ЗРК Кільчень - В Україні розробляється нова зброя
Зв'язок з нами

СУСПIЛЬСТВО

ЗРК Кільчень – В Україні розробляється нова зброя

b258b61311fd284897ae6c51c5046bd4 - ЗРК Кільчень - В Україні розробляється нова зброя

Візуалізація зенітної ракети ЗРС “Кільчень” Фото: КБ Південне

Конструкторське бюро “Південне” розробляє нову зенітну ракетну систему “Кільчень”. Вона була презентована під час програми Security Talks на Апостроф TV з Валентином Бадраком. ЗРС “Кільчень” має високоманеврену ракету, яка забезпечує дальність ураження понад 200 кілометрів. Створення ЗРС “Кільчень” ведеться виключно українськими підприємствами та може обійтися значно дешевше закупівель американського зенітного ракетного комплексу “Patriot”. Про основні тактико-технічні характеристики вітчизняної ЗРС розповідають її розробники.

Олександр Кушнарьов, в.о. Генерального директора ДП “Конструкторське бюро” Південне “ім. М.К. Янгеля”

Зенітна ракетна система, що пропонується Збройним силам України – це новітня розробка, сучасна система, яка забезпечує багато з того, що зараз потрібно Україні. На жаль, українське небо зараз захищене слабо – комплексами С-300, які вже морально та фізично застаріли.

Пропонована система є багатоканальною. Вона має високоманеврену ракету, яке забезпечує ураження багатьох повітряних цілей на відстані понад 200 кілометрів. Комплекс універсальний: він може діяти проти аеродинамічних цілей – літаків радіолокаційної розвідки, високошвидкісних та високоманеврових винищувачів, а також проти крилатих, авіаційних та балістичних ракет. Розробка системи здійснюється шляхом кооперації цілого ряду українських підприємств. Сьогодні ми вже маємо дуже хороший заділ, який дозволяє створити цей виріб в дуже короткі терміни. Його сучасність досягається завдяки мережецентричному принципу управління, використанню “мерехтливих” командних пунктів, мультірадарної обробки інформації, використанню активної радіолокаційної головки самонаведення міліметрового діапазону. Це дозволяє вражати цілі, які не можуть протидіяти комплексу шляхом постановки перешкод. Радіолокатори різних діапазонів – X-діапазону, C-діапазону, S-діапазону – всі вони спираються на сьогоднішні напрацювання підприємств оборонного комплексу України. Система має дуже перспективну експортну складову, здатну серйозно завантажити підприємства українського ОПК, а також забезпечити надходження в бюджет України у вигляді податків.

1d3bc5928bc398da573d87173f915615 - ЗРК Кільчень - В Україні розробляється нова зброя

Пускова установка ЗРС “Кільчень”Фото: КБ Південне

Зазначимо, що вартість розробки зенітної ракетної системи “Кільчень” складатиме третю або четверту частину від вартості закупівлі всім відомого американського комплексу “Patriot”. При цьому, якщо на шальку терезів з одного боку покласти вартість комплексу Patriot, а з іншого боку – можливості 5-6 комплексів нашої зенітної ракетної системи, то ці 6 комплексів здатні забезпечити кругову або секторну оборону. При секторній обороні ми можемо прикрити від 250 до 500 км кордону України.

На розробку цього комплексу, звичайно ж, потрібен час. На жаль, рішення у нас приймаються дуже повільно. Більше 2 років тому ми надали Міністерству оборони відповідні пропозиції. Вони були розглянуті, ухвалене позитивне рішення. На жаль, до сьогоднішнього дня роботи ще не почалися.

Валерій Перьков, начальник групи проектного відділу ДП “Конструкторське бюро” Південне “ім. М.К. Янгеля”

Мобільна зенітна ракетна система на базі зенітних ракетних комплексів середньої дальності, яка пропонується Державним підприємством КБ “Південне”, є абсолютно новою розробкою, яка за своїми тактико-технічними характеристиками не поступається кращим світовим зразкам, а за багатьма показниками навіть перевершує їх. Вона зможе вести ефективну боротьбу з існуючими та перспективними засобами повітряного нападу, включаючи ті, які використовують технології “СТЕЛС”, незалежно від пори року та часу доби, а також в умовах інтенсивної радіоелектронної протидії супротивника.

До складу системи входять до шести одиниць зенітних ракетних комплексів, здатних вражати маневруючі аеродинамічні цілі на дальності до 280 км, а також обстрілювати одночасно до 12 цілей, 6 з яких можуть бути балістичними (або до 16 аеродинамічних цілей), з одночасним наведенням до двох зенітних керованих ракет на кожну аеродинамічну повітряну ціль і до чотирьох ракет на кожну балістичну ціль.

ce2c66455f3bd4ac4b9eefdce2d1d7a1 - ЗРК Кільчень - В Україні розробляється нова зброя

ЗРС “Кільчень” здатна знищити аеродинамічну ціль на відстані до 280 кмФото: КБ Південне

Розробка зенітної ракетної системи ведеться відповідно до вимог стандартів NATO з використанням сучасних технологій і принципів бойового управління, серед яких, наприклад, мережецентричний принцип управління системою та мультірадарна обробка радіолокаційної інформації. Все це робить її актуальною, як мінімум, на двадцятирічну перспективу, а з урахуванням подальшої модернізації – навіть на більший термін.

У проекті беруть участь понад 30 підприємств і наукових установ, розташованих в 10 областях України. Вся українська кооперація співвиконавців готова до негайного виконання відповідної дослідно-конструкторської роботи.

Костянтин Корнєєв, начальник відділення розробки, випробувань та експлуатації засобів автоматизації та забезпечення наземних і мобільних ракетних комплексів ДП “Конструкторське бюро” Південне “ім. М.К. Янгеля”

Наша ЗРС – це розробка нового покоління. Мультірадарна обробка, мережецентричний і датацентричний принципи управління з використанням технологій машинного самонавчання, хмарного обчислення і сервіс-орієнтованої архітектури – це все змінює характер війни – і все це втілено в наших розробках.

Завдяки цьому ми отримуємо систему “Перевертень”, тобто можливість швидкої реконфігурації системи, яка не має постійної структури, бойовий порядок якої постійно змінюється. Її серце і командні пункти, недосяжні для противника, тому що таких сердець у неї кілька і частина з них знаходяться в віртуальних структурах, хмарах. Таку автоматизовану систему бойового управління майже неможливо знищити звичайною летальною зброєю.

Для розробки та відпрацювання таких принципів управління системою і контуром наведення ЗРК ми вже створили моделюючий комплекс. Саме він реалізує технологію “електронних пусків”. Це дозволяє істотно знизити обсяг натурних випробувань, зменшити кількість фактичних пусків ЗУР (зенітної керованої ракети) і, як наслідок, – зменшити тривалість та вартість розробки.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Continue Reading
Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

stvorennja bjuro ekonomichnoyi bezpeki navishho vono potribne vladi f8b9800 80x80 - Створення Бюро економічної безпеки - навіщо воно потрібне владі
ГРОШІ4 тижні тому

Створення Бюро економічної безпеки – навіщо воно потрібне владі

drugoju dozoju vid covid vakcinuvali bilshe nizh pershoju c56868a 80x80 - Другою дозою від COVID вакцинували більше, ніж першою
УКРАЇНА4 тижні тому

Другою дозою від COVID вакцинували більше, ніж першою

05f3db2889468aaecc6f962edf4b5d41 80x80 - Коронавірус в Індії - Як країна справляється з епідемією
СВІТ3 тижні тому

Коронавірус в Індії – Як країна справляється з епідемією

na trasi kiyiv zhitomir zatrimali bandu shho katuvala ljudej 383031a 80x80 - На трасі Київ - Житомир затримали банду, що катувала людей
УКРАЇНА3 тижні тому

На трасі Київ – Житомир затримали банду, що катувала людей

armija ssha zamovila vantazhivki u avtokrazu zmi a9f6a73 80x80 - Армія США замовила вантажівки у АвтоКрАЗу - ЗМІ
УКРАЇНА4 тижні тому

Армія США замовила вантажівки у АвтоКрАЗу – ЗМІ

v ukrayini dva dni znizhuyetsja pririst covid 19 9c72251 80x80 - В Україні два дні знижується приріст COVID-19
УКРАЇНА2 тижні тому

В Україні два дні знижується приріст COVID-19

zelenskij pidpisav odin iz zemelnih zakoniv 9167e2e 80x80 - Зеленський підписав один із земельних законів
УКРАЇНА3 тижні тому

Зеленський підписав один із земельних законів

zelenskij zatverdiv zbilshennja vitrat na oboronu 45f234f 80x80 - Зеленський затвердив збільшення витрат на оборону
УКРАЇНА4 тижні тому

Зеленський затвердив збільшення витрат на оборону

u krimu student otrimav tjuremnij termin za ekstremizm d77bd6a 80x80 - У Криму студент отримав тюремний термін за "екстремізм"
УКРАЇНА3 тижні тому

У Криму студент отримав тюремний термін за “екстремізм”

v ukrayini za dobu zrobili majzhe 18 tisjach shheplen e9c34e3 80x80 - В Україні за добу зробили майже 18 тисяч щеплень
УКРАЇНА4 тижні тому

В Україні за добу зробили майже 18 тисяч щеплень

52c04d43e24ed0882b96149cd68134ee 80x80 - Погода у червні - прогноз синоптиків на перший місяць літа в Україні
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

Погода у червні – прогноз синоптиків на перший місяць літа в Україні

de750f30c6ef0a08982371c0eb6a12ba 80x80 - Погода на літо 2021 - синоптики дали прогноз на все літо - новини України
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

Погода на літо 2021 – синоптики дали прогноз на все літо – новини України

40ca687407283720730f8a9061c7c8e3 80x80 - Україна, космос - Коли Україна запустить новий космічний апарат
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

Україна, космос – Коли Україна запустить новий космічний апарат

kiyiv otrimaye novij paket cilej partnerstva z nato 482978b 80x80 - Київ отримає новий пакет Цілей партнерства з НАТО
УКРАЇНА2 тижні тому

Київ отримає новий пакет Цілей партнерства з НАТО

3636c2ac17e10558a92e0659e7cb0aa0 80x80 - Байден робить помилки, але йому не дадуть злити Україну Путіну - дипломат США
СВІТ2 тижні тому

Байден робить помилки, але йому не дадуть злити Україну Путіну – дипломат США

27c99b375e2a7a9d2cc6b73474ca3a30 80x80 - Пластикові пакети Україна - чи заборонить влада тару і упаковку
СУСПIЛЬСТВО2 тижні тому

Пластикові пакети Україна – чи заборонить влада тару і упаковку

doba na donbasi visim obstriliv troye poranenih 587fbc5 80x80 - Доба на Донбасі: Вісім обстрілів, троє поранених
УКРАЇНА3 тижні тому

Доба на Донбасі: Вісім обстрілів, троє поранених

taran pojasniv neobhidnist nacoporu cdf485f 80x80 - Таран пояснив необхідність нацопору
УКРАЇНА3 тижні тому

Таран пояснив необхідність нацопору

druge covid shheplennja otrimali 70 tisjach ukrayinciv 4234974 80x80 - Друге COVID-щеплення отримали 70 тисяч українців
УКРАЇНА3 тижні тому

Друге COVID-щеплення отримали 70 тисяч українців

pogoda na vihidni v ukrayinu povertayetsja teplo c4fd444 80x80 - Погода на вихідні: в Україну повертається тепло
УКРАЇНА4 тижні тому

Погода на вихідні: в Україну повертається тепло

zelenskij nazvav temi zustrichi z bajdenom cd099f6 80x80 - Зеленський назвав теми зустрічі з Байденом
УКРАЇНА54 хв. тому

Зеленський назвав теми зустрічі з Байденом

shmigal ukrayinu vkljuchili v zelenu zonu yes 6f94e4e 80x80 - Шмигаль: Україну включили в зелену зону ЄС
УКРАЇНА3 години тому

Шмигаль: Україну включили в зелену зону ЄС

u mzs nazvali umovu kiyeva dlja zapusku pp 2 8514b43 80x80 - У МЗС назвали умову Києва для запуску ПП -2
УКРАЇНА5 години тому

У МЗС назвали умову Києва для запуску ПП -2

shheplennja na vihidnih otrimala 31 tisjacha ukrayinciv 7276843 80x80 - Щеплення на вихідних отримала 31 тисяча українців
УКРАЇНА7 години тому

Щеплення на вихідних отримала 31 тисяча українців

v ukrayini spovilnilisja tempi vakcinaciyi fb60d53 80x80 - В Україні сповільнилися темпи вакцинації
УКРАЇНА9 години тому

В Україні сповільнилися темпи вакцинації

pririst covid vpav do minimumu z pochatku roku e9bc41e 80x80 - Приріст COVID впав до мінімуму з початку року
УКРАЇНА11 години тому

Приріст COVID впав до мінімуму з початку року

sin chapkisa nazvav prichinu jogo smerti 3fc06c8 80x80 - Син Чапкіса назвав причину його смерті
УКРАЇНА15 години тому

Син Чапкіса назвав причину його смерті

102b853d62c579904a4a0e618e1d3e41 80x80 - Байден Путін зустріч 16 червня - про що домовляться, думка Дмитра Гудкова
СВІТ16 години тому

Байден Путін зустріч 16 червня – про що домовляться, думка Дмитра Гудкова

zelenskij podjakuvav g7 za pidtrimku ukrayini 03444b2 80x80 - Зеленський подякував G7 за підтримку України
УКРАЇНА17 години тому

Зеленський подякував G7 за підтримку України

u kiyevi vstanovili rekord shhodo vakcinaciyi 7b92164 80x80 - У Києві встановили рекорд щодо вакцинації
УКРАЇНА19 години тому

У Києві встановили рекорд щодо вакцинації

ukrayina potrolila rf cherez video what is russia 4c9f55e 80x80 - Україна потролила РФ через відео What is Russia
УКРАЇНА21 годину тому

Україна потролила РФ через відео What is Russia

710d62fdec89e91bc8d81e42ad7ac3d0 80x80 - Дій вдома ПЛР-тест - що робити якщо додаток Дія не бачить негативний тест
СУСПIЛЬСТВО22 години тому

Дій вдома ПЛР-тест – що робити якщо додаток Дія не бачить негативний тест

u mariupoli projshov marsh ukrayinskih sil 2cf4d5b 80x80 - У Маріуполі пройшов Марш українських сил
УКРАЇНА23 години тому

У Маріуполі пройшов Марш українських сил

pomer horeograf grigorij chapkis 2c1fbb5 80x80 - Помер хореограф Григорій Чапкіс
УКРАЇНА1 день тому

Помер хореограф Григорій Чапкіс

ukrayina povernula pjat paciyentiv z bilorusi e369ca7 80x80 - Україна повернула п'ять пацієнтів з Білорусі
УКРАЇНА1 день тому

Україна повернула п’ять пацієнтів з Білорусі

tjutjunovo vishneva kontrabanda vilucheni sigareti ocinili v 10 mln 84856b2 80x80 - "Тютюново-вишнева" контрабанда: вилучені сигарети оцінили в 10 млн
УКРАЇНА1 день тому

“Тютюново-вишнева” контрабанда: вилучені сигарети оцінили в 10 млн

ukrayinci otrimali majzhe 17 mln shheplen vid covid 9ed0f00 80x80 - Українці отримали майже 1,7 млн щеплень від COVID
УКРАЇНА1 день тому

Українці отримали майже 1,7 млн щеплень від COVID

v ukrayini za dobu menshe tisjachi vipadkiv covid 19 da63bb6 80x80 - В Україні за добу менше тисячі випадків COVID-19
УКРАЇНА1 день тому

В Україні за добу менше тисячі випадків COVID-19

u zoni oos devjat obstriliv vtrat nemaye 6b73c71 80x80 - У зоні ООС дев'ять обстрілів, втрат немає
УКРАЇНА1 день тому

У зоні ООС дев’ять обстрілів, втрат немає

kuleba vikljuchiv peregovori zelenskogo z ldnr 2126c3e 80x80 - Кулеба виключив переговори Зеленського з "ЛДНР"
УКРАЇНА2 дні тому

Кулеба виключив переговори Зеленського з “ЛДНР”