Забудовник ЖК Варшавський подав до суду на ДП Пуща Водиця
Зв'язок з нами

Забудовник ЖК Варшавський подав до суду на ДП Пуща Водиця

140006979eeb5259b15ffbf20227ce08 - Забудовник ЖК Варшавський подав до суду на ДП Пуща Водиця

Фото: gdevkievezhithorosho.com

ТОВ “Сітібудсервіс”, що виступило інвестором забудови ЖК “Варшавський”, звернулось до Господарського суду міста Києва із зустрічним позовом до ДП “Пуща-Водиця”. Компанія-забудовник просить суд відмовити держпідприємсту у визнанні недійсним інвестиційного договору та зобов’язати агрокомбінат виконати свої зобов’язання, як замовника, за чинним інвестиційним договором.

На думку заявника, ДП “Пуща-Водиця” має підписати та подати до Подільської райдержадміністрації в м.Києві відповідні документи для присвоєння поштової адреси будинкам у багатофункціональному житловому районі на вул.Маршала Гречка та просп.Правди (ЖК “Варшавський Плюс”).

Це вже не перший судовий процес, пов’язаний зі спробами держпідприємства визнати раніше укладені інвестиційні договори недійсними. У провадженні Господарського суду Києва раніше вже перебувала справа №910/4427/17 за позовом ТОВ “Інвест Будсістем” до ДП “Пуща-Водиця”, ТОВ “Сітібудсервіс” та ТОВ “Олівер-Буд” про визнання інвестиційних договорів недійсними з моменту їх укладення.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 22.05.2017 року у справі №910/4427/17 відмовлено у задоволенні позову про визнання недійсним інвестиційного договору №0503-ІД/13 від 05.03.2013.

Крім того, Генпрокуратурою України здійснювалось досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12013110000001049 і у постанові про закриття кримінального провадження від 17.11.2017 року зазначено, що згідно з висновками Держаудитслужби, порушень діючих нормативних актів при укладенні та реалізації інвестиційних договорів не встановлено. Так само слідством не встановлено й обставин, що б вказували на порушення процедури укладення інвестиційних договорів з боку ДП “Пуща-Водиця”, інвестора чи посадовців Мінагрополітики, які погоджували укладення цим ДП таких угод. Жодних порушень не виявили й численні експертизи інвестиційних договорів.

17.11.2017 року вказане кримінальне провадження було закрите за відсутністю складу злочину. Зазначене рішення оскаржувалось у Печерському райсуді м.Києва, однак ухвалою слідчого судді Печерського районного суду у задоволенні скарги на постанову про закриття зазначеного кримінального провадження відмовлено. А Апеляційний суд м. Києва 9 липня 2018 року залишив зазначене рішення Печерського суду без змін.

Таким чином, посилання держпідприємства “Пуща-Водиця” та Фонду держмайна під час сесійного засідання у Київраді на, нібито, наявність відкритих кримінальних справ виглядає як маніпуляція фактами й умисне введення депутатів в оману.

Вказані епізоди та події вдруге перевірилися Головним слідчим управлінням МВС та Державним бюро розслідувань в 2019-2020 роках в рамках кримінального провадження №12019000000001057, однак ті дійшли аналогічних висновків, а також додатково дослідили економічну вигоду держави від реалізації укладених інвестиційних договорів, з посиланням чи не найавторитетнішу державну установу – Київський науково-дослідний інститут судових експертиз. Слідчим нічого не залишалось, як закрити кримінальне провадження №12019000000001057 через відсутність складу злочину.

Нагадаємо, на сьогодні ЖК “Варшавський Плюс” не може отримати необхідний пакет документівдля здачі будинків в експлуатацію, а ЖК”Варшавський” не може отримати присвоєння поштових адрес вже рік як готовим до експлуатації будинкам через дії замовника будівництва – ДП “Пуща-Водиця”, який ухиляється від своїх прямих зобов’язань та відмовляється підписувати документи. Крім того, держпідприємство 17 травня 2021 року звернулось до Господарського суду м. Києва з позовом про визнання недійсним інвестиційного договору №0503-ІД/13 від 05.03.2013 р., укладеного між ДП “Пуща-Водиця” та ТОВ “Сітібудсервіс”.

Відповідно до цього договору, ДП “Пуща-Водиця”, як землекористувач земельної ділянки орієнтовною загальною площею 42,35 га, розташованої між проспектом Правди та вулицею Полковою в Подільському районі Києва, залучило ТОВ “Сітібудсервіс” до будівництва об’єкта на земельній ділянці та делегувало забудовнику проєктування та спорудження об’єкта. А останній зобов’язався на свій ризик за рахунок власних або залучених сил, коштів, матеріалів, засобів, техніки та устаткування забезпечити в повному обсязі будівництво мікрорайону відповідно до проєктної документації.

Відповідно до висновку експертного дослідження, інвестиційна вартість об’єкта житлової та громадської забудови, що має бути збудований відповідно до вказаного інвестиційного договору, станом на 05.03.2013 склала 3,78 млрд грн, а інвестиційна вартість прав на земельну ділянку з межами та умовами використання, визначеними відповідно до інвестиційного договору – понад 187 млн грн.

22.10.2015 року ДП “Пуща-Водиця” та ТОВ “Сітібудсервіс” підписали протокол розподілу площ в об’єкті: відповідно до договору, замовник має отримати у свою власність частину у розмірі 5% від 7789,92 кв. м площі житла в об’єкті.

Інвестиційний договір та його умови було попередньо погоджено Міністерством аграрної політики та продовольства України, яке на той час було уповноваженим органом управління ДП “Пуща-Водиця”, що підтверджується відповідним листом від 05.03.2013 №37-31-2-13/4502.

Своєю чергою, забудовник на даний час частково виконав зобов’язання, взяті на себе в рамках діючого інвестиційного договору. На сьогодні побудовано 18 будинків другого мікрорайону, а об’єкти ще п’яти черг перебувають на стадії будівництва.

Таким чином, попередньо, після отримання всіх сертифікатів готовності будинків до експлуатації, ТОВ “Сітібудсервіс” зобов’язалось передати замовнику 24 662,56 кв. м житла, з яких станом на сьогодні вже передано 5 620,70 кв. м готовими квартирами і перераховано коштами понад 76 млн грн. замість передачі 7 557,41 кв м.

Мотивуючи поданий первісний позов, ДП “Пуща-Водиця” посилається на те, що спірний інвестиційний договір містить усі ознаки договору про спільну діяльність, а відтак це держпідприємство нібито мало отримати погодження Кабінету Міністрів України на укладення угоди. Оскільки зазначеного погодження отримано не було, на підставі ст. 215, 203 ЦК України ДП “Пуща-Водиця” вимагає у суду визнати оскаржуваний договір недійсним.

Натомість науково-правовий висновок підтвердив відповідність укладеного договору вимогам законодавства, факт того, що спірний договір не є договором про спільну діяльність, відсутність перевищення повноважень генерального директора на час його укладення та відсутність необхідності отримувати погодження Кабінету міністрів України на укладення оскаржуваного договору.

Крім того, у своїй позовній заяві це держпідприємство зазначило, що в оскаржуваній угоді нібито наперед визначені умови щодо підстав вибуття земельної ділянки з державної власності та іншого рухомого та нерухомого майна. А також позбавлення ДП “Пуща-Водиця” майнових прав (права постійного користування земельною ділянкою), які суперечать вимогам законодавства.

Однак жодних угод, що можуть призвести до відчуження нерухомого майна ДП “Пуща-Водиця” з ТОВ “Сітібудсервіс” не укладали. Крім того, не йдеться про відчуження державного майна, оскільки згідно з відповідною Постановою Кабінету Міністрів України “Про затвердження порядку відчуження об’єктів державної власності”, відчуження майна – це передача права власності на майно юридичним чи фізичним особам за процедурами та у спосіб, що передбачені зазначеним порядком.

Таким чином, на думку забудовника, інвестиційний договір від 05.03.2013укладений між ДП “Пуща-Водиця” та ТОВ “Сітібудсервіс” є чинним та таким, що відповідає всім вимогам законодавства, а позовні вимоги ДП “Пуща-Водиця” – абсолютно необґрунтовані.

Однак, на сьогоднішній день ДП “Пуща-Водиця” так і не затверджено (не підписано та не скріплено печаткою) відповідні документи, у зв’язку із чим, будинкам, що введені в експлуатацію, неможливо присвоїти поштову адресу.Такі дії замовника унеможливлюють подальше оформлення права власності для покупців 662 квартир та 156 нежитлових приміщень трьох багатоповерхових будинків зі складу 7-ї черги будівництва.

Тобто, ДП “Агрокомбінат “Пуща-Водиця” з невідомих причин ухиляється від виконання взятих на себе зобов’язань, блокує роботу із забудови земельної ділянки, що призводить до невдоволення власників житла, гальмує строки отримання працівниками держідприємства очікуваних квартир та створює значну соціальну напругу.

Зауважимо, що зі свого боку забудовник прагне цивілізованого й конструктивного діалогу та, з метою недопущення соціальної напруги серед покупців квартир, запропонував другій стороні внести зміни у діючі інвестиційні договори шляхом підписання відповідних додаткових угод. Зокрема, щодо компенсації з боку інвесторів на користь ДП “Пуща-Водиця” плати за землю по ділянках, де відбулась зміна їх цільового призначення, з дати таких змін у відповідності до податкових декларацій та в подальшому щомісячної компенсації зазначених витрат, а також додавання площ нежитлового призначення в об’єктах будівництва до частки ДП “Пуща-Водиця” на визначений чинним інвестиційним договором відсоток.

Та, оскільки це держпідприємство не продемонструвало готовність до компромісу, ТОВ “Сітібудсервіс” змушене захищати свої права та інтереси інвесторів ЖК “Варшавський” у судовому порядку. У зустрічному позові забудовник просить суд відмовити Державному підприємству “Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат “Пуща-Водиця” у задоволенні первісних позовних вимог у повному обсязі та зобов’язати це держпідприємство, виконати свої зобов’язання як замовника будівництва, а саме: підписати та подати до Подільської районної в місті Києві державної адміністрації Заяву про присвоєння поштової адреси об’єкту “Будівництво мікрорайонів І, ІІ, 1 п.к. ІІІ, 1 п.к. VI у багатофункціональному житловому районі на вул. Маршала Гречка та просп. Правди (просп.Правди навпроти перетину з проспектом Василя Порика) у Подільському районі м. Києва (І мікрорайон, 7 черга будівництва)”.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

na kiyivshhini zatrimali serijnogo vikradacha chevrolet 63a96a2 80x80 - На Київщині затримали серійного викрадача Chevrolet
4 тижні тому

На Київщині затримали серійного викрадача Chevrolet

98774c10c403d2a031b875cfea74f628 80x80 - СБУ скасувала заборону Кіркорову - Чому шоумени з РФ їдуть в Україну
4 тижні тому

СБУ скасувала заборону Кіркорову – Чому шоумени з РФ їдуть в Україну

v ukrayini za dobu 182 covid vipadki 7ba8fb1 80x80 - В Україні за добу 182 COVID-випадки
4 тижні тому

В Україні за добу 182 COVID-випадки

morjakam skasuvali periodichnu pereatestaciju 2fb13a5 80x80 - Морякам скасували періодичну переатестацію
4 тижні тому

Морякам скасували періодичну переатестацію

u vinnici 10 richna divchinka pomerla vid starosti 7346a70 80x80 - У Вінниці 10-річна дівчинка померла від старості
4 тижні тому

У Вінниці 10-річна дівчинка померла від старості

neefektivno minfin pro koshti medustanov 464966c 80x80 - Неефективно: Мінфін про кошти медустанов
4 тижні тому

Неефективно: Мінфін про кошти медустанов

v ukrayini zarplati virosli na tretinu za rik 252e343 80x80 - В Україні зарплати виросли на третину за рік
4 тижні тому

В Україні зарплати виросли на третину за рік

v ukrayinu pribude vakcina moderna c0ba8db 80x80 - В Україну прибуде вакцина Moderna
4 тижні тому

В Україну прибуде вакцина Moderna

zelenskij privitav ssha z dnem nezalezhnosti 6238616 80x80 - Зеленський привітав США з Днем незалежності
3 тижні тому

Зеленський привітав США з Днем незалежності

kuleba rozpoviv pro principi kompensaciyi za pp 2 d0eeb9e 80x80 - Кулеба розповів про принципи компенсації за ПП-2
3 тижні тому

Кулеба розповів про принципи компенсації за ПП-2

kuleba rozpoviv jak krimchanam povernuti svoyi prava 8234923 80x80 - Кулеба розповів, як кримчанам повернути свої права
3 тижні тому

Кулеба розповів, як кримчанам повернути свої права

v ukrayini 633 novih vipadki covid 19 a85b2e1 80x80 - В Україні 633 нових випадки COVID-19
4 тижні тому

В Україні 633 нових випадки COVID-19

kravchuku zrobili operaciju na serci zmi bfb857b 80x80 - Кравчуку зробили операцію на серці - ЗМІ
4 тижні тому

Кравчуку зробили операцію на серці – ЗМІ

verhovna rada vidnovila robotu vkks 694816f 80x80 - Верховна Рада відновила роботу ВККС
4 тижні тому

Верховна Рада відновила роботу ВККС

v ukrayini vidznachajut den konstituciyi a220e6b 80x80 - В Україні відзначають День Конституції
4 тижні тому

В Україні відзначають День Конституції

covid shheplennja otrimali shhe 94 tisjachi ukrayinciv 64f1309 80x80 - COVID-щеплення отримали ще 94 тисячі українців
4 тижні тому

COVID-щеплення отримали ще 94 тисячі українців

jak pidvishhiti efektivnist roboti mitnici v ukrayini d294df1 80x80 - Як підвищити ефективність роботи митниці в Україні
4 тижні тому

Як підвищити ефективність роботи митниці в Україні

pidsumki 107 rinok zemli ta zakon pro oligarhiv 352c99c 80x80 - Підсумки 1.07: Ринок землі та закон про олігархів
4 тижні тому

Підсумки 1.07: Ринок землі та закон про олігархів

u merezhi rozgorivsja skandal cherez pidbori na paradi 3348d0c 80x80 - У мережі розгорівся скандал через підбори на параді
4 тижні тому

У мережі розгорівся скандал через підбори на параді

4a995db61ce83358aba040494d4c72de 80x80 - Амністія бойовиків від Зеленського - у чому небезпека для України
4 тижні тому

Амністія бойовиків від Зеленського – у чому небезпека для України

gerashhenko nazvav prichinu vidstavki avakova 87c8f1e 80x80 - Геращенко назвав причину відставки Авакова
2 тижні тому

Геращенко назвав причину відставки Авакова

c6344f283a1c1c8ced713d5186096027 80x80 - Відпочинок-2021 - скільки коштує відпочити в віп-готелі на двох
2 тижні тому

Відпочинок-2021 – скільки коштує відпочити в віп-готелі на двох

vakcinu pfizer privozjat iz porushennjami zmi 50c1666 80x80 - Вакцину Pfizer привозять із порушеннями - ЗМІ
2 тижні тому

Вакцину Pfizer привозять із порушеннями – ЗМІ

db9225785a1b8658e084ac099b87e239 80x80 - Дельта в Україні - які головні симптоми штаму і чи допоможе вакцина
2 тижні тому

Дельта в Україні – які головні симптоми штаму і чи допоможе вакцина

v yes znjali zaboronu na vyizd ukrayincjam zmi 332171f 80x80 - В ЄС зняли заборону на в'їзд українцям - ЗМІ
2 тижні тому

В ЄС зняли заборону на в’їзд українцям – ЗМІ

2ef530a0b1faec10a9840b1452d97e12 80x80 - Статья Путина - что хочет показать Кремль Украине
2 тижні тому

Статья Путина – что хочет показать Кремль Украине

vidstavka avakova v sluzi narodu rozpovili pro prichini f87fa08 80x80 - Відставка Авакова: в Слузі народу розповіли про причини
2 тижні тому

Відставка Авакова: в Слузі народу розповіли про причини

2cf2d0cd0740180934722f206f6b4583 80x80 - Пенсіонери штурмують Раду - Якої помилки припустилася влада
2 тижні тому

Пенсіонери штурмують Раду – Якої помилки припустилася влада

gerashhenko vislovivsja pro kandidaturu monastirskogo na post ministra b59f552 80x80 - Геращенко висловився про кандидатуру Монастирського на пост міністра
2 тижні тому

Геращенко висловився про кандидатуру Монастирського на пост міністра

b288682659eff6d4683ffd1ed04e9a93 80x80 - Відпочинок 2021 у Греції - куди краще їхати, ціни і курорти на грецьких островах
2 тижні тому

Відпочинок 2021 у Греції – куди краще їхати, ціни і курорти на грецьких островах

u troh oblastjah zhodnogo vipadku covid za dobu f76db64 80x80 - У трьох областях жодного випадку COVID за добу
2 тижні тому

У трьох областях жодного випадку COVID за добу

chastinu ukrayini nakrijut zlivi z gradom 7f0d905 80x80 - Частину України накриють зливи з градом
2 тижні тому

Частину України накриють зливи з градом

chehija vidmovilasja vid zhinochih prizvishh bc5a179 80x80 - Чехія відмовилася від "жіночих" прізвищ
2 тижні тому

Чехія відмовилася від “жіночих” прізвищ

b827dd5d4d979fd2045bffaf659f3db8 80x80 - Електронна трудова книжка - пенсії тепер нараховуватимуться автоматично
2 тижні тому

Електронна трудова книжка – пенсії тепер нараховуватимуться автоматично

menshe tretini derzhpidpriyemstv ye pributkovimi ed2fb26 80x80 - Менше третини держпідприємств є прибутковими
2 тижні тому

Менше третини держпідприємств є прибутковими

na pivdni ukrayini miljoni zagiblih sonechok 04d970e 80x80 - На півдні України мільйони загиблих сонечок
2 тижні тому

На півдні України мільйони загиблих сонечок

e7d67c19c48f41a0d073d37972c10034 80x80 - Відпочинок 2021 - Яка небезпека чекає на українців у Криму
2 тижні тому

Відпочинок 2021 – Яка небезпека чекає на українців у Криму

nezalezhnist 30 rokiv jaki krizi podolala ukrayina fe37776 80x80 - Незалежність, 30 років - Які кризи подолала Україна
2 тижні тому

Незалежність, 30 років – Які кризи подолала Україна

pid kiyevom zijshov z koliyi potjag 6109e4d 80x80 - Під Києвом зійшов з колії потяг
2 тижні тому

Під Києвом зійшов з колії потяг

shmigal nazvav termini vstupu ukrayini do yes d560f99 80x80 - Шмигаль назвав терміни вступу України до ЄС
3 тижні тому

Шмигаль назвав терміни вступу України до ЄС