Connect with us

ПОЛІТИКА

Закон про зростання податків №5600 вб’є будівельний ринок – експерт

Закон про податки і збори №5600 містить норми, які можуть вбити будівельний ринок, а квартири зробити недоступними для українців.

Будівництво аеропорту Запоріжжя, фото YouTube

Будівництво аеропорту Запоріжжя, фото YouTube

Про це заявив засновник компанії KAN Development Ігор Ніконов, коментуючи намір влади обкласти продаж нерухомості податком на додану вартість.

Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!

Підписатися

“ПДВ ні в якому разі не можна вводити. Ця думка не моя, я виступаю зараз не від себе, а від галузі, тому що ми багато переговорів в цьому плані провели. ПДВ ні в якому разі вводити не можна, тому що ми вб’ємо ринок. А найголовніше-підвищимо настільки вартість житла, що просто люди не в змозі будуть його купити”, – заявив він.

За його словами, будівельна галузь вже платить ПДВ, тому спроба влади підвищити податки призведе лише до того, що ринок скоротиться, замість запланованого прибутку держбюждет отримає скорочення податків, а квартири подорожчають як мінімум на третину.

“11 млн. кв. м. в Україні-це приблизно 220 млрд грн оборот собівартості тільки будівництва. З них 36 млрд – це ПДВ. При цьому величезна частина реальної собівартості будівництва не “сидить” в офіційній собівартості цього квадратного метра. Адже ми будуємо й інші об’єкти інфраструктури-школи, садочки, торгові центри, які не є предметами бізнесу. Тому зростання вартості квадратного метра, за моїми розрахунками, буде на 35%», – пояснив він.

Крім того, спроба уряду підвищити податки призведе лише до того, що обсяги будівельного ринку скоротяться, адже інвестори перестануть знаходити його привабливим для ведення бізнесу.

“Обсяг будівельного ринку тому і існує, що люди бачать там можливість заробити. Чому ви вважаєте, що це якась погана тенденція? Я вважаю, що розвиток будівельної галузі-це і є основний шлях розвитку будь-якої держави і вихід з кризи. А ви хочете все це обкласти. У підсумку ринок згорнеться рази в два, і з 200 млрд грн обороту ми отримаємо сто. Величезна кількість людей підуть з цього ринку, тому що вони не будуть бачити доцільності вкладення туди грошей, і галузь просто згорнеться», – спрогнозував Ніконов.

Нагадаємо, 1 липня Верховна Рада прийняла в першому читанні урядовий законопроект №5600 про внесення змін до Податкового кодексу України, яким підвищуються ставки податків для цілого ряду галузей. Проти цього закону виступили всі українські та міжнародні асоціації, в тому числі Американська торгова палата і Єва, а НАЗК назвало проект «корупціогенним».

Раніше координатор експертних груп економічної експертної платформи Олег Гетьман заявив, що податковий проект вдарить по малому і середньому бізнесу, а також населенню, оскільки призведе до зростання цін.

Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!

Підписатися

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.