держава. Але, на жаль, внаслідок тих політичних процесів, які відбулися в Україні – ця галузь загальмувала. Вона не розвивалася так, як було потрібно. На орбіті мали би літати не один-два-три, а 103 супутники зі значно кращими характеристиками, які могли би мати не 8 метрів роздільну здатність, а значно більше.

У радянські часи були такі супутники, які дозволяли бачити – як ми, офіцери космічних військ, жартували – так, що можна було порахувати зірки на погонах. Але є американці, є НАТО, які також спостерігають за цим регіоном, де може виникнути конфлікт, до якого може бути втягнуто всю світову спільноту. Це обнадійливий для нас факт – у нас є допомога. Але Україна теж мусить не стояти на місці, а розвивати цю галузь, яка дуже позитивно впливає на оборонну сферу. Без космічних військ Україна залишиться беззахисною зі сторони космосу.

Росія розвивається в цьому напрямку і стоїть значно вище. Вона є дуже небезпечною для нас із використанням космічних військ у цьому конфлікті. І не дай Боже, будуть ці широкомасштабні бойові операції, безумовно, буде перемагати той, хто буде перемагати в космосі. Це зрозуміло. Тому дії керівництва держави, Міністерства оборони на розвиток космічної галузі та використання її досягнень в оборонній сфері є абсолютно правильними. Я вітаю те, що наші вчені вже працюють в цій галузі.

– Є можливості зараз для розбудові галузі? Не тільки фінансові, але й системні. Наскільки держава звертає увагу на те, що це велика допомога обороні?

– Ви розумієте, космічна розвідка – дуже серйозна. До речі, вона найбільш ефективна з економічної точки зору. Щоб зібрати таку інформацію про переміщення військ – з космосу можна бачити на десятки, а то й сотні кілометрів – треба задіяти тисячі агентів, підготовлених людей. Це економічно невигідно. Краще один супутник запустити, зібрати інформацію про дислокацію цих військ.

Потім не забувайте, що в армії НАТО, навіть в підрозділах сухопутних військ – командир має планшет. Через супутник він підтримує зв’язок із кожним своїм бійцем. І це настільки ефективно, що йому не треба вилазити під кулі і давати команди. Він по планшету бачить, де знаходяться його солдати, дає команду і керує боєм. Тобто НАТО вже настільки пройшло вперед, що вони вже на сто років обійшли нас. Ми маємо підтягнутися до цього.

Читайте: В Україні анонсували створення власного космодрому: озвучено план

Розвиток космічної галузі – це насамперед оборона. Оборона нашої держави. І правильно роблять керівництво держави і Міністерство оборони, що звертають на це увагу. Без розвитку космічної галузі в Україні ми будемо гальмувати, і це створюватиме небезпеку в оборонному секторі. Тому я абсолютно прихильно ставлюся, коли цьому приділяється увага.

– То в якому стані галузь перебуває?

– В Україні є багато підприємств: у тому ж Харкові, у Дніпрі носії класні були. Потім внутрішню начинку супутників розробляли в Харкові, в інших містах. Космічна галузь у нас була на досить високому рівні. Навіть на світовому рівні – Україна розробляла супутники для світових держав, розумієте?

– Тут головне – не втратити, а й просунутися вперед.

– Так. Держава зробить абсолютно правильно, якщо вона буде приділяти космічній галузі відповідну певну позитивну увагу, вкладати сюди кошти. Це позитивно вплине на оборонну сферу, на промисловість, на економіку, на сільське господарство та інші сфери. Без космосу сьогодні просуватися шляхом цивілізаційного прогресу просто неможливо.

Супутник Січ-2-1 можна буде використовувати для аграріїв, еко-служб і нацбезпеки. Але ж потрібні і кваліфіковані кадри, які будуть аналізувати дані з цих супутників. Як із кадрами в цій галузі взагалі? Ми змогли втримати кадри на високому рівні?

– Україна була найбільш передовою космічною державою. У нас було дуже багато прекрасних кадрів, докторів наук – фізико-математичних та інших. Багато було науково-дослідних інститутів, конструкторських бюро, підприємств, які працювали на космічну галузь. Україна була однією з найбільш високорозвинених космічних держав. Та за останні роки внаслідок тих соціально-політичних процесів, які відбулися в Україні та світі, зокрема, багато кадрів ми втратили. Вони роз’їхалися по всьому світу, працюють на інші економіки, на космічні сфери інших держав. І цей факт втрати є об’єктивним.

До речі, як і в інших галузях. Багато і лікарів, і прекрасних медиків виїхали за кордон, і математиків, і інженерів. Це факт. Але якщо держава приділятиме цьому відповідну увагу, вкладатиме кошти, розвиватиме соціальну сферу та інші, то ми дуже швидко зможемо поповнити цей кадровий склад. У нас дуже високий потенціал.

– Чи допомагають зараз світові партнери нашій космічній галузі? Чи є співпраця? Можливо, є якісь українські розробки, цікаві світовій спільноті, і ми можемо разом зі світовою спільнотою більш ефективно працювати на досягнення миру в Україні?

– Ви знаєте, щоб не порушувати закону про державну таємницю, я буду говорити більш загальними речами. Те, що українські вчені, конструктори та інженери мають багато розробок, які потім використовуються світом – в деяких галузях ми випереджаємо інші космічні держави. І Сполучені Штати, і ту саму Росію. Це факт. У нас є всі підстави розвивати цю космічну галузь в Україну. Для цього потрібні відповідні фінансові влиття, відповідна державна політика. Віддача буде дуже швидко. У космічній галузі буквально на один вкладений долар десяток доларів прибутку. Це дуже прибуткова галузь.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

na donbasi vijskovij otrimav oskolkove poranennja e3772a6 80x80 - На Донбасі військовий отримав осколкове поранення
УКРАЇНА4 тижні тому

На Донбасі військовий отримав осколкове поранення

u moz rozpovili kudi skarzhitisja na medikiv a1cc4b0 80x80 - У МОЗ розповіли куди скаржитися на медиків
УКРАЇНА4 тижні тому

У МОЗ розповіли куди скаржитися на медиків

ecdbbeb6279e513b9a1513fc5e805368 80x80 - Війна на Донбасі - хто такі марксмени і як вони протистоять Росії
СУСПIЛЬСТВО4 тижні тому

Війна на Донбасі – хто такі марксмени і як вони протистоять Росії

separatisti 15 raziv porushili tishu na donbasi 6d99ad3 80x80 - Сепаратисти 15 разів порушили "тишу" на Донбасі
УКРАЇНА2 тижні тому

Сепаратисти 15 разів порушили “тишу” на Донбасі

zelenskij zaproponuvav putinu zustrich na donbasi 7a91bba 80x80 - Зеленський запропонував Путіну зустріч на Донбасі
УКРАЇНА4 тижні тому

Зеленський запропонував Путіну зустріч на Донбасі

rosija ne hoche miru kravchuk d91f9da 80x80 - Росія не хоче миру - Кравчук
УКРАЇНА4 тижні тому

Росія не хоче миру – Кравчук

u parizhi pochalasja zustrich zelenskogo i makrona 42fecc3 80x80 - У Парижі почалася зустріч Зеленського і Макрона
УКРАЇНА4 тижні тому

У Парижі почалася зустріч Зеленського і Макрона

tkg zavershuye uzgodzhennja velikodnogo peremirja 148c6ce 80x80 - ТКГ завершує узгодження великоднього перемир'я
УКРАЇНА3 тижні тому

ТКГ завершує узгодження великоднього перемир’я

stalo vidomo jak ukrayina vikoristaye vakcinu pfizer 5054be6 80x80 - Стало відомо, як Україна використає вакцину Pfizer
УКРАЇНА4 тижні тому

Стало відомо, як Україна використає вакцину Pfizer

u devjati regionah za dobu zhodnogo covid shheplennja 28f04d9 80x80 - У дев'яти регіонах за добу жодного COVID-щеплення
УКРАЇНА3 тижні тому

У дев’яти регіонах за добу жодного COVID-щеплення

opublikovano nacionalnij plan vakcinaciyi v ukrayini fc94374 80x80 - Опубліковано Національний план вакцинації в Україні
УКРАЇНА3 тижні тому

Опубліковано Національний план вакцинації в Україні

v ukrayini majzhe 15 tisjach novih vipadkiv covid 677544c 80x80 - В Україні майже 15 тисяч нових випадків COVID
УКРАЇНА4 тижні тому

В Україні майже 15 тисяч нових випадків COVID

u zoni oos za dobu 20 obstriliv vtrat nemaye 27ba3b0 80x80 - У зоні ООС за добу 20 обстрілів, втрат немає
УКРАЇНА3 тижні тому

У зоні ООС за добу 20 обстрілів, втрат немає

za dobu covid vakcinu otrimali 14 tisjach ukrayinciv f38dee8 80x80 - За добу COVID-вакцину отримали 14 тисяч українців
УКРАЇНА3 тижні тому

За добу COVID-вакцину отримали 14 тисяч українців

doba v zoni oos 12 obstriliv vtrat nemaye 8ee95e1 80x80 - Доба в зоні ООС: 12 обстрілів, втрат немає
УКРАЇНА3 тижні тому

Доба в зоні ООС: 12 обстрілів, втрат немає

moz poperedzhaye pro novij shtam koronavirusu 98c8817 80x80 - МОЗ попереджає про новий штам коронавірусу
УКРАЇНА4 тижні тому

МОЗ попереджає про новий штам коронавірусу

v ukrayini vid covid pomerli 40 tisjach ljudej b33bb91 80x80 - В Україні від COVID померли 40 тисяч людей
УКРАЇНА4 тижні тому

В Україні від COVID померли 40 тисяч людей

vijskovi donbasu gotovi do vsogo komanduvannja 73fd6e6 80x80 - Військові Донбасу готові до всього - командування
УКРАЇНА4 тижні тому

Військові Донбасу готові до всього – командування

ukrayina ogolosila pro viturennja konsula rf v odesi 95b4fa6 80x80 - Україна оголосила про витурення консула РФ в Одесі
УКРАЇНА3 тижні тому

Україна оголосила про витурення консула РФ в Одесі

u radi inicijujut vidstavku lazebnoyi nardep 7656cf4 80x80 - У Раді ініціюють відставку Лазебної - нардеп
УКРАЇНА2 тижні тому

У Раді ініціюють відставку Лазебної – нардеп

v ukrayini rozpochalasja vakcinacija z chergi v dija 5a93c5c 80x80 - В Україні розпочалася вакцинація з черги в Дія
УКРАЇНА40 секунд тому

В Україні розпочалася вакцинація з черги в Дія

2cb3abed6c2188860064591088f0528b 80x80 - Війна на Донбасі - Україна може перемогти Росію в космосі
СУСПIЛЬСТВО2 хв. тому

Війна на Донбасі – Україна може перемогти Росію в космосі

u moz rozpovili pro vakcinaciju pedagogiv f676ea6 80x80 - У МОЗ розповіли про вакцинацію педагогів
УКРАЇНА2 години тому

У МОЗ розповіли про вакцинацію педагогів

odna oblast povernulasja do pomaranchevoyi zoni karantinu 9fa2096 80x80 - Одна область повернулася до помаранчевої зони карантину
УКРАЇНА4 години тому

Одна область повернулася до помаранчевої зони карантину

danilov nazvav termini zakinchennja vijni na donbasi f9dbf51 80x80 - Данілов назвав терміни закінчення війни на Донбасі
УКРАЇНА6 години тому

Данілов назвав терміни закінчення війни на Донбасі

7a92e1e34d578893d710505bdde4ba5d 80x80 - Чи буде Путін мститися за Медведчука - Дмитро Орєшкін
СУСПIЛЬСТВО6 години тому

Чи буде Путін мститися за Медведчука – Дмитро Орєшкін

ukrayina nagadala pro obicjanku shhodo chlenstva v nato 927a2fc 80x80 - Україна нагадала про обіцянку щодо членства в НАТО
УКРАЇНА8 години тому

Україна нагадала про обіцянку щодо членства в НАТО

v ukrayini za dobu vakcinuvali bilsh jak 23 tisjachi osib df3e5b9 80x80 - В Україні за добу вакцинували більш як 23 тисячі осіб
УКРАЇНА9 години тому

В Україні за добу вакцинували більш як 23 тисячі осіб

mikolayivska oblast znovu v pomaranchevij zoni karantinu b3ed992 80x80 - Миколаївська область знову в помаранчевій зоні карантину
УКРАЇНА11 години тому

Миколаївська область знову в помаранчевій зоні карантину

ukrayina svjatkuye den yevropi ec54053 80x80 - Україна святкує День Європи
УКРАЇНА13 години тому

Україна святкує День Європи

na donbasi 11 obstriliv za dobu b97ff18 80x80 - На Донбасі 11 обстрілів за добу
УКРАЇНА15 години тому

На Донбасі 11 обстрілів за добу

v ukrayini zjavljatsja kibervijska danilov b9970ab 80x80 - В Україні з'являться кібервійська - Данилов
УКРАЇНА17 години тому

В Україні з’являться кібервійська – Данилов

nazvanij najvirogidnishij nastupnik stepanova 3409c76 80x80 - Названий найвірогідніший наступник Степанова
УКРАЇНА19 години тому

Названий найвірогідніший наступник Степанова

majzhe vsi chleni sposterezhnoyi radi nak vidmovilisja zalishitisja 6dd8cc5 80x80 - Майже всі члени спостережної ради НАК відмовилися залишитися
УКРАЇНА21 годину тому

Майже всі члени спостережної ради НАК відмовилися залишитися

veliki zmini v urjadi hto na vihid 9d8b35a 80x80 - Великі зміни в уряді. Хто на вихід
УКРАЇНА23 години тому

Великі зміни в уряді. Хто на вихід

rada rozgljane vidstavku stepanova 1ddc464 80x80 - Рада розгляне відставку Степанова
УКРАЇНА1 день тому

Рада розгляне відставку Степанова

nazvali imena dvoh kandidativ na krisla ministriv 3248a29 80x80 - Назвали імена двох кандидатів на крісла міністрів
УКРАЇНА1 день тому

Назвали імена двох кандидатів на крісла міністрів

dvoye ministriv napisali zajavi pro vidstavku ebb399a 80x80 - Двоє міністрів написали заяви про відставку
УКРАЇНА1 день тому

Двоє міністрів написали заяви про відставку

pid sankciyi ssha potrapiv 61 ukrayinec danilov 20a6557 80x80 - Під санкції США потрапив 61 українець - Данілов
УКРАЇНА1 день тому

Під санкції США потрапив 61 українець – Данілов

semenchenka pidozrjujut v obstrili telekanalu b80ea37 80x80 - Семенченка підозрюють в обстрілі телеканалу
УКРАЇНА1 день тому

Семенченка підозрюють в обстрілі телеканалу