Connect with us

ГРОШІ

“Укрметалургпром” написав відкритий лист проти закупівлі залізничної продукції в Казахстані

"Укрметалургпром" написав відкритий лист проти закупівлі залізничної продукції в Казахстані

Об’єднання підприємств “Укрметалургпром” розкритикувало плани уряду щодо закупівлі в Казахстані залізничної та металургійної продукції на шкоду українським виробникам таких самих виробів. Про це йдеться в листі на адресу прем’єр-міністра, віцепрем’єра – глави Міністерства стратегічних галузей промисловості, керівника Мінекономіки, а також глави комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку, пише “Інтерфакс-Україна”.

“За неофіційною інформацією, днями українська делегація у складі, зокрема, представників уряду, відвідала Казахстан із метою проведення переговорів стосовно закупівлі в місцевих виробників продукції для модернізації української залізниці. Зокрема, ідеться про такі металомісткі вироби, як локомотиви, рейки, залізничні колеса та стрілочні переводи”, – ідеться в документі.

Через пандемію COVID-19 і падіння попиту на внутрішньому та зовнішніх ринках із січня до вересня промислове виробництво скоротилося на 7% порівняно з аналогічним періодом минулого року, на металургійних підприємствах України простоюють п’ять доменних печей, чотири конвертори і дев’ять електропечей, пише агентство.

“Сьогодні майже всі меткомбінати борються за кожне замовлення, намагаючись не скорочувати працівників. Навіть більше, незважаючи на відверто скрутне становище, металургійна галузь продовжує перераховувати до бюджетів різних рівнів мільярди гривень податків, а також щомісяця спрямовувати мільйони гривень на допомогу госпітальних баз у різних регіонах країни на боротьбу з СOVID-19. Метпідприємства – одні з небагатьох робочих виробництв у країні”, – підкреслили в об’єднанні.

В “Укрметалургпромі” заявили, що наміри закуповувати продукцію для залізниці в Казахстані в цій ситуації абсолютно незрозумілі, оскільки українське залізничне машинобудування є чи не єдиною галуззю у країні, яка може повністю забезпечити потреби українських залізниць виробами, побудованими з нуля: від видобутку руди до готової продукції.

Українська промисловість не має відкритого доступу на ринок Казахстану, казахських виробників захищено 30-відсотковою ціновою преференцією на будь-яких державних тендерах, підкреслили в асоціації та акцентували, що закупівля продукції у казахських виробників для потреб українських залізниць має вигляд економічного абсурду.

Казахські компанії вже одержали в Україні сертифікати на свою продукцію, зокрема на рейки і колеса, “у вкрай непрозорий спосіб”, ідеться в листі.

Український гірнично-металургійний комплекс забезпечує четверту частину товарного експорту країни, і від того, чи працюють металургійні підприємства, залежить здатність держави розраховуватися за зовнішніми запозиченнями, зазначили в асоціації. ГМК України дає роботу 240 тис. громадян, і разом із членами сімей це приблизно 1 млн українців, підкреслили в “Укрметалургпромі”.

Автори листа закликали прем’єр-міністра України відмовитися від планів закупівель у Казахстані і дати доручення Мінінфраструктури та Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості “припинити будь-які переговори з казахською стороною, які можуть призвести до катастрофічних наслідків для української промисловості”.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.