Війна Україна Росія - чи буде наступ на Донбасі - Новини України
Зв'язок з нами

СУСПIЛЬСТВО

Війна Україна Росія – чи буде наступ на Донбасі – Новини України

27a04f599322ceb0e29b72f994740182 - Війна Україна Росія - чи буде наступ на Донбасі - Новини України

Російські танки у Вуглегорську Фото: Getty Images

Те, що відбувається на кордоні України з Росією — це просто брязкання зброєю, але війни не буде. Тому що єдина мета в такої кампанії були б піар і підвищення рейтингів глави Кремля Володимира Путіна. Але конфлікт не зможе змінити розклади в регіоні значною мірою, тому що російська армія зустріне жорстку відсіч з боку українських військ, а тому рейтинг Путіна не злетить. Такі думки висловив “Апострофу” російський журналіст і публіцист ЛЕОНІД РАДЗІХОВСЬКИЙ.

— Як ви вважаєте, якщо на Донбасі почнеться конфлікт, Захід візьме участь у його врегулюванні? Чи будуть знову заявляти про свою стурбованість?

— Зараз криків багато, а збройного конфлікту я не бачу. І його немає з очевидної причини — він не потрібен і не вигідний обом сторонам. У крайньому випадку одна сторона готова нанести іншій стороні великої шкоди. А шкода ця, м’яко кажучи, нікому не потрібна.

Якщо російські війська перетнуть “червону лінію” і вторгнуться на територію України, то будуть численні бої з важкими втратами з боку Росії, а це буде страшно непопулярно серед російського населення. Путін не піде на це навіть без Макрона й Меркель.

Путін може перетнути “червону лінію” тільки в порядку оборони. Це може бути подане як “Україна напала, хоче знищити Донбас, влаштувати геноцид, і ми захищаємо своїх братів”. Але для цього мають бути створені якісь умови. Наприклад, Україна мала б провести сильну артпідготовку або щось на кшалт цього.

Але я думаю, що Україна цього не зробить. Бо якщо українські війська перетнуть цю межу, вони вв’яжуться, у кращому випадку, у важкі виснажливі бої, які теж нічим не закінчаться.

Тому жодна сторона поступитися не може. Єдиний результат такої “бійки”, незалежно від того, хто перетне межу, відразу втрутяться міжнародні посередники, війська тут же розведуть, і вони залишаться на тих же позиціях, тільки втративши людей. Тобто результат буде дорівнювати нулю. У крайньому випадку пересунуться на два кілометри в ту чи іншу сторону. Захоплять якийсь яр чи туалет. І що? У чому тут піар-вигода?

Адже такі конфлікти робляться виключно заради піару — Путіна чи Зеленського. А в чому тут піар буде? Захопити канаву, засипавши її трупами? Це викличе захват тільки в дуже маленької частини міських божевільних, типу Гіркіна-Стрєлкова, і більше нічого.

Так люди влаштовані, що останні 10 тис років вони про війну не думають, але як тільки вона починається, патріотична “сеча” відразу вдаряє в голову — в обох сторін. Але це похмілля швидко проходить, якщо ніякої реальної причини конфлікту, як і в даному випадку, немає. А трупи цілком реальні. Заробити піар-бали на цій справі неможливо.

Населення Росії, це я можу вам сказати, не цікавиться ані Україною, ані Донбасом. Нічого, крім відрази, до військових авантюр не відчуває, і цікавиться тільки соціально-економічною повісткою.

— Як думаєте, може бути таке, що росіяни піднімуться проти війни з Україною?

— Ні, це неможливо. Населення Росії ні проти чого ніколи не підніметься. Але й захоплення ніякого не буде. Будуть невдоволено бурчати, але ніяких протестів не буде.

Крім піару, у Росії жодної іншої мети для такої колотнечі немає. Якщо Україна могла б придумати собі за мету, наприклад, домогтися того, що не буде “Північного потоку-2”. Віце-прем’єр України Олексій Резніков сказав, що якщо пустять цей газопровід, то це буде для України катастрофою. У разі військової заварухи “Північний потік-2” може бути зірвано. Слабка, але причина. А в Росії причин почати війну взагалі немає. Розширення цієї безглуздої території на Донбасі Москві не потрібно. Ну захоплять два селища — і що з ними робити?

Така затія виглядала б нерозумно. Навіщо Путіну підвищувати рейтинг? Президентських виборів немає, а заради “думських”, які будуть у вересні, стріляти з гармат по горобцях просто смішно. Це буде війна важка, тому що вона нічого не дасть, і безглузда, тому що будуть жертви. А потім усі замиряться й повернуться на старі позиції. Це тільки знизить рейтинг.

3ba14c1cf7279cc852df1e7a90c921ad - Війна Україна Росія - чи буде наступ на Донбасі - Новини України

Володимир ПутінФото: kremlin.ru

— В одному зі своїх інтерв’ю ви сказали, що якщо Україна захопить Донбас, то ставлення жителів до української армії буде таке, як відношення жителів Заходу України до радянської армії, проти якої “бандерівці”, УПА та інші підпільники дуже довго й наполегливо вели боротьбу. Ви хочете сказати, що на Донбасі відбуватимуться такі ж процеси проти України?

— По-перше, Україна ніколи не захопить Донбас. Це просто неможливо. Доти, поки існує російська армія, цього ніхто не дасть зробити. Це все одно, що спробувати захопити Ставропольський край. По-друге, навіть якщо уявити, що якимось дивом це сталося, то я не думаю, що там буде збройний опір.

Ні, цього не буде. Але буде вічне вкрай недоброзичливе ставлення населення, вічне роздратування, місцевий сепаратизм на рівні виборів, настроїв, бажань. 90 % будуть різко негативно ставитися до будь-якої української влади. У чому це конкретно проявиться — судити не беруся, але в ХXI столітті тероризм у Європі — це не модно. Але ті чи інші форми громадянської непокори гарантовані.

— У так званого “глави” “ДНР” Дениса Пушиліна заявили, що він готує три звернення до Путіна: про надання військової допомоги, про приєднання до Росії і про визнання “ДНР” “незалежною, демократичною, правовою, соціальною державою”. На вашу думку, яке з цих звернень відправиться до Путіна, чи відправиться воно взагалі і для чого це потрібно? Або це теж піар?

— Звичайно, що стовідсотковий піар. Тому що ніякого Пушиліна в природі не існує. Є фізична людина на ім’я Денис Пушилін — це правда. Але ніяких звернень до Путіна він робити не може, тому що для Путіна такої людини немає. І Пушилін нічого ніколи не говорить. Є тексти, які пишуть чиновники адміністрації президента Росії і ставлять під ними підпис Пушиліна. Я навіть не впевнений, що йому повідомляють про ці тексти. Природно, що холуї вилизують килимову доріжку, по якій Путін буде йти до трибуни під час послання до Федеральних зборів. Ось і намагаються, говорять про це.

Але це все одно не має ніякого значення. Ще раз повторюю: війни не буде — раз. Включення “ДНР” і “ЛНР” до складу Росії не буде — два. Визнання їх як незалежних держав не буде — три. Тому, хто б там які папірці не озвучував, це не має ніякого значення.

Чому не буде військових дій із моєї точки зору, я вже сказав. Визнання “ДНР” або включення її до складу Росії призведе тільки до нових санкцій із боку Заходу. Навіщо вони потрібні Путіну? Йому цілком достатньо тих санкцій, які є. Захоплення в Росії це знову ж ні в кого не викличе, крім, знову ж таки, міських божевільних. Але Путін не психіатр у божевільні імені Стрєлкова, йому їх розважати даром не потрібно. Йому потрібна підтримка в широких масах, а визнання “ДНР” або включення її до складу Росії серед населення нікого не цікавить. Жителі Росії думають не про Україну, не про імперську велич і не про “русский мір”, а про своє життя. А в їхньому житті нові санкції нічого доброго не обіцяють.

— Відносно санкцій. Читав ваше інтерв’ю, де ви говорите, що і SWIFT відключать, і по “Північному Потоку-2” вдарять. Але Європа зараз ослаблена. Путін намагається пропхати свій “Супутник”. Чи не вийде, що на тлі пандемії колективний Захід не почне вводити серйозні санкції, а Путін зможе поторгуватися — “вакцина й життя громадян ЄС в обмін на контроль над Україною”?

— Вакцина “Супутник-V” — це не чарівна паличка. Я думаю, що вона нічим не гірше й нічим не краще, ніж інші вакцини, які існують у Європі. Якщо у вас купують вакцину — це комерційна угода. Якби в Європі була чума, а єдина паличка порятунку була б у руках Путіна, то, я думаю, Європа легко віддала б не те, що Україну, а все, що завгодно. Але в Європі чуми немає. І є різні вакцини.

9d8a0ed541e97948316b1a24b68e0eb0 - Війна Україна Росія - чи буде наступ на Донбасі - Новини України

Фото: pixabay.com

Щодо санкцій. Якщо мова йде про перестрілки, у яких загинуло 10 осіб, ніхто ніяких санкцій вводити не стане. Якщо мова йде про військові дії, які б тривали один день, вбили багато людей, дві канави засипали трупами, але нічого не змінилося, то ніяких санкцій вводити також не будуть.

Якщо ж Росія без єдиного пострілу оголосить, що “ДНР” і “ЛНР” — незалежні держави, тобто порве до біса всі “мінські” й “нормандські” угоди й підітреться ними, то санкції будуть безумовно й досить серйозні.

Й останній варіант, який із моєї точки зору неможливий, — це Росія починає війну з Україною. Тоді були б дуже серйозні санкції. Тому що останній випадок загарбницької війни в Європі був за часів Гітлера в 1940-і роки. Відтоді таких “чудес” у Європі не було. Спроба напасти на державу, розчленувати її, відривати від неї області — це гітлерівська політика, а цього Європа підтримувати не стане

— Американські кораблі збираються увійти в Чорне море. На вашу думку, якщо почнеться дійсно серйозна “заруба” на Донбасі, чи будуть американці застосовувати зброю проти Росії? І чи стане серйозне протистояння з Росією поштовхом для зближення України й НАТО?

— Американці воювати за Україну не будуть, тим більше з Росією. Війна з РФ — це світова війна. Я не думаю, що світова війна за Україну входить у плани американського командування. А ось поставляти техніку, інструкторів, надавати іншу допомогу Україні — це будь ласка. Точно так само й НАТО ніколи не буде воювати з Росією

А зближення України з НАТО можливо. Не знаю, що там із ПДЧ, але Альянс приймає до себе країни тільки після спільної згоди всіх членів. Але, думаю, що цього не буде, бо в Європі вистачає країн-членів НАТО, які не хочуть гострої конфронтації з Росією. Скажімо, Угорщина, Чехія, Італія. Але на зближення з різними параметрами — поставка військової техніки, військові кредити, військові інструктори — підуть. Наскільки я розумію, зближення йде, воно б просто прискорилося.

— Зараз НАТО привело в боєготовність свої війська в Європі, Росія стягнула свої війська до західного кордону, і кажуть, що почалася нова “холодна війна” в контексті брязкання зброєю, загрозливих політичних заяв, відправлення шпигунів.

— Це є. Але в “гарячу” фазу це не перейде ніколи. На Заході, і смію вас запевнити, у Росії теж, люди хочуть жити. Це довела гостра реакція світової спільноти на пандемію коронавірусу. А зброя для того і потрібна, щоби нею брязкати час від часу.

Загалом, “холодна війна” в тому сенсі, у якому ви говорите, піар-війна, політичні підколи, економічні санкції, зіткнення в інших місцях, наприклад, у Сирії, шпигунство, вбивство російськими агентами людей на території Європи — матимуть місце й надалі, і можуть посилитися. Але можливість переходу в “гарячу” фазу дорівнює нулю. Просто тому, що кінчати із собою ніхто не хоче.

Чим це закінчиться? Піде Путін. Як ви розумієте, він не вічний. І буде новий детант, нова розрядка. Зараз стадія напруги, потім буде стадія розслаблення. Знаєте, є такий вислів: “Дерева до неба не ростуть”.

— Тобто поки Путін не піде, розрядки не буде?

— Так. Я думаю, що поки Путін не піде, розрядки не буде.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

u ditjachomu tabori pid odesoju masove otruyennja d848889 80x80 - У дитячому таборі під Одесою масове отруєння
УКРАЇНА2 тижні тому

У дитячому таборі під Одесою масове отруєння

40ca687407283720730f8a9061c7c8e3 80x80 - Україна, космос - Коли Україна запустить новий космічний апарат
СУСПIЛЬСТВО3 тижні тому

Україна, космос – Коли Україна запустить новий космічний апарат

3636c2ac17e10558a92e0659e7cb0aa0 80x80 - Байден робить помилки, але йому не дадуть злити Україну Путіну - дипломат США
СВІТ3 тижні тому

Байден робить помилки, але йому не дадуть злити Україну Путіну – дипломат США

27c99b375e2a7a9d2cc6b73474ca3a30 80x80 - Пластикові пакети Україна - чи заборонить влада тару і упаковку
СУСПIЛЬСТВО3 тижні тому

Пластикові пакети Україна – чи заборонить влада тару і упаковку

zelenskij pidpisav odin iz zemelnih zakoniv 9167e2e 80x80 - Зеленський підписав один із земельних законів
УКРАЇНА4 тижні тому

Зеленський підписав один із земельних законів

v ukrayini dva dni znizhuyetsja pririst covid 19 9c72251 80x80 - В Україні два дні знижується приріст COVID-19
УКРАЇНА3 тижні тому

В Україні два дні знижується приріст COVID-19

de750f30c6ef0a08982371c0eb6a12ba 80x80 - Погода на літо 2021 - синоптики дали прогноз на все літо - новини України
СУСПIЛЬСТВО3 тижні тому

Погода на літо 2021 – синоптики дали прогноз на все літо – новини України

52c04d43e24ed0882b96149cd68134ee 80x80 - Погода у червні - прогноз синоптиків на перший місяць літа в Україні
СУСПIЛЬСТВО3 тижні тому

Погода у червні – прогноз синоптиків на перший місяць літа в Україні

kiyiv otrimaye novij paket cilej partnerstva z nato 482978b 80x80 - Київ отримає новий пакет Цілей партнерства з НАТО
УКРАЇНА3 тижні тому

Київ отримає новий пакет Цілей партнерства з НАТО

v mvf zajavili pro progres u peregovorah iz kiyevom 3181154 80x80 - В МВФ заявили про прогрес у переговорах із Києвом
УКРАЇНА2 тижні тому

В МВФ заявили про прогрес у переговорах із Києвом

homchak nazvav garjachi naprjamki na donbasi cd2de19 80x80 - Хомчак назвав "гарячі" напрямки на Донбасі
УКРАЇНА3 тижні тому

Хомчак назвав “гарячі” напрямки на Донбасі

doba v oos pjat obstriliv vtrat nemaye 5756b7d 80x80 - Доба в ООС: п'ять обстрілів, втрат немає
УКРАЇНА3 тижні тому

Доба в ООС: п’ять обстрілів, втрат немає

verhovna rada maye namir vreguljuvati borgi za gaz a1ab4ce 80x80 - Верховна Рада має намір врегулювати борги за газ
УКРАЇНА3 тижні тому

Верховна Рада має намір врегулювати борги за газ

taran pojasniv neobhidnist nacoporu cdf485f 80x80 - Таран пояснив необхідність нацопору
УКРАЇНА4 тижні тому

Таран пояснив необхідність нацопору

glava obsye znovu vidvidaye ukrayinu 7703e1f 80x80 - Глава ОБСЄ знову відвідає Україну
УКРАЇНА1 тиждень тому

Глава ОБСЄ знову відвідає Україну

padinnja povitrjanoyi kuli na hmelnichchini v policiyi rozpovili podrobici 2fed3b1 80x80 - Падіння повітряної кулі на Хмельниччині: в поліції розповіли подробиці
УКРАЇНА4 тижні тому

Падіння повітряної кулі на Хмельниччині: в поліції розповіли подробиці

na zasidanni rnbo rozgljanut visim pitan d4985bf 80x80 - На засіданні РНБО розглянуть вісім питань
УКРАЇНА3 тижні тому

На засіданні РНБО розглянуть вісім питань

usi oblasti ukrayini zalishajutsja v zelenij zoni moz 8de6241 80x80 - Усі області України залишаються в зеленій зоні - МОЗ
УКРАЇНА1 тиждень тому

Усі області України залишаються в зеленій зоні – МОЗ

u zsu koronavirus u 231 ljudini a0b9b52 80x80 - У ЗСУ коронавірус у 231 людини
УКРАЇНА4 тижні тому

У ЗСУ коронавірус у 231 людини

sud postaviv krapku v pitanni likvidaciyi upc kp 0d36701 80x80 - Суд поставив крапку в питанні ліквідації УПЦ КП
УКРАЇНА2 тижні тому

Суд поставив крапку в питанні ліквідації УПЦ КП

0a9b64da6800096953749437eeeb2574 80x80 - Вінниця зробила соціальний бізнес одним з пріоритетів
СУСПIЛЬСТВО4 хв. тому

Вінниця зробила соціальний бізнес одним з пріоритетів

pidsumki 2106 novi sankciyi i progrash na yevro 2020 f11b608 80x80 - Підсумки 21.06: Нові санкції і програш на Євро-2020
УКРАЇНА1 годину тому

Підсумки 21.06: Нові санкції і програш на Євро-2020

94e29add4b00a370ee88257150c39181 80x80 - Український безпілотник ACE ONE - скільки коштує унікальна розробка
СУСПIЛЬСТВО2 години тому

Український безпілотник ACE ONE – скільки коштує унікальна розробка

v ukrayini pidtopleni majzhe 250 budinkiv bbdf379 80x80 - В Україні підтоплені майже 250 будинків
УКРАЇНА3 години тому

В Україні підтоплені майже 250 будинків

vakcinaciyi ochikujut majzhe 720 tisjach ukrayinciv fd07f08 80x80 - Вакцинації очікують майже 720 тисяч українців
УКРАЇНА5 години тому

Вакцинації очікують майже 720 тисяч українців

v ukrayini mensh jak 350 vipadkiv koronavirusu za dobu 841c55f 80x80 - В Україні менш як 350 випадків коронавірусу за добу
УКРАЇНА7 години тому

В Україні менш як 350 випадків коронавірусу за добу

ukrayina kupit u britaniyi dva bojovih korabli zmi a86515d 80x80 - Україна купить у Британії два бойових кораблі - ЗМІ
УКРАЇНА9 години тому

Україна купить у Британії два бойових кораблі – ЗМІ

ssha vislovili pidtrimku ukrayinskim bizhencjam 0c3fb6a 80x80 - США висловили підтримку українським біженцям
УКРАЇНА11 години тому

США висловили підтримку українським біженцям

kuleba tureckimi bpla zahishhatimemosja vid rosiyi e8b7175 80x80 - Кулеба: Турецькими БПЛА захищатимемося від Росії
УКРАЇНА13 години тому

Кулеба: Турецькими БПЛА захищатимемося від Росії

kravchuk ociniv naslidki mozhlivogo priyednannja ssha do normandiyi fd2280a 80x80 - Кравчук оцінив наслідки можливого приєднання США до "нормандії"
УКРАЇНА15 години тому

Кравчук оцінив наслідки можливого приєднання США до “нормандії”

mer mariupolja zaklikav nakriti misto zaliznim kupolom f6e2833 80x80 - Мер Маріуполя закликав накрити місто Залізним куполом
УКРАЇНА17 години тому

Мер Маріуполя закликав накрити місто Залізним куполом

kuleba zvinuvativ nato v bezdijalnosti 800e7c9 80x80 - Кулеба звинуватив НАТО в бездіяльності
УКРАЇНА19 години тому

Кулеба звинуватив НАТО в бездіяльності

vbivstvo pidlitka v nikopoli pidozrjuvanogo zaareshtuvali 8abac85 80x80 - Вбивство підлітка в Нікополі: підозрюваного заарештували
УКРАЇНА21 годину тому

Вбивство підлітка в Нікополі: підозрюваного заарештували

v ukrayini novi pravila karantinu 43fcbf4 80x80 - В Україні нові правила карантину
УКРАЇНА23 години тому

В Україні нові правила карантину

ssha pidtverdili zamorozhennja 100 mln dopomogi ukrayini ec124f7 80x80 - США підтвердили замороження $100 млн допомоги Україні
УКРАЇНА1 день тому

США підтвердили замороження $100 млн допомоги Україні

d47ba961583ec33e151fd79a980fb87d 80x80 - Повінь в Криму - чому винні російські окупанти
СУСПIЛЬСТВО1 день тому

Повінь в Криму – чому винні російські окупанти

separatisti dvichi porushili rezhim tishi 6344671 80x80 - Сепаратисти двічі порушили режим тиші
УКРАЇНА1 день тому

Сепаратисти двічі порушили режим тиші

u minfini rozpovili pro krediti za derzhgarantijami dc72543 80x80 - У Мінфіні розповіли про кредити за держгарантіями
УКРАЇНА1 день тому

У Мінфіні розповіли про кредити за держгарантіями

u dtp zaginula 21 richna ukrayinska rekordsmenka cbb7da9 80x80 - У ДТП загинула 21-річна українська рекордсменка
УКРАЇНА1 день тому

У ДТП загинула 21-річна українська рекордсменка

poranennja civilnogo v avdiyivci zjavilisja detali a05001e 80x80 - Поранення цивільного в Авдіївці: з'явилися деталі
УКРАЇНА1 день тому

Поранення цивільного в Авдіївці: з’явилися деталі