Connect with us

СВІТ

У Білорусі зупинили першу в країні АЕС

У Білорусі зупинили першу в країні АЕС

Білоруська атомна станція тимчасово припинила виробляти електроенергію. Цю інформацію агентству “Интерфакс-Запад” повідомив представник інформаційного центру БілАЕС.

Представник інфоцентру розповів, що електроенергію на БілАЕС наразі не виробляють, оскільки необхідно замінити певне обладнання.

В інфоцентрі не змогли назвати приблизні терміни відновлення роботи БілАЕС.

Увечері 9 листопада міністерство енергетики Білорусі поінформувало, що на БілАЕС “виявили необхідність заміни окремого електротехнічного вимірювального обладнання”, але причин цього не вказали, так як і того, чи вибробляється наразі електроенергія.

Джерело TUT.BY повідомило, що причиною зупинки АЕС є вибухи декількох трансформаторів напруги (вони призначені для вимірювання напруги в силових електричних ланцюгах) на одному із агрегатів, пов’язаних із генератором.

У жовтні 2020 року у першому енергоблоці БілАЕС запустили ланцюгову реакцію, а 3 листопада енергоблок було включено до об’єднаної енергосистеми країни. 7 листопада його потужність підвищили до 400 МВт.

Олександр Лукашенко заявив, що після запуску Білоруської атомної електростанції Білорусь стає ядерною державою.

Білоруська АЕС – перша атомна станція у Білорусі – знаходиться в Островці Гродненської області. Згідно із проєктом, БілАЕС складатиметься із двох енергоблоків потужністю 1200 МВт кожен.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.